Správný postup sborky



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#16 » stř 21. zář 2016, 20:07

Omyl, píšu z mobilu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#17 » stř 21. zář 2016, 20:32

dominic_no píše:Ještě sezeptám... Ty povely, co přesně má následovat po povelech
....
Zbraň k nošení.
...


Nám třeba velel "Připravit zbraň k přepravě", což znamená vybitou !! Nošení a přeprava je něco zásadně jiného.

Už to tu bylo několikrát: Pokud víš, kam jdeš na zkoušky, tak se zajdi podívat tam a absolvuj nějaké školení tam, včetně seznámení se zbraněmi, se kterými se dělá manipulace.

A další důležité: Každý komisař dopředu řekne, co bude chtít a na co klade důraz.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#18 » čtv 22. zář 2016, 19:28

cmd : Ta reakce byla především na úplně první příspěvek. Moje chyba, měl jsem citovat. Pokud ho někdo učil natáhnout zbraň před odložením nebo i vložit plný zásobník do zbraně, poslal ho na zkoušku rovnou pod sekeru. Nechápu za co si někteří "školitelé" dokáží říci o peníze a kde vůbec berou tu drzost někoho učit svoje bludy a nesmysly.



dominic_no
Příspěvky: 40

Příspěvek#19 » pát 23. zář 2016, 09:06

Je pravda, že nezačít si číst zde na fóru, tak bych to s největší pravděpodobností neudělal, pokud to fakt komisaři tady nějakým způsobem neakceptují. Pokud to opravdu neřekne dopředu apod. Ale jsem rád, že ještě mám aspoň čas to vyladit. Každopádně ty peníze za tu individuálku mě trochu mrzí. :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#20 » pát 23. zář 2016, 09:20

Jednoduchá rada. Zásobník do zbraně strkej, až když budeš chtít střílet ( dostaneš k tomu povel). Jinak ho nech na stole a zbraň odkládej bez zásobníku.
Na to co si komisař představuje za tvou činnost po jeho povelu se zeptej. U každého komisaře je to jinak.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#21 » pát 23. zář 2016, 10:56

Asi zase dostanu OT, ale snad to dominic_no pomůže, přijde mi poněkud nešťastné, abych reagoval na nějaký příspěvek v jiném vlákně:to co píše wigum platí, s jednou výjimkou, a to je povel zbraň k nošení (v pouzdře), potom dávám do zbraně napáskovaný zásobník, natáhnu a spustím kohout na ozub.Pozor, nedávám pojistku. A teď už tady opravdu mlčím.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#22 » pát 23. zář 2016, 11:03

Mícháš dohromady rozborku a sborku se střelbou a dalším užíváním zbraně.

U rozborky a sborky Ti nikdo nebude velet, abys připravil zbraň k nošení a dal si ji do pouzdra.

U manipulace bych rozhodně zásobník nevracel a rozhodně bych nedělal nic, k čemu jsem nedostal povel od komisaře. Takže pokud přímo neřekne, že mám ten zásobník vrátit do zbraně, tak ho položím vedle ní.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#23 » pát 23. zář 2016, 11:16

Standardní postup u ZOZ před pár lety jako poslední úkon sborky vložení prázdnýho zásobníku do zbraně (pistole). Komisař mě dokonce ani nevyhodil, když jsem dal ránu jistoty až po vložení toho zásobníku. Jen podotkl, že to už by bylo lepší tu ránu ani nedávat. Holt byla jiná doba.
V Praze. Radši ani nebudu psát kde a kdo byl komisař.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#24 » pát 23. zář 2016, 11:19

cmd_ píše:...natáhnu a spustím kohout na ozub.Pozor, nedávám pojistku....

Pokud si dobře pamatuju (pistoli s kohoutem nemám), tak na ozubu ani pojistkou zajistit nelze.



dominic_no
Příspěvky: 40

Příspěvek#25 » pát 23. zář 2016, 11:45

wigum píše:Jednoduchá rada. Zásobník do zbraně strkej, až když budeš chtít střílet ( dostaneš k tomu povel). Jinak ho nech na stole a zbraň odkládej bez zásobníku.
Na to co si komisař představuje za tvou činnost po jeho povelu se zeptej. U každého komisaře je to jinak.



Možná, že to řeším moc do detailu, ale komisaře se mám zeptat přesně před zahájením mé bezpečné manipulace, a nebo zkrátka když to řekne, tak se ho mám zeptat, jak přesně to myslí? Aby mi neřekl, že neznám povely a že končím. :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#26 » pát 23. zář 2016, 11:49

No, šel bych na to opačně - za co by tě mohl komisař vyhodit, když po sborce necháš zásobník ležet vedle?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#27 » pát 23. zář 2016, 11:50

Rough boy : Lze. Nelze s kohoutem opřeným o zadní čelo závěru.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#28 » pát 23. zář 2016, 12:05

dominic_no píše:
wigum píše:Jednoduchá rada. Zásobník do zbraně strkej, až když budeš chtít střílet ( dostaneš k tomu povel). Jinak ho nech na stole a zbraň odkládej bez zásobníku.
Na to co si komisař představuje za tvou činnost po jeho povelu se zeptej. U každého komisaře je to jinak.



Možná, že to řeším moc do detailu, ale komisaře se mám zeptat přesně před zahájením mé bezpečné manipulace, a nebo zkrátka když to řekne, tak se ho mám zeptat, jak přesně to myslí? Aby mi neřekl, že neznám povely a že končím. :lol: :lol:


Většina komisařů seznamuje s průběhem zkoušky na učebně a následně se zeptá, zda má někdo nějaký dotaz. Takže když nezazní co tě zajímá, tak se ptej. U probíhající manipulace je už pozdě.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#29 » pát 23. zář 2016, 12:16

marinakus: Možná si to blbě pamatuju, ale cz75 šla zajistit jen s kohoutem vzadu ale nikoli na ozubu. Tak si to asi blbě pamatuju. Proto jsem psal "pokud si dobře pamatuju" :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#30 » pát 23. zář 2016, 12:23

Až budeš mít příležitost, vyzkoušej si to. Některý známý na střelnici ti ji určitě do ruky půjčí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů