Ztráta ZP a PZ

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#46 » pon 22. srp 2016, 11:33

Myslel jsem, že do toho dnes vnesu světlo, ale vnesu do toho akorát bordel.

Mám už provizorní občanku, řidičák atd..Následně jsem jel tedy na obvodní kam spadám a bylo mi řečeno že jsem teda debil, že tahám s sebou doklady, když u sebe nemám zbraň.

Když jsem se zeptal, jestli je to přestupek, napřed mi řekl že jo. Já na to - takže když ztratím 2x jsem bez zbrojáku ? On že jo...Tak jsem mu slušně řekl, že v zákoně jsem to nenašel , kromě neprodleného ohlášení PČR, které jsem udělal a na to jsem mu do ruky podal záznam z pátku..

Pořád přestupek ?

Že prý né, že je to tudíž jen nějaké provinění proti čemusi a není to "penalizováno" (tak to řekl doslova) jako přestupek. Pochopil jsem to tak, že je to stejné jako na občankách. Mají tam evidovanou ztrátu, ale to je vše. Pokud vás přímo někdo neobviní z přestupku o kterém vás musí podle mě někdo vyrozumět, nikdo vám nemůže dávat k tíži spolehlivosti osoby nebo tak něco tuhle ztrátu dokladů proti zákonu o zbraních a střelivu.
Nebo snad existuje možnost, že mi někdo napaří přestupek aniž bych o tom byl jakkoliv vyrozuměn ? To snad doufám ne.

No..takže moudřejší budu asi až to tam půjdu vyzvednout.

Každopádně duplikáty jakéhokoliv dokladu - tedy jak ZP tak PZ je za 100Kč/kus.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#47 » pon 22. srp 2016, 11:53

Přestupkem je zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně, nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních předpisů anebo o trestný čin. viz. § 2 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích
Pokud nikdo nenašel (já taky nenašel) v zákoně něco o tom, že ztráta ZP a NP je přestupek, tak to přestupek není. Zákon sice ukládá "řádně zabezpečit" ale už neukládá jaký by byl trest pokud to někdo nedělá. Přestupkem by bylo ono nesplnění neodkladného informování policie.
Pokud by jste spáchal přestupek a policie ho začala řešit, tak by vám muselo být doručeno oznámení o záhájení přestupkového řízení a celé řízení by muselo proběhnout podle Správního řádu a zákona o přestupcích.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#48 » pon 22. srp 2016, 12:06

Apep : První validní a přesvědčivá odpověď dle mého gusta. Podělil bych se o láhev dobrého Rulandského šedého, ale pravděpodobnost, že jsme sousedi je velmi malá :-D

Děkuji

P.S : Stejně se to na 100% vyjasní až si vyzvednu nové doklady.

A poučení pro zbytek zde...

1) Nikdy jste doklady neztratili. Nikdy. To si přeberte jak chcete :-)
2) NIKDY nenoste doklady od zbraní, nebo zbroják, když u sebe nemáte zbraň

Průkazy zbraně patří do obalu od zbraní, nebo do trezoru, zbroják rovněž. Poučte se z chyb jiných :) Z těch mých :-)



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#49 » pon 22. srp 2016, 12:21

To je dobrá rada, ale když to nebudu mít furt v prkenici, tak na to tutově zapomenu, sbalím zbraně a pojedu na střelnici akorát s občankou a řidičákem. Ostatně už se mi to stalo (teda jenom jeden průkaz zbraně). Teď co je lepší.
Jinak ten bod 1 je naprosto jasnej.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#50 » pon 22. srp 2016, 12:30

Sans : Hele já to mám už chvíli jinak, jen ty doklady k tomu nepatřily.

Mám doma prostě nachystanej střeleckej baťůžek a v něm sluchátka, špunty do uší, pár terčů (vyrábím si svoje takové ludry), 100ks 9L, 200ks .22LR nůž, čištění včetně hada...

Obě zbraně mám každou ve svém obalu, takže tam do každého hodím průkaz zbraně a zbroják samotný nechám stabilně v baťohu.

Ten, kdo denně nosí, tam je to jasný - peněženka. Já osobně po zkušenostech s mou hlavou koupím nějakou motorkářskou na řetěz, přišrákuju si to ke kalhotám a je..Škoda že nejsou 80-90:léta, koupil bych si na hulváta ledvinku a nosil to v ledvince :-D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#51 » pon 22. srp 2016, 12:32

Myslím, že dorazit na střelnici bez příslušných kartiček je docela běžné. Rozhodně je to častější, než jejich ztráta.

A co máš proti ledvinkám ?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#52 » pon 22. srp 2016, 12:41

jirka87: dava to smysl. Jinak tahat PZ je normalni, protoze narozdil od ztraty PZ miz zbran a PZ doma prestupek uz urcite je, takze radsi vse ztratit nez jednou zapomenou doma protoze to netahas porad se sebou



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#53 » pon 22. srp 2016, 12:53

kolombo - ale když máš u sebe zbraň a nemáš PZ, tak je to taky přestupek, nebo ne? Nemluvě už o ZP.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pon 22. srp 2016, 14:07

kolombo: to nevíš? Ledvinky jsou pohřbený asi jako kalhoty do zvonu s kapsama na kolenou :-D Hrubě nemoderní, nevkusné a prakticky se to nehodí k žádnému kusu oblečení (teda pokud nejsi kolotočář) :-D

jirka87: stejně dej pak vědět, jak to nakonec dopadlo. Docela by mě to zajímalo, protože proti těmhle věcem taky nejsem úplně imunní....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#55 » pon 22. srp 2016, 17:24

Jo, já vím, že to není IN, ale RETRO, jenže zase mám kam položit ty doklady, klíče a tak ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#56 » pon 22. srp 2016, 18:58

Pánové, pokud vám nestačí vysvětlení přestupku dle zákona o přestupcích, asi vás nepřesvědčí nic. O tom asi žádná. A pokud si to neumí dohledat ani policie, je to divné, ale tím lépe pro nás.

Par. 46 Zákona o přestupcích, odst. 1. Kdo četl celé vlákno, našel už dříve.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#57 » pon 22. srp 2016, 20:13

Nejsem právník, ale dle stanoviska MV k par. 46 nelze takto tenhle paragraf použít. Cituji: "Tam, kde zákon upravuje vlastní katalog sankcí (správních trestů), nelze ustanovení § 46 odst. 1 nebo § 48 zákona o přestupcích na případy „jiného poru­šení zákona“ aplikovat." Protože ZoZ má svoji přestupkovou část, tak nelze tenhle paragraf použít při trestání jiných přestupků které nemají stanovené skutkové podstaty v ZoZ.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#58 » pon 22. srp 2016, 20:36

Tak to je výklad víc než zajímavý. Ten jsem nějak přehlédl a chtělo by to fakt fundovaného právníka na skutečný výklad. Ale ze základního pravidla pro to, co je přestupek, je tento výklad dost divný.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#59 » pon 22. srp 2016, 20:40

...že tahám s sebou doklady, když u sebe nemám zbraň.
...Hmm, u mě zatím standardní stav, resp. bude, až mi ho do konce měsíce upečou, udělal jsem zkoušky, dostanu zbroják, ale i když rovnou požádám o nákupka, budu teprve vybírat. Tedy, zbroják s sebou budu tahat beze zbraně, protože půjdu střílet někam, kde si zbraň půjčím.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#60 » pon 22. srp 2016, 21:12

Na střelnici většinou stačí ukázat ZP jednou a někdy ani to není potřeba. Tahat s sebou pořád kompletní doklady je podle mě zbytečnost. To je jako vláčet všude s sebou NP, aby člověk nepromrhal náhlou výhodnou koupi...

Samozřejmě je blbé zapomenout doma ZP zrovna, když jsem měl v plánu jet pro náboje (jednou za čas). Ale furt je to lepší, než zapomenout ZP někde venku (což se může stát kdykoliv).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů