Ztráta ZP a PZ

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#1 » pát 19. srp 2016, 16:16

Ahoj :cry:

Především - prohledal jsem celé fórum anic jsem nenašel, tak snad... :roll:

Dnes přesněji řečeno před 2h jsem přišel komplet o doklady. Pěněženka na střeše auta a následný rozjezd = jasně moje vina. že je blbost s sebou tahat ZP a oba PZ, když u sebe nic nemám, to vím. Jenže jsem měl jít odpo na střelnici, tak jsem si chtěl vzít jen doma v chodbě "střeleckej baťůžek" a jít...No mohl jsem to nechat v batohu a nevláčet to s sebou...Tak příště.

1) Až pojedu v pondělí na příslušné oddělení, horko těžko s sebou mohu vzít zbraně, když nemám doklady. Takže předpokládám, že jak zbrojní průkaz, tak OBA průkazy zbraní mi vystaví BEZ zbraní donesených na oddělení. ANO/NE ?

2) Spáchal jsem, nebo nespáchal přestupek na úseku zbraní a střeliva ? Podle mě jasně ne. Nicméně konkurenční fórum obsahuje od jednoho uživatele informaci, že mu to jako přestupek dali = má jeden ze dvou možných. Pak by případně při další ztrátě následovalo odebrání ZP :?: :!:

Vše je samozřejmě už nahlášeno, teď jdu zpět na policii si převzít záznam. Nahlášeno se zpožděním asi 1,5h. Nechtěl jsem sám sebe dostat do situace, že to najdu někde u silnice a nerozvážným okamžitým nahlášením si zneplatním komplet doklady (cca 7ks včetně bankovní karty)...Obvolal jsem městskou i státní ve 2 nejbližších městech a nic. Tak až potom jsem zašel do místa bydliště na PČR

Hotovost tam nebyla žádná...to je jediné, co mě těší. A taky to, že mám u KB pojištění Merlin a to mi zaplatí komplet nové doklady (snad), což bude taky dost peněz.

Díky za info



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#2 » pát 19. srp 2016, 16:30

Ztráta zbrojního průkazu a průkazu zbraně je přestupkem na úseku zbraní. Snad ti to budou počítat jako jeden přestupek, a ne zbroják zvlášť a průkazy zbraní taky zvlášť, to by bylo špatné.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#3 » pát 19. srp 2016, 16:51

Něco jsme napsal...ale..beru zpět. Na čem je tvá odpověď založena Luky? Protože dle tvé hypotézy, bych tímto dnem přišel o zbrojní průkaz vlivem toho, že bych měl 2 přestupky na úseku zbraní a střeliva = nemusel bych už ani do toho Přerova jezdit a jen tam zavolat, ať si mě vyškrtnou... :evil:

Co jsem zatím dohledal tak dle hlavy XII, § 76a, odstavec 4, písmeno b je přestupek pouze pokud :

"b) neprodleně neohlásí útvaru policie ztrátu nebo odcizení zbraně kategorie A, B nebo C, střeliva do této zbraně, zbrojního průkazu nebo průkazu zbraně"

Takže podle všeho se nejedná o delikt ani přestupek...ale vlákno platí. Zajímá mě i reálná zkušenost. Je to první vlákno tohoto druhu (alespoň podle mě) zde a věřím, že nejsem sám, komu se to kdy stalo.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne pát 19. srp 2016, 16:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#4 » pát 19. srp 2016, 16:57

Je mi líto ale Luky má pravdu.
§ 29

Povinnosti držitele zbrojního průkazu

(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen

a) dbát zvýšené opatrnosti při zacházení se zbraní, střelivem, střelným prachem a zápalkami,

b) zabezpečit zbraň kategorie A, B nebo C a střelivo (§ 58),

c) zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení,

Samozřejmě přestupek je to jeden a uvidíš, jak to budou brát.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#5 » pát 19. srp 2016, 16:58

Marinakus - ano,zákon cituješ sice asi dobře, ale také je potřeba číst následky a ty jsou popsány v jiné části a to tam, kde jsou přesně specifikovány přestupky a delikty. V tebou citovaném odstavci NIC o přestupku či deliktu není. Občanku jsme taky povinen hlídat a zabezpečit a za její ztrátu mi nikdy nikdo nic nedal. Už jsem ztratil od 15let 3ks (z toho 1x mě vykradli auto).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#6 » pát 19. srp 2016, 17:03

No vidíš, já ji ztratil jen jednou a měl jsem to za kilo. Ale máš pravdu, že jako přestupek ztráta dokladu přímo označena není. Nevím ovšem jak je to se ztrátou veřejné listiny podle jiných zákonů a jak je povinnost zabezpečit ZP a PZ vymahatelná.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#7 » pát 19. srp 2016, 17:11

Hele, přestupek mimo úseku zbraní a střeliva je mi upřímně jedno. Zaplatím co bude třeba. Ale odmítám to jako přestupek na úseku zbraní a střeliva. Nejedná se o pochybení proti zákonu o zbraních ve smyslu zneužití zbraně...nošení zbraně pod vlivem apod...

Prosím kdo má zkušenost z doby co možná nejaktuálnější, ať mi odpoví.

Děkuju



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#8 » pát 19. srp 2016, 17:16

Je to přestupek v oblasti zbraní a střeliva
řešilo se to na jiným foru možná střelectví

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#9 » pát 19. srp 2016, 17:23

To jo. A psal to kluk, který to nakonec dle jeho příspěvku řešil na policejním ředitelství či kde, protože to v zákoně nenašel. Jak dopadl, to tam už není. To jsem četl, než jsem to napsal zde.

Prosím o reálnou zkušenost, ne vyčtenou věc, o které nikdo ani neví co je na ní pravdy. Zákon je v tomto nade vše a v zákoně nic o ztrátě,coby přestupku či deliktu není.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#10 » pát 19. srp 2016, 17:33

máš sz

edit: máš recht v zoz to není jako přestupek kecal jsem
jako přestupek je tam nenahlášení ztráty



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#11 » pát 19. srp 2016, 18:14

Ja myslim, ze o zadne drama nepujde, jen si zaplati nove doklady.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » pát 19. srp 2016, 18:51

Je to přestupek, vím že se Ti to asi nelíbí ale je to tak. Trochu nechápu proč se ptáš a když ti odpoví lidi kteří o tom něco vědí tak se s nima hádáš.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#13 » pát 19. srp 2016, 18:52

Koukám, že budeme muset počkat, až nám sem napíše reálnou zkušenost sám :-)

PS: A já si, raději, vyndal příslušné kartičky z dokladů a dal si je raději do šuflíku.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#14 » pát 19. srp 2016, 19:22

sided píše:Je to přestupek, vím že se Ti to asi nelíbí ale je to tak. Trochu nechápu proč se ptáš a když ti odpoví lidi kteří o tom něco vědí tak se s nima hádáš.

zatim ale nikdo necitoval pasaz ze zakona ktera to jako prestupek definuje

jinak ja nosim vsech 5 PZ sebou. Eliminuje to riziko toho, ze vemu zbrane a PZ ne.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#15 » pát 19. srp 2016, 19:27

Taky mi to nedalo a pročet jsem zákon ,hlavně část správní delikty, a nikde jsem to nenašel.
Noo možná jsem jenom blbě koukal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 42 hostů