Rozborky po Xte

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#31 » čtv 18. srp 2016, 12:56

P07 a P09 maji cep zapusteny
Min ochozeny CZ proste jdou blbe zvlaste pro lidi, kteri maji mene zkusenosti a nemaji to doma na permanentni "hrani".



AnCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#32 » čtv 18. srp 2016, 12:59

Konkrétně se jedná o sportovní střelnici v Plzni na Košutce.Pan správce na to varoval, ze minule nějakou holcinu vyhodil,protože nemohla čep vytlačit. Takze radeji se to chci poradne naucit se zasobnikem....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#33 » čtv 18. srp 2016, 13:00

O stavu některých zbraní používaných k manipulaci při zkouškách se nebudu raději bavit. Už vím o jedné střelnici, kam si příště povezu pětasedmu vlastní. Prostě co je moc, to je moc. A já nevím, kolik jsem měl těchto a podobných zbraní v ruce a netvrdím, že vytlačení čepu prstem není nemožné ale většinou hodně obtížné. Pokud je tedy zbraň v solidním neoběhaném stavu. Takže proč si likvidovat článek prstu, když je jednodušší způsob.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#34 » čtv 18. srp 2016, 13:27

Já měl u zkoušky CZ85, která má oboustranný zachytit závěru, tzn. cep vyčnívá ještě méně než u jednostranného. Vytlačit ho bylo peklo :-). Vzal jsem ho taky zasobnikem, postupem P.V.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#35 » čtv 18. srp 2016, 14:01

Já viděl ještě jeden způsob, ale předpokládá stoleček a volný prostor na stolečku v bezpečném směru. Člověk položil na stůl zásobník, pistoli pak na bok a normálně ten čep o ten zásobník vytlačil tak, že tlačil pistolí proti tomu zásobníku. Samozřejmě, že tohle půjde jen u čučícího čepu ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#36 » čtv 18. srp 2016, 14:06

Cipis : Tak jsem to zvyklý dělat já ale nové adepty to neučím, protože je tam trochu složitější zachování bezpečného směru a nemuselo by se to líbit. Pak je ovšem předpokladem palec levé ruky v lučíku a s tím má občas nějaký komisař také problém, přestože je to přímo v návodu ke zbrani.. Jde to tak ale výborně a pravou roku potřebuješ až na vlastní vytažení čepu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#37 » čtv 18. srp 2016, 14:34

:-) Schvalne, kolik existuje komisaru, kterym:
a) vadi, ze clovek dodrzi presne manual ke zbrani a strci prst do luciku (navod pro ne neni svaty)
A ZAROVEN
b) vadi, ze clovek NEdodrzi presne navod z krabicku S&B a nepocka 30s pred odstranenim selhace (tady pro ne navod je svaty)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » čtv 18. srp 2016, 14:41

CMK : Můžu s tebou 100x souhlasit ale co člověk, to kus a komisaři nejsou výjímka. :( Navíc se mi stávalo, že adepti při rozebírání podle návodu měli sklon cpát prsty před hlaveň, takže to teď učím za bobří ocas a tam už je to v pohodě.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#39 » čtv 18. srp 2016, 17:24

AnCZ píše:Konkrétně se jedná o sportovní střelnici v Plzni na Košutce.Pan správce na to varoval, ze minule nějakou holcinu vyhodil,protože nemohla čep vytlačit. Takze radeji se to chci poradne naucit se zasobnikem....


Jestli se bude dělat manipulace s tou CZ75 co tam dávají na zkoušky (ne s nějakou od komisaře) tak u ní jde čep ven dobře....Ne úplně že by sám vypadnul ale dobře. Sám jsem tam měl zkoušku.. Jinak se tam občas vyskytuju, mám taky CZ 75 tak rád pomohu těm kdo ZP ještě nemají (mohou trénovat rozborku na mojí a klidně i střelbu...) Jen za cenu střeliva a vstupu na střelnici (100kč)..

Uživatelský avatar
Elt
Příspěvky: 9

Příspěvek#40 » pát 19. srp 2016, 09:28

Ja jen potvrdim to, co uz tu bylo nekolikrat receno. Pri priprave a zkouskach na ochozenych CZ 75-kach na dvou ruznych strelnicich v Brne nebyl problem vytlacit cep palcem. Ale u moji nove CZ P-09 ani nahodou. U te cep vytlacuju rohem zasobniku (pripadne koncem zubniho kartacku, co pouzivam pri cisteni ;) ).
Zkratka a dobre na zkousku by mel byt clovek pripravenej na obe moznosti.



AnCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#41 » sob 20. srp 2016, 15:06

Ahoj. Tak zkoušky mám úspěšně za sebou. Zbraň byla CZ75, ale byla lesklá a namazaná olejem, proto s ní šlo špatně manipulovat a byla neochozená, takže čep se musel vytlačit zásobníkem a vyndat taktéž. Ale všem vám moc děkuju za rady! Jste úžasní! Teď přemýšlím o LOS :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#42 » sob 20. srp 2016, 18:04

Gratulace a vítej ve střelecké komunitě.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#43 » ned 21. srp 2016, 16:25

AnCZ :"Ahoj. Tak zkoušky mám úspěšně za sebou." nepopíšeš průběh? v sekci reálné průběhy ZOZ? Jiank na los bych taky jezdil, byl jsem jenou s Trifikem, je to super, dpoporučuju..

PS: gratulace :)



AnCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#44 » ned 21. srp 2016, 16:35

víkend kym? Kde? Jo jo dneska to tam dám :)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#45 » ned 21. srp 2016, 18:50

Ne, že bych ti úplně rozuměl... :-) LOS je v plzenském kraji trochu problém, rozhodně je problém nějak pravidelně trénovat. V Dobřanech dělají docela dost akcí, teď tam pojedu na závod s malou pistolí. Sleduj kalendář LOSu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů