Prodloužení ZP

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#46 » pon 30. říj 2017, 15:13

sdc : To je naprosto jedno. Používají se dál i staré.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#47 » úte 5. čer 2018, 18:52

Měl bych jednu takovou otázku, 28.6. prodlužuji ZP o skupinu C a předpokládám, že zkoušku udělám. Moje otázka zní: když půjdu s odbornou způsobilosti požádat o rozšíření ZP, vydají mi nový ZP na 10 let a nebo jen připíšou C a platnost zůstane stejná jako byla na starém ZP? Popřípadě mi konci ZP někdy v unoru, jelikož mohu zadat maximálně 6 měsíců předem je to někdy v srpnu, tuším ze 25.8. vydají mi nový ZP na 10 let a nebo jelikož ho dostanu někdy v průběhu září bude nejspíše na 5 let. Jde mi o to, abych to udělal tak, aby mi ho vydali na 10 let. Předem děkuji za odpověďi

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#48 » úte 5. čer 2018, 19:23

Kód: Vybrat vše

(3) Vyhoví-li příslušný útvar policie žádosti o rozšíření skupin zbrojního průkazu, vydá nový zbrojní průkaz výměnou za průkaz dosavadní s dobou platnosti původního zbrojního průkazu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#49 » úte 5. čer 2018, 19:29

Udělej si zkoušky a čekej. Osvědčení o odborné způsobilosti ti platí jeden rok a jak správně píšeš, žádat můžeš až 6 měsíců předem. Zatím je novelizace celkem v nedohlednu. Uvidíš, jestli to klapne. To ti dnes asi nikdo neřekne.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#50 » stř 6. čer 2018, 15:27

Navic - i kdyby novela prosla a nejakou nahodou nikdo nepodal pozmenovak, aby ZP zustal na 10 let... Tak pokud zazada pred platnosit novely, mel by dostat ZP na 10 let podle starych pravidel...
Kdyz byla situace opacna a od 1.7.2014 se menila platnost na 10 let, tak kdo zazadal do 30.6.2014, tak dostal jeste jen na 5 let.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#51 » stř 6. čer 2018, 16:09

CMK : Jasně. Přesně z toho jsem vycházel.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#52 » ned 10. čer 2018, 18:41

IronMaiden13 píše:Měl bych jednu takovou otázku, 28.6. prodlužuji ZP o skupinu C a předpokládám, že zkoušku udělám. Moje otázka zní: když půjdu s odbornou způsobilosti požádat o rozšíření ZP, vydají mi nový ZP na 10 let a nebo jen připíšou C a platnost zůstane stejná jako byla na starém ZP? Popřípadě mi konci ZP někdy v unoru, jelikož mohu zadat maximálně 6 měsíců předem je to někdy v srpnu, tuším ze 25.8. vydají mi nový ZP na 10 let a nebo jelikož ho dostanu někdy v průběhu září bude nejspíše na 5 let. Jde mi o to, abych to udělal tak, aby mi ho vydali na 10 let. Předem děkuji za odpověďi

Rozsireni ZP znamena, ze novy ZP bude mit totoznou platnost jako ZP dosavadni. Vydani noveho ZP po uplynuti platnosti dosavadniho je samostatny spravni ukon. Spojit muzes pouze to, ze muzes podat obe dve zadosti soucasne (pokud ti to vychazi se lhutama). Zaplatis spravni poplatek na rozsireni ZP + na vydani noveho ZP po uplynuti doby dosavadniho.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#53 » pát 22. čer 2018, 08:40

Dnes jsem byl podat žádost o prodloužení. Platnost stávajícího ZP mám do listopadu.
Žádost použitá nová - PDFko dříve zde zmíněné a na něm i potvrzení od obvoďáka.
Svou jedinou pistolku jsme měl s sebou a tak proběhla rovnou i kontrola. Podepsal nabídnutý GDPR formulář.
Během října si mám sám od sebe dojít pro hotový nový, který má platnost 10 let a platnost bude navazovat na starý ZP.
Pracovnice evidence usměvavá, fajn akce.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#54 » úte 26. čer 2018, 18:05

Kolik jsou prosim kolky pri prodlouzeni ZP? Je to skutecne 400 CZK? Nekde jsem se docetl, ze 400 a nekde, ze 300.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#55 » úte 26. čer 2018, 18:07

400, 300 bylo do r. 2014



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#56 » úte 26. čer 2018, 18:09

Dik



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#57 » úte 26. čer 2018, 19:03

Trochu to upresnim. Kdo poda zadost o vydani noveho ZP po uplynuti platnosti dosavadniho ve lhute danou zakonem, tedy nejdrive 6 mesicu, nejpozdeji 2 mesice pred koncem platnosti ZP, bude spravni poplatek snizen na 400 kc.

Kdo poda zadost po teto lhute, tedy pozdeji nez 2 mesice pred koncem platnosti dosavadniho ZP, je spravni poplatek v plne vysi, tedy 700 kc za kazdou skupinu ZP. To znamena, ze se neuplatni opravneni spravniho organu danem zakonem o spravnich poplatcich (spravni organ muze snizit poplatek na 400 kc).



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#58 » úte 26. čer 2018, 19:31

Také ještě drobně doplním ohledně kolků.
Na pracovišti ČB-Plavská se ptali, zda budu platit hotově, nebo v kolcích. Takže je to někde možné i takto.
Já jsem kolky sháněl pracně po trafikách, kde na mě jedna slečna vyjeveně koukala, co že to ty kolky jsou.
Jistota je jít rovnou na poštu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#59 » úte 26. čer 2018, 20:06

Nevim jak moc je to novinka, ale na webu mvcr je novy formular pro vydani/prodlouzeni zp. Obsahuje i cast pro posudek lekare



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#60 » úte 26. čer 2018, 20:22

Jo, na ten formular jsem se ptal osobne na Soukalce. Rekli mi, ze berou oba a ten starej, co sem si tam fyzicky vzal, tak ten ma platit do 2019 tusim.
Jinak pokud vim, tak na Soukalce zadny placeni kartou, jenom kolky a samozrejme predem vsechno

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů