Prodloužení ZP



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#31 » stř 11. led 2017, 18:33

Opis z RT mají on line hned (dnes se na něj nemusí čekat, až jej MS pošle, viz Czech Pointy a pošta, kde RT vydají na počkání) a vyjádření o spolehlivosti je také otázka chvílky. A nic jiného nepotřebují.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#32 » stř 11. led 2017, 18:43

Ano, na žádost o opis ho dostanou v podstatě okamžitě. Ovšem na to druhé v klidu zapomeň. Musí žádat o vyjádření přestupkové oddělení ve tvém bydlišti a vyjadřují se k tomu i další odbory, zda tě neřešily např. pro pytláctví. Takže ta chvilka trvá většinou 3 neděle.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#33 » stř 11. led 2017, 18:48

Vždy zřejmě záleží na mistních poměrech, V Praze to možná trvá déle, ale když mají v malém okresním městě příslušné orgány po ruce a ty s nimi dobře spolupracují, jde to zřejmě rychleji. Jinak by mi určitě neříkali, že na to stačí i týden. To je podobné i s nákupkou. Někde se dává na počkání, jinde se na ni čeká týden, i když u nákupky se na žádná vyjádření dalších orgánů čekat nemusí...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » stř 11. led 2017, 18:53

Zřejmě bydlíš v nejmenším okrese této republiky.... nebo ještě menším. Všude jinde by sis celkem naběhl a i proto na to zákon pamatuje lhůtami pro prodloužení ZP. Pořád mi ta tvoje verze zní spíš jako pohádka.

EDIT : Nejsem z Prahy.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#35 » stř 11. led 2017, 20:20

peggy píše:Chápu, ale setkali jste se někdo v praxi s tím, že by byla vyžadována plná taxa při dodržení všech náležitostí? Já o tom tedy neslyšel.

Já to zažil osobně, když to sloužící četník za přepážkou říkal hned dvoum žadatelům o prodloužení. A kamarád myslivec co si na podzim popletl měsíce to zažil na vlastní kůži. Za každou skupinu natvrdo 700.
Přístup je u nás perfektní. Co jde, tak se vydává na počkání, ale v tomhle jsou tedy neoblomní.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#36 » stř 11. led 2017, 21:01

wigum : Peggy myslí při dodržení termínů, ne při prošvihnutí.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#37 » stř 11. led 2017, 22:41

marinakus píše:Zřejmě bydlíš v nejmenším okrese této republiky.... nebo ještě menším. Všude jinde by sis celkem naběhl a i proto na to zákon pamatuje lhůtami pro prodloužení ZP. Pořád mi ta tvoje verze zní spíš jako pohádka.

EDIT : Nejsem z Prahy.


Říkám, já jsme si nenaběhl! Volal jsem tam tři měsíce před koncem ZP!!! Oni mi řekli, že na to je dost času, že klidně stačí týden před koncem!!! Takže jsem se jen zařídil dle jejich přání!!! U nás také povolení dostanu za deset minut, zatímco jak čtu, jinde se na to čeká klidně i týden, Také záleží na osobě, jak je u nich zapsána a jakou tam má reputaci.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » čtv 12. led 2017, 07:14

iloveguns : Můžeš sdělit svůj okres?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#39 » čtv 12. led 2017, 11:12

Jestli tedy nemysleli 2 měsíce + týden?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#40 » čtv 12. led 2017, 11:17

Nemusíš dělat ze sebe vola. Týden před ukončení platnosti ZP není týden před dvěma měsíci do konce. A okres neprozradím, s těmi pracovníky na PČR jsme v jednom střeleckém klubu a nechci, aby ještě měli nějaké problémy jen kvůli tomu, že jednají vstřícně, rychle a korektně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#41 » čtv 12. led 2017, 12:39

iloveguns : No, já měl dojem, že z tebe kdysi vypadlo něco o Příbrami. Pokud by to tak bylo, pak píšeš nesmysly ale možná si špatně pamatuji. Nevím, jaké by jim kdo mohl dělat problémy. To je jejich věc, pokud dokáží nemožné.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#42 » čtv 12. led 2017, 13:38

Nic jsem nepsal, nic nevím... Příště si své zkušenosti nechám raději pro sebe...



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#43 » pon 16. led 2017, 19:36

dobrý den.nevite někdo náhodou jak to chodi ve ždáře nad sázavou.dík

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#44 » pon 16. led 2017, 19:42

Mrkni do zákona. Hůř to chodit ani nemůže a líp to zpravidla také není.



sdc
Příspěvky: 1

Příspěvek#45 » pon 30. říj 2017, 11:35

Pozor, od 1.8.2017 jsou platné nové formuláře. Zde na webu je k dnešku stále starý.

Ke stažení zde:
http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3d

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů