Důvody odepření zdravotní prohlídkypifko
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 28. říj 2016, 20:15

Dobrý den,

dovolte abych se nejdříve představil. Jsem vysokoškolák s Ing. , nikdy netrestaný, nikdy nevybodovaný, patnáct let jsem se nepral (naposled na základce - řekl bych že to byla remíza:)), nedlužím na daních, na soc ani zdravotce, bydlím 30 let ve stejné čtvrti.. Sportuji, nepiju, bohužel teda kouřím (cigarety), drogy tfuj - ani ibuprofen - když mě bolí hlava tak holt bolí.. Podle dosavadních vyšetření, na kterých jsem byl mám jen lehce natrhlý svěrač žaludku - tzn. že mi občas hodí kyselinu to trubice - docela jatka :) ale nic jiného mi není a ani snad nebylo.

V posledním roce jsem změnil doktorku - ta původní, 90 let, těžký kuřák, nějak neodhadla můj "reflux" a léčila mi to dva roky antibiotikama. Když jsem na to přišel, řekl jsem jí nashledanou a teď si platím soukromé zdravotnictví. Btw. tam ten reflux odhadli za deset sekund, takže bomba.

No JENŽE - byl jsem se za paní doktorku před týdnem jen tak zeptat, že bych chtěl zbrojní průkaz - a ona mi řekla že musím na psychotesty:) No, nějak jsem se usmál a souhlasil. Jenže pak vyblábolila, že mi to potvrzení nedá ani když psychotesty splním?? Nevím, jestli si třeba neřekla o úplatek či co.. Navíc, když jsem ji požádal, aby specifikovala důvod neudělení - ostatně mám řidičák, občas se pohybuji mezi dětmi, ségrou a vůbec rodinou - tak abych je neohrožoval???? Tak mi řekla, že mi důvod nesdělí a že to je její osobní názor???

A tudíž dotaz: Má můj obvoďák právo mi upírat ZP bezdůvodně, tzn. i když jsem fyzicky zdravý a holt půjdu na nějaké ty psychotesty... To znamená, že mi rozhodně není nic z toho, co popisuje zákon a přesto podle ní nemám nárok na ZP? Ostatně jsem ji požádal třikrát, aby mi sdělila důvod neudělení a nebyla schopná říct ani nějakou lež:)

Podle mého advokáta porušuje mé základní práva a svobody tím, že ačkoliv mám na ZP nárok, tak mi ho upírá.

Co vy na to?

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 247

Příspěvek#2 » pát 28. říj 2016, 20:28

Chces to rychle a bez obtizi? Zmen lekare. Vratit se tam muzes vzdy. Duvod aktualni doktorce udej stehovani pryc,za 3mesice se tam vrat,pokud ti jinak jeji pece vyhovuje.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 150

Příspěvek#3 » pát 28. říj 2016, 20:30

Nejjednodušší cesta je vždy změnit doktora za nějakého jiného. Pokud ti to ale stojí za to, můžeš si na postup lékaře stěžovat například u ČLK. Jako u všech podobných věcí ale platí, že to bude na dlouhé lokte a kdo ví jak dopadneš.pifko
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » pát 28. říj 2016, 20:37

No dík za radu, ale nevím jak by to vypadalo kdybych se napsal k nějakému obdoďákovi v pondělí a v úterý bych chtěl ZP:)

Spíš by mě zajímalo, jestli na to má doktorka právo - tzn. ačkoliv není schopná definovat důvod odepření - stejně mi ho odepře. Já si nemyslím, že obvoďák má takovou moc - vždyť to je nejnižší instance lékaře:)

Docela mě to zpražilo, a teda asi zreviduji mé platby za tuto soukromou instituci. To ale neřeší fakt, že dle mého názoru spořádaný člověk nemá nárok na ZP:) Ježiši šmarjá, komu je tedy dávají:) (Nic proti Vám tady:)) jen rétorická otázka:)))pifko
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » pát 28. říj 2016, 20:46

PS: Rychle to ani nechci:) spíš jsem to chápal jako něco co si do pár let udělám, pomalu se podívám jakou zbraň bych si chtěl koupit a třeba v 35 letech se ozbrojím:) Zatím se mi asi nejvíc líbí Glock 10mm v "normální" velikosti - ale teď se mi zdá že si budu moct kvůli mému obvoďákovi tak akorát ořezat větev z jabloně ze zahrady:)kk
Příspěvky: 883

Příspěvek#6 » pát 28. říj 2016, 20:56

Jak tu psali vyse, proste zmen doktora, jako takovouhle doktorku bych poslal hodne rychle do haje.Pablo.gs
Příspěvky: 434

Příspěvek#7 » pát 28. říj 2016, 21:36

Já tedy nevím nejsem právník, ale logicky vzato:
Pokud budeš mít dobrozdání od psychologa, těžko může argumentovat, že se jí nějak nezdá tvoje chování. Potom jí zbývají k posouzení jenom fyziologické / neurologické záležitosti (oči, uši, epilepsie apod. ....) které jsou jasně vyjmenované, pro způsobilost těch kterých skupin.
Pokud ti tedy doktorka odmítá vydat osvědčení, zřejmě je přesvědčená, že máš nějaký zdravotní problém. A pokud ti odmítá sdělit důvod, vlastně ti odpírá informaci o tvém zdravotním stavu a tom problému. S tím, že tě notabene vlastně ani v té věci neléčí, nebo nepošle ke specialistovi. To bych si rozhodně líbit nenechal.Pavluso
Příspěvky: 151

Příspěvek#8 » pát 28. říj 2016, 21:39

Tak nějak sem nepochopil co dotyčný chce..... Advokát mu dal jasnou dopověď, ale tak ještě jednou :D
Nemá nato právo, tak si stěžujte a dejte to třeba k soudu, bude to tak na 100 let......
Změnit doktora a je klidek

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 537

Příspěvek#9 » pát 28. říj 2016, 21:42

Není pí. doktorka náhodou ultra pacifista s plakátem Refugees Welcome? :D
Souhlasím s názorama výše. Mně doktorka vyšetřila, chodím k ní už nějakej pátek a šel jsem s potvrzením...pifko
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » pát 28. říj 2016, 22:09

Díky za odpovědi. Myslel jsem si že to tak bude, advokát mi řekne cokoliv abych mu musel zaplatit 2500/h:) a kamarádi a rodina se za mě postaví - to je jasný. A teda jestli to připadá divné i lidem z fóra, které jsem nikdy neviděl tak to asi takhle rozhodně nemá vypadat:) Díky za doplnění mého názorového spektra.

Jo, asi bude pacifistka a nebo si vzala moc k srdci nějakou přednášku o vydávání zbraní a nechce ji teď vydat komukoliv:) No ať už to bude jak to bude, tak zabojuju:)

Díky, třeba se někdy potkáme na střelnici:) A nebo na soutěži v házení klacků:(((kk
Příspěvky: 883

Příspěvek#11 » pát 28. říj 2016, 22:31

Hele ikdyz prijdes k jinemu doktorovi, tak stejne nez sezenes termin atd. tak to chvili zabere a proste novej dotkro muze co, proste te prohlidne fyzicky a prootze jsi novej pacient, tak te posle na psychotesty, protoze te nezna a je z obliga.
Ten muj s prominutim idiot me poslal za psychiatrem a psyhiatricka rekla na rovinu, ze ma ze zbrani strach a ze me posle na psychotesty jen aby mela v ruce papir, ze prej ty psychotesty jsou uplne k nicemu, prootze rikaji v jakem stavu ten clovek je v tu chvili ale aby byla kryta tak chce mit papir.kk
Příspěvky: 883

Příspěvek#12 » pát 28. říj 2016, 22:35

Oni ty doktori jsou vubec srandovni, protoze pritelkyne ktera bez brejli vidi dobre a bryle ma jen obcas, treba na rizeni, tak ma v zbrojaku napsane ze musi mit bryle. Ja kterej jsem slepej jak patrona (samozrejme trochu prehanim) ale proste vidim hur nez ona, tak tam nemam nic.
Ikdyz na strelnici clovek bryle ma pokazde a kdyby byla NO tak pochybuju zenekdo bude resit nejake bryle...ppindian
Příspěvky: 280

Příspěvek#13 » sob 29. říj 2016, 14:45

Přišel bych k té paní doktorce ještě jednou, s detailním výpisem plateb (když nejsou hrazené pojišťovnou) a s právníkem zběhlým ve zdravotním právu. A taky bych se podíval do RESu a do OR co to je vlastně za zdravotnický spolek, kdo je majitel-jednatel-prokurista a sehnal si na něj telefon.
A pak bych do ordinace nakráčel s tím právníkem a diktafonem a nechal mluvit právníka aby zjistil co ti vlastně tedy po stránce fyziologické je, a rovnou by to měla asistentka právníka na místě zapisovat jako jednotlivé body žaloby. Právník by doktorce mělo dát šanci aby "si vlastně uvědomila že to jste vy pane Horáček, já si vás spletla s jiným panem Horáčkem, tím pošahaným továrníkem". Buď doktorka couvne nebo se žasprajcuje. A pak bych ji zažaloval ne proto že nechce povolit ZP, ale proto že neléčí nemoc o které ví. Formulace pro právníka trivka, bžunda ohromná.

A jestli opravdu plánuješ ZP za pár let, ne příští kvartál, tak se přihlaš k nějakému obvoďákovi kterému nebude 90, zajdi na dvě tři preventivní prohlídky a pak to to dá,

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 150

Příspěvek#14 » sob 29. říj 2016, 15:03

S kanónem na komára :)

Pokud se v tom chceš pifko vážně nimrat, tak bych doporučil následující:
1) pohovor s doktorkou na téma "jste profesionál, tak se bavme věcně a osobní názory nechte prosím doma"
2) pokud nepomůže, nech si prohlídku na zdravotní způsobilost udělat, a až ti dá zamítací papír, donuť ji ať ti dá písemný důvod proč, a co s tím hodlá dělat. Protože pokud tě shledá nezpůsobilým, máš nějaký závažný zdravotní problém, který je třeba řešit.
3) teprve nyní přichází na řadu pohrůžka stížností/žalobou/..., pokud se tvými zdravotními problémy odmítne dále zabývat, svede to na nějaký zjevný nesmysl, který pak bude "léčit", atd.

Ale jak píšou všichni přede mnou i za mnou, speciálně pokud chceš požádat o zbroják až třeba za rok, tak prostě změň doktora. Je to cesta nejmenšího odporu.DJ Die
Příspěvky: 573

Příspěvek#15 » sob 29. říj 2016, 20:05

No, jestli je to jak píšeš, a je to soukromé zařízení, tak si stěžuj nahoru. Nějakého nadřízeného určitě má. Má povinnost tě o tvém zdravotním stavu informovat a pokud to nedělá tak si nezaslouží za to dostávat peníze ne? :) Myslím, že majiteli toho zařízení o ty peníze půjde....
Ale jinak bych udělal co radí ostatní a změnil doktora. Já se ovšem ve věcích rád vrtám a nedal bych jí pokoj dokud se to nějak nevyřeší a změnu udělal až potom....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů