Dotaz - Napadení vs zbrojní průkaz



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#16 » pon 27. čer 2016, 10:35

Já bych doporučil nejen konzultaci s právníkem, ale také nějakou formu právního protiútoku, tedy pokud je jisté na 101%, že jsi mu nepomohl upadnout. Asi bych kontroval trestním oznámením pro pomluvu, křivé obvinění, újmu na cti či újmu na dobré pověsti, podle konkrétních okolností. Ono je možné, že to lháři pomůže vystřízlivět a donutí ho to alespoň zkorigovat obvinění.
Zkus to ale vidět především pragmaticky. Trestně-právní systém, ve kterém jsme nuceni žít, je jen zdánlivě nastaven na hledání pravdy. Když máš v ruce samé blbé karty, tak i třeba taková dohoda o tom, že jsi do druhé strany nechtěně strčil, když jsi se shýbal pro upadlý zapalovač, může být v konkrétní situaci výhrou. Zvlášt pokud je prokazatelné, že druhá strana bylo silně alkoholizovaná, což by nejspíš pomohlo vyhnout se placení nějakých náhrad za léčení.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#17 » pon 27. čer 2016, 10:40

jirka87 píše:P.S : Policie je většinou celkem rozumná a já osobně bych šel v doprovodu nejméně jedné další osoby (nejlépe nějaké ženy, ať to nevypadá agresivně) za jeho rodiči se zapnutým záznamníkem na mobilu popovídat si a vysvětlit jak to doopravdy bylo. Je ale pravda, že znám i rodiče, kterým děcko fetuje, otravuje celý svět okolo sebe a oni za něj kopou jako by byl to nejlepší co spatřilo světlo světa.


Pokud ho vůbec (osobně bych se tomu vyhnul) oslovit, tak radši písemně přes právníka a u něj případně sjednávat nějakou schůzku.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#18 » pon 27. čer 2016, 11:01

P.V. píše:
jirka87 píše:P.S : Policie je většinou celkem rozumná a já osobně bych šel v doprovodu nejméně jedné další osoby (nejlépe nějaké ženy, ať to nevypadá agresivně) za jeho rodiči se zapnutým záznamníkem na mobilu popovídat si a vysvětlit jak to doopravdy bylo. Je ale pravda, že znám i rodiče, kterým děcko fetuje, otravuje celý svět okolo sebe a oni za něj kopou jako by byl to nejlepší co spatřilo světlo světa.


Pokud ho vůbec (osobně bych se tomu vyhnul) oslovit, tak radši písemně přes právníka a u něj případně sjednávat nějakou schůzku.

Naprostý souhlas. V situaci, kdy druhá strana již podala trestní oznámení, tak bych si s ní nechodil osobně něco vysvětlovat. To je opravdu, ale opravdu velmi špatný nápad. Především, druhá strana podáním oznámení již dala jasně najevo, že si žádné vysvětlování nepřeje. Za druhé, takovou snahu o diskusi by druhá strana prakticky jistě považovala buď za slabost a za přiznání nebo naopak za snahu vyhrožovat. Za třetí, druhá strana by tak dostala jedinečnou šanci "informovat" policii o tom, že na ni viník vykonává nátlak. A policie by to prostě musela zdokumentovat, policie neví, že jsi byl veden těmi nejkrásnějšími a nejčestnějšími úmysly.
Ne, ne, ne, v žádném případě osobní rozhovor s druhou stranu, i kdyby snad bydlela ve vedlejším vchodě. Komunikace jedině přes právníka.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#19 » pon 27. čer 2016, 11:41

Hackerjack : "V situaci, kdy druhá strana již podala trestní oznámení, tak bych si s ní nechodil osobně něco vysvětlovat" + "Především, druhá strana podáním oznámení již dala jasně najevo, že si žádné vysvětlování nepřeje"

To je pravda... :(

Osobně bych se v tom klubu / diskotéce asi poptal jestli tam byl častým hostem a jak se obyčejně choval = jestli s ním už nebyly někdy problémy.

Spíš to vidím tak, že rodiče ani nevědí, že se ožral a protože jim nemohl říct, že zhulenej a ožralej upadl, tak se někde prospal, ráno přišel s rozbitou hubou a vymyslel si tenhle nesmysl.


Wigum :
"Jestli bude vzneseno obvinění, tak dojde k zadržení ZP a zbraní. " Není to náhodou tak, že musí být pravomocně rozhodnuto ? Jakože...za každé obvinění na mou hlavu se rovnou preventivně rozhodne o zadržení ZP a zbraní ? A když někdo nahlásí, že jsem mu přejel nohu, tak auto mi nezabaví...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#20 » pon 27. čer 2016, 11:53

Nemusí to být za každé ale správní orgán při zahájení trestního řízení takto může rozhodnout. Tak je to dáno v zákoně.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#21 » pon 27. čer 2016, 12:08

Jenom takovy pridruzeny dotaz - predpokladam, ze pri takovem zadrzeni ZP a zbrani s nimi porad mohu nakladat ve smyslu prevodu/prodeje na jineho drzitele ZP.... ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#22 » pon 27. čer 2016, 12:31

To určitě můžeš, jsou pořád tvým majetkem. Pokud samozřejmě nebyl závadný čin spáchán s nimi. Ale to by byly v jiném režimu zadržení.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#23 » pon 27. čer 2016, 12:46

Doktor, kde sem dneska byl nechat si napsat papír, že jsem u něj byl a že nemám žádné patologické změny říkal, že posudky dělá často, že to s největší pravděpodobností vypadá maximálně na přehození na obec a napomenutí. Ale nikdy neříkej nikdy, papínek můžu mít dlouhé prsty.

Přiznávám, že mě tam štval jak do mě furt narážel. Ale k pádu sem mu nepomohl. Všichni zúčastnění i když svědek byl jen jeden už ten večer uznali, že sem mu já nic neudělal.

Tak budu věřit v náš právní systém.

P.S.: nejvíc mě štve, že mám na obchodě nachystanou pistoli k vyzvednutí, zaplacenou zálohu. Stačí se tam jen zastavit a doplatit. A ted to vidím spíš na domluvu a pokus o vrácení zálohy:-(

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#24 » pon 27. čer 2016, 12:49

Svědky sežeň určitě.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#25 » pon 27. čer 2016, 13:41

Pokud máš hodnověrné svědky, kteří Ti dosvědčí, že jsi do něj nestrčil a pádu nenapomohl a dokážeš si, třeba, sehnat svědky, kteří, naopak, dosvědčí, že byl silně ožralý, tak zase nemusíš tak panikařit.

Rozhodně nečekej, až se začne něco dít, sežeň si prostě jména a adresy lidí, co budou pro Tebe a zajdi někam za právníkem.

Ale je lépe se takovým konfliktům vyhýbat .....



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#26 » pon 27. čer 2016, 13:51

Za právníkem bych šel, ale v první řadě musím počkat co se vlastně děje. Krom toho, že PČR volali přítelkyni, na kterou zřejmě přes kamarádky sehnali číslo a od ní si vyžádali moje, se nic nedělo.
Zase mi je proti srsti jít na PČR s tím, že volali přítelkyni, co se děje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#27 » pon 27. čer 2016, 13:53

Tak to bych se tedy zeptat šel. Na tom nic špatného přece není a budeš mít reálné informace.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#28 » pon 27. čer 2016, 14:07

Také jsem toho názoru, jestli ti nic ještě oficiálně neřekli, ale něco řeší, tak tam zajít a zeptat se rovnou.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#29 » pon 27. čer 2016, 14:09

Tak to bych na PČR upaloval hned a pokud by mi potvrdili, že tam mají trestní oznámení proti tobě, tak okamžitě trestní podání za křivé obvinění, ( jak ti už poradil hackerjack). Nejlepší obrana je totiž protiútok. Je to velice nepříjemná stresující situace, ale pokud je to tak jak popisuješ, budeš v pohodě. Držím palce.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#30 » pon 27. čer 2016, 14:12

Na to bych nespoléhal, bude záležet na koho narazí... Je zatím v pozici potencionálního obviněného (a až obviněný má právo např. nahlížet do spisu). Zatím nemusí být ani zahájené úkony trestního řízení podle trestního řádu (pak by byl podezřelý) a PČR může zatím čmuchat jen podle zákona o policii... Pak bude na policistovi, jestli a co mu řekne.

Počkal bych až ho PČR kontaktuje a vzal si k případnému podání vysvětlení právníka (sice se může jen účastnit a nemůže do podání vysvětlení zasahovat a klást otázky, ale aspoň může ohlídat přesnou protokolaci).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SunWuKung a 44 hostů