Prodloužení ZP



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#16 » čtv 29. pro 2016, 16:31

Prcek:
Stále je to stejné viz http://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popla ... -2014.aspx

Cituji:
Za vydání nového zbrojního průkazu při skončení platnosti dosavadního na 400 Kč bez ohledu na počet skupin.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#17 » čtv 29. pro 2016, 17:41

(vgj byl rychlejší)
Při prodloužení se platí vždy jen 400, bez ohledu na počet skupin. Platil jsem to tak minulý týden v Pardubicích a je to vyvěšeno na stránkách MVCR:
http://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popla ... -2014.aspx
Poplatky.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#18 » čtv 29. pro 2016, 17:58

Pánové, pozor, už to tady bylo několikrát řečeno. Úředník může snížit poplatek ale nemusí. Takže pokud nedodržíte dvouměsíční lhůtu pro žádost o vydání nového ZP, zaplatíte plnou taxu za všechny skupiny. Nevím, jestli je to v celém státě stejné ale v StČ určitě.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#19 » čtv 29. pro 2016, 18:26

Chápu, ale setkali jste se někdo v praxi s tím, že by byla vyžadována plná taxa při dodržení všech náležitostí? Já o tom tedy neslyšel.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#20 » čtv 29. pro 2016, 18:34

Tak to já taky ne a nemyslím si, že by to někde tak bylo.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#21 » pát 30. pro 2016, 12:49

No právě, už jsem do tu včera citoval ze zákona ... "Správní úřad může snížit poplatek za vydání nového zbrojního průkazu na 400 Kč bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu oprávnění, uplyne-li doba platnosti zbrojního průkazu." Nechápu, proč je to na libovůli "správního úřadu", ale podle všeho dávají snad většinou přednost snížené taxe, hurá ;)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#22 » pát 30. pro 2016, 20:45

Je to tak, tento týden jsem dostal upozornění od odboru služby pro zbraně a pokud podám žádost více než 2 měsíce před ukončením platnosti bude poplatek jen 400 Kč, pak 700 Kč á skupina (pol. 30 zákona č. 634/2004). Tožtak



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#23 » pát 30. pro 2016, 20:50

Tak to je zřejmě opět lidová tvořivost některých oddělení. Je špatné, že k takové tvořivosti zákon dává prostor. Naposledy, když jsem měnil ZP po skončení platnosti jsem žádost podával asi týden před koncovým datem a řekli mi, že je to v pohodě... Někde jinde se na to asi také dívají jinak...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#24 » sob 31. pro 2016, 01:10

Takze tys daval zadost o vystaveni noveho ZP tyden pred ukoncenim platosti stareho, tedy asi o 8 tydny pozdeji, nez byla normalni lhuta a oni ti rekli, ze je to v poradku?
To by me zajimalo, jak za ten tyden stihli overit spolehlivost.
Kazdopadne - klidne si, chlapci, stezujte, ze to dava prostor k tvorivosti. Oni to pak nastavej na povinnych 700 za skupinu a bude to bez lidove tvorivosti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#25 » sob 31. pro 2016, 07:33

iloveguns : Takže předpokládám, že jsi odevzdával zbraně, protože za týden ti ZP jednoduše nemohli stihnout vydat. Pokud ne, je to tak trochu celé blbost.



hvezda34
Příspěvky: 2

Příspěvek#26 » stř 11. led 2017, 17:00

Ahoj,
Mohl by mi prosím někdo poradit v roce 8.1.2019 mi končí zbrojní průkaz a jsem držitelem skupiny D,E. v roce 2016 jsem byl žadat o formulař k lekaři ke skupině D na odděleni policie a tam mi bylo řečeno ze už to není po 2.5 roku že už to tet trvá po 5 letech. Jestli jsem ho dobře pochopil tak mám žádat o formulař až mi bude končit zbrojní průkaz? Předem děkují



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#27 » stř 11. led 2017, 17:07

marinakus píše:iloveguns : Takže předpokládám, že jsi odevzdával zbraně, protože za týden ti ZP jednoduše nemohli stihnout vydat. Pokud ne, je to tak trochu celé blbost.


Divil jsem se tomu, ale stihli to.... Asi i v jejich zájmu, jelikož při představě, že by měli 48 zbraní přebírat do úschovy a pak je zakrátko vydávat, je brala hrůza.... :-) Ale já jsem si chtěl o nový ZP požádat daleko dříve.To jen oni mi v telefonu říkali, že s tím spěchat nemusím, že stačí týden...
Nakonec jsem žádal asi dva týdny před koncem platnosti.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne stř 11. led 2017, 17:20, celkem upraveno 4 x.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#28 » stř 11. led 2017, 17:09

hvezda34 píše:Ahoj,
Mohl by mi prosím někdo poradit v roce 8.1.2019 mi končí zbrojní průkaz a jsem držitelem skupiny D,E. v roce 2016 jsem byl žadat o formulař k lekaři ke skupině D na odděleni policie a tam mi bylo řečeno ze už to není po 2.5 roku že už to tet trvá po 5 letech. Jestli jsem ho dobře pochopil tak mám žádat o formulař až mi bude končit zbrojní průkaz? Předem děkují


Ano,teď je na D zdravotní prohlídka až po pěti letech. Pokud máš ZP na pět let, tak až při žádosti o nový.



hvezda34
Příspěvky: 2

Příspěvek#29 » stř 11. led 2017, 17:34

Děkují moc zaradu:-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#30 » stř 11. led 2017, 18:27

iloveguns : To mi zní jako pohádka. Ono totiž nezáleží ani tak na nich, jak rychle ZP vydají, jako na jiných správních orgánech. A ty oni moc neovlivní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů