EET a zkouška odborné způsobilosti



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1 » čtv 15. pro 2016, 10:38

Vzhledem ke spuštění toho zázraku mě napadlo, jak to bude s placením poplatku za zkoušku komisaři. Moc se v tom neorientuju, ale podle toho co jsem si dohledal by se to mělo dotknout komisařů ve 3. nebo 4. vlně zavádění EET. Jedině, že by se snad při zkoušce vydávaly faktury a lidi ty peníze platili převodem. Jakmile by ale putovala hotovost z ruky do ruky - tak jak se to doteď provádělo - tak už by to mělo podléhat EET.

Je tu nějaký komisař, aby se k tomu vyjádřil? Bude nutné, aby si komisař na zkoušky tahat malou tiskárnu? Nebo pro jistotu bude stěhovat na zádech registrační pokladnu? ;)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#2 » čtv 15. pro 2016, 10:45

Tohle řeší moje žena - kadeřnice, chodí i po lidech (většinou staré dámy, které stříhá už léta) a zatím to vypadá na tablet a malou tiskárnu...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#3 » čtv 15. pro 2016, 11:16

Ještě to za něj může zkasírovat střelnice a pak mu to poslat fakturou.

Nebo se to bude platit bezhotovostně před zkouškou a bude po absentérech :-D

A tyhle starosti bych fakt chtěl mít ....



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#4 » čtv 15. pro 2016, 11:17

I na ty střelnice jsem zvědavý jak to vyřeší. Nejspíš se zvednou ceny.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » čtv 15. pro 2016, 11:28

No, jsou určité oblasti na které kódy NACE nemyslí . A nebudu sem veřejně psát podrobnosti, aby se toho nějaký p..us z FÚ nechytil. 8-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » čtv 15. pro 2016, 11:50

No tak oni ty střelnice na tom o moc líp nebudou - velká část venkovních je bouda sotva s přípojkou elektriky. Už vidím jak tam pořizují registračku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#7 » čtv 15. pro 2016, 12:13

Kdyby se ta pitomost týkala jen střelnic, bylo by nám hej.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#8 » čtv 15. pro 2016, 14:24

Inu uvidíme. Ukecat to na velikost provozovny pod 20m2 (nebo kolik to je) asi nepůjde. :) Pokud budou účtovat paušálem, tak by se jim to mohlo vyhnout.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#9 » čtv 15. pro 2016, 14:35

Já myslím, že to skončí postupným převodem většiny malých střelnic na klubovou činnost.

Uvědomte si, že 1.3.2017 do toho padá prodej a tak všechny střelnice, kde prodávají terče, náboje a tak by měly mít EET pokladnu. To chci vidět ....

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#10 » čtv 15. pro 2016, 16:50

V zadnem pripade nejsem zastance eet. Ale jako podnikatel v zemedelstvi se chystam na variantu program v telefonu + mala tiskarna. Nejdrazsi a predrazena je ta mala tiskarnicka. Prijde mi to nejschudnejsi i pro komisare a pripadne strelnici. Internet v mobilu uz snad funguje vsade. Nicmene, zbytecna s**cka, starosti i penize.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#11 » čtv 15. pro 2016, 18:11

Komisař není podnikatelský subjekt, nemá IČO a odměňován je podle jiného zákona než živnostenského. Také jsem zvědav, jak to nakonec bude. V tomto Kocourkově je možné vše Zajímalo by mě, kdo by zatajil příjem, který jde cestou správního řízení? Leda totální idiot.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#12 » čtv 15. pro 2016, 18:15

EET je (myslím) postavené na principu příjmu hotovosti, to se prý má kontrolovat. Ale jsou nějaký návrhy co u toho vyjmout. Pokud projde nějaká ta hranice (nevím kolik), tak by z toho normální střelnice mohly vypadnout ..... ale nemám představu jaké mají střelnice tržby.
Stejný problém budou řešit třeba i dopravci co inkasují.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#13 » čtv 15. pro 2016, 18:17

Opakuji...... podnikatelský subjekt s IČO. Zatím jsem nic jiného nevyčetl. Pokud někdo ano, budu rád, když mě opraví. Pravdou je, že mě to je nakonec jedno. Do toho nesmyslu spadnu od března 2017 tak jako tak. Jinak jde o to, jestli příjem 250.000,- nebo obrat. Zatím každý operuje s oběma termíny, jak ho zrovna napadne. On i příjem v této výši je spíš projev zoufalství než podnikatelské činnosti. Nutno si uvědomit, že to nebude čistý příjem.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#14 » čtv 15. pro 2016, 18:43

Všeci kradnú a ja mám v štátnej pokladni málo na dotácie pre moje firmy čo vyrábajů kostelecké údeniny zo sóji a starých matrácí a na stavanie Bocianích hniezd.
Tož EET na vás, bando zlodějská!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#15 » čtv 15. pro 2016, 19:00

Problém je, že elektornická účtenka je sice možná, ale pokud bude zákazník trvat na papírové, musí ji dostat do ruky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marinakus, Seznam.cz a 30 hostů