Důvody odepření zdravotní prohlídky



xmonika
Příspěvky: 9

Příspěvek#16 » ned 30. říj 2016, 15:13

Zdravotní způsobilost řeší zákon 493/2002 http://gunlex.cz/16-zbrane-a-legislativ ... ho-prukazu. Je tam napsaný postup, kterým se má lékař řídit. V příloze jsou nemoci za které ti ZP nedají. Nemáš-li některou z nich, dát ti ho musí (vyplývá ze zásady legality dané ústavou).

Podej písemnou žádost, ocituj tam pasáže toho zakona (lékař udělí...) počkej jak se s tím vypořádá a ona vyměkne, když uvidí že nemá o co se opřít

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#17 » ned 30. říj 2016, 18:49

Taky dr. může vzít ten seznam nemocí, které omezují či vylučují zdravotní způsobilost a posílat tě na specifická vyšetření, která by měla vyloučit ty jednotlivé nemoci a poruchy. A to než oběhneš, uplyne rok či dva jako voda a taky ti uplyne pár tisícovek z peněženky.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#18 » ned 30. říj 2016, 21:02

No, to by bylo jasně šikanózní jednání, pokud by to dr. začala brát takhle zgruntu, hodně těžko by to zdůvodňovala při stížnosti na ČLK, u soudu, novinářům atd.. Navíc u privátního zdr. zařízení se nedá předpokládat, že by zrovna stáli o takovou publicitu.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#19 » ned 30. říj 2016, 22:23

No já jsem totiž měl obavu, že mě přesně toto čeká. Nejprve mi sestra řekla, že paní doktorka velmi, ale velmi nerada tato potvrzení vydává.
U paní doktorky orientační vyšetření sluchu, zrakové ostrosti a barvocitu a pak co teda dál. Že k psychologovi. Napsala požadavek a pak říkala, že asi ještě k psychiatrovi či neurologovi. No a já už se viděl i na audiometrii, očním a dalších vyšetření.
Nakonec to dopadlo dobře, psychologický posudek byl dobrý a doktorka upustila od dalších vyšetření. Nicméně nějakou dobu jsem se fakt bál, jak to bude vypadat a co s tím budu dělat. Čekal jsem, že si projdu ten řádek po řádku ze seznamu. Myslím, že kdyby se tak rozhodla, že by to byl těžký boj.



Herold
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » pon 31. říj 2016, 14:34

Už je to evidentně naštěstí pasé, ale pokud je dotyčný lékař zaměstnanec (což chápu, že je i tento případ), tak bych to jako první zkusil u managementu společnosti, která jej zaměstnává.
Pokud by ani to nepomohlo, obrátil bych se na Českou lékařskou komoru raději než na soud. Pokud splňuješ podmínky stanovené ve vyhl. č. 493/2002, máš na vydání potvrzení právní nárok a pokud jej lékař odmítá vydat, nepostupuje lege artis a porušuje zákon, za což jej může komora poměrně citelně potrestat.



xmonika
Příspěvky: 9

Příspěvek#21 » úte 1. lis 2016, 08:00

Právo držet zbraň je dáno zákonem. Pokud doktorka skrze razítka realizuje nějaké své politické vidění světa a čerpá prostředky zdravotního pojištění k prosazení jejího svetonazoru, informoval bych ji, že to budu řešit s pojišťovnou. Pokud to tak bude dělat každý, sejde se tam podnětů více a pojišťovna si to už pohlídá.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#22 » stř 2. lis 2016, 07:45

Byl jsem registrován u lékařky cca měsíc a šel jsem si pro papír. Nejen že poplatek byl neskutečně nízký - 200,- (a je doposud, byl jsem před měsícem) ale vše spočívalo v kouknutí na tabuli jestli nejsem úplně slepej a malém pohovoru, při kterém zřejmě nabyla dojmu, že psychopat nejsem.
Zde je opravdu rozhodující to, co psala xmonika. Pokud dělá lékařka nadále obstrukce, je třeba ji změnit...pokud je možnost. Hádání a stížnosti celou věc pouze zdrží. Ono už to, že chce psyhologické vyšetření svědčí o její neinformovanosti a přesvědčení, že ti ten papír nepodepíše.
...a tu stížnost bych poslal až nebudeš v její péči.



Bamboocha909
Příspěvky: 7

Příspěvek#23 » stř 2. lis 2016, 08:41

Taky přidám zkušenost s lekařem. Změnil jsem lékaře jako kolega nademnou a cca do měsíce jsem šel pro zdravotní způsobilost. Cena byla teda 900 ale vzal jsem a utíkal pryč. Na nic se neptala v kartě neměla vůbec nic. Jen mě sestra rychle změřila tlak a projela pismenka.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#24 » stř 2. lis 2016, 09:00

Když jsme jeli ze zkoušek, tak kolegyně střelkyně volala své doktorce ohledně prohlídky a ta jí rovnou řekla, že chce u každého psychologické vyšetření...

Moje doktorka mě vyšetřila a vydala potvrzení (i když u psychologa i u ní jsem byl před pár lety kvůli práci, že jsem schopen výkonu).



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#25 » stř 2. lis 2016, 09:07

Mě se doktor ptal že prý je psychologické vyšetření povinné. Tak jsem mu řekl že to původně bylo v návrhu novely ale že to vypadlo a je to na jeho uvážení. Nepožadoval ho.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#26 » stř 2. lis 2016, 09:40

Já zapomněl dodat, že to bylo letos v dubnu, před novelou...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#27 » stř 2. lis 2016, 09:50

No já osobně si myslím, že když někdo chodí k doktorce co má 90 let (i když nakonec odešel) a nechá sebou takto mávat tak by na to psychologické vyšetření jít měl. Omlouvám se není to urážka, míním to s nadsázkou. Normálně se na ně vyprdni a běž jinam. Nejen, že s blbcama nemá cenu ztrácet čas, ale nemá ho cenu ztrácet ani debatama o nich. Nějaká blbka si na tobě realizuje své světonázory.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#28 » stř 2. lis 2016, 14:43

Hlavne uz nema co ztratit... Nikdo po nem nemuze chtit vic volovin nez tahle doktorka.



pifko
Příspěvky: 5

Příspěvek#29 » stř 2. lis 2016, 20:04

Zdravim,

nějak jsem to chtěl rozepsat, jak jsme se dohodli ale ani se mi nakonec moc nechce:)

Nicméně mě bude teď rok sledovat a pak mi to podepíše.

Docela síla, co se dá dělat.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#30 » stř 2. lis 2016, 20:20

Taky jsem se vyjádřil... a promazal.

Dá ti udělat rozbor krve auvěří... a bacha na hezký oči... :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marinakus a 30 hostů