Správný postup sborky

Rab

Příspěvek#46 » pát 20. led 2017, 12:54

Nemusis se ptát, mám ji teď v ruce a pojistka na 75 B jde jen pokud je kohout v úplně zadní poloze.

Pablo.gs

Příspěvek#47 » pát 20. led 2017, 13:20

Shadow taky až v zadní poloze.

marinakus

Příspěvek#48 » pát 20. led 2017, 13:37

Tak mi to nedalo abych se nepodíval. Tři postarší CZ 75 - všechny jdou bez problému zajistit i s kohoutem na ozubu. Dvě CZ 85, které už mají taky něco za sebou - zajistit jdou obě pouze s kohoutem vzadu. U CZ 75 BD je dekocker, takže tam nic a večer se ještě mohu podívat, jak je to na CZ P-09. Ovšem jednotné řešení nebude k dispozici. Prostě některý typ jde zajistit na ozubu, jiný ne.

kalfon

Příspěvek#49 » pát 20. led 2017, 18:03

Rab: ma pravdu...tedy ma 75b 2003 to tak mela:-)

marinakus

Příspěvek#50 » pát 20. led 2017, 20:25

Takže P-09 také jde zajistit na ozubu, takže P-07 by měla jít logicky taky. Je smutné, že výrobce zbraní nedokáže zajistit podobné funkce součástek ani v podstatě u jedné vývojové řady. Díky své minulé profesi a i jiným zaměřením jsem se zatím setkával s klony CZ 75, které šly zajistit v obou polohách kohoutu. Je vidět, že každý se má pořád co učit.

Pablo.gs

Příspěvek#51 » pát 20. led 2017, 21:22

Omluva: Napsal jsem, že Shadow na ozubu zajistit nelze. Lze, ale měl jsem automaticky z manuálu nadrilováno, že se to nemá.
Manuál píše: Vzhledem ke speciálním úpravám spoušťového mechanismu, lze natočit pojistku do polohy ZAJIŠŤENO i když je kohoutek na bezpečnostním ozubu. V těchto případech se však zajišťovat pistoli důrazně nedoporučuje, protože při násilném natažení kohoutku nebo stisknutí spouště, může být poškozen spoušťový mechanismus.

Rough boy

Příspěvek#52 » sob 21. led 2017, 10:06

Takže když to zjednoduším, koupit si čezetu s tím, že předem vím, jak bude fungovat jedna z věcí, která má přímý dopad na připravenost zbraně, prostě nelze. No můj ty smutku... :roll:
Každopádně díky všem, co sem napsali, doufal jsem že tady na fóru bude mít např. CZ75 víc lidí (třeba 5 nebo 6) ale nevadí, chápu. Očekával jsem třeba variantu, že pojistky, které lze zacvaknout na prvním ozubu jsou nefunkční, tzn. sice lze pojistku pootočit do polohy zajištěno ale je to třeba dáno předchozím poškozením (např. předchozí chybnou manipulací jak psal Pablo.gs).
Každopádně tedy nezávidím uchazečům nejednotnost v ovládání této nejčastěji používané krátké zbraně u praktických zkoušek, pro které bylo toto vlákno vytvořeno.

DJ Die

Příspěvek#53 » sob 21. led 2017, 10:12

Ono to prý opravdu je způsobeno většinou buď opotřebením a nebo ne úplně odborným zásahem např. při instalaci sportovního kladiva.... Na druhou stranu vzhledem k tomu jak CZ své výrobky dělá, je možné, že tak přichází už z výroby :)

sided
moderátor

Příspěvek#54 » sob 21. led 2017, 11:32

Nějak jste se v tom OT zacyklili, nejvyšší čas přestat.

Zpět na