Vysvětlení testových otázek



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » pon 19. pro 2016, 09:19

Byl by někdo tak laskavý a vysvětlil mi, proč u otázky:
Palná zbraň, u níž se vyhození vystřelené nábojnice, opětovné nabití a napnutí bicího mechanismu děje v důsledku předchozího výstřelu, a jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány, je


by, kromě odpovědi a) nemohla být správná i tato:
samočinná zbraň

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#2 » pon 19. pro 2016, 09:28

Samočinná umožňuje jednotlivé nebo dávkou, nikoli pouze jednotlivé.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#3 » pon 19. pro 2016, 09:30

Odpověď máš v otázce 377.

A zkus si to rozebrat. Po stisknutí a podržení spouště dojde k čemu ?? K nabití nebo k sérii výstřelů dávkou ?

Takže je jaká ??? Samonabíjecí.



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#4 » pon 19. pro 2016, 09:37

P.V. píše:Samočinná umožňuje jednotlivé nebo dávkou, nikoli pouze jednotlivé.

A to je právě to, na co narážím. Na to, jak se v jiných otázkách slovíčkaří, mi v této otázce to slovíčko "pouze" chybí. Ve zbraních se moc nevyznám, ale pokud vím, u spousty samočinných zbraní platí: "jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány" nebo ne?



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#5 » pon 19. pro 2016, 09:40

kolombo píše:Odpověď máš v otázce 377.

A zkus si to rozebrat. Po stisknutí a podržení spouště dojde k čemu ?? K nabití nebo k sérii výstřelů dávkou ?

Takže je jaká ??? Samonabíjecí.


Stáhl jsem si manuál k SA58 a v něm je psáno:
Ze samopalu lze střílet dávkami (malými — 3 až 4 rány, velkými — 10 až 30 ran) nebo jednotlivými ranami.


Nechci z toho dělat žádný flame, jen mě zajímalo, zda-li na otázku, jak je přesně položena, nelze odpovědět i jinak.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pon 19. pro 2016, 09:44

Správná odpověď je ta kterou označí za správnou tvůrce testů. Myslet si o tom můžeš co chceš ;-)



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » pon 19. pro 2016, 09:49

O tom není pochyb a neplánuji označit cokoliv jiného, než je správná odpověď dle tvůrce, byla to spíš "otázka" na zamyšlení : )

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#8 » pon 19. pro 2016, 09:52

PetrSSS píše:
P.V. píše:Samočinná umožňuje jednotlivé nebo dávkou, nikoli pouze jednotlivé.

A to je právě to, na co narážím. Na to, jak se v jiných otázkách slovíčkaří, mi v této otázce to slovíčko "pouze" chybí. Ve zbraních se moc nevyznám, ale pokud vím, u spousty samočinných zbraní platí: "jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány" nebo ne?


Aby to byla samočinná, tak by tam musela být ta dávka (jednotlivou ránu nebo dávku), protože umožňuje oboje, pokud tam dávka není, tak umožňuje jen jednotlivou ránu, takže samonabíjecí.



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#9 » pon 19. pro 2016, 10:06

Tak já to zkusím jinak. Pokud se budu striktně držet položené otázky a připustím, že odpověď "samočinná zbraň" není správně, tak mi z toho vychází, že konstrukce samočinné zbraně neumožňuje střílet jednotlivé rány. A to přece není pravda, ne?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#10 » pon 19. pro 2016, 10:07

PetrSSS píše:
sided píše:Správná odpověď je ta kterou označí za správnou tvůrce testů. Myslet si o tom můžeš co chceš ;-)

O tom není pochyb a neplánuji označit cokoliv jiného, než je správná odpověď dle tvůrce, byla to spíš "otázka" na zamyšlení : )


Rozděl si to na dvě roviny:

1. Příprava na test
2. Vymýšlení nesmyslných variant odpovědí.

A tady řeš jen variantu číslo 1

Máš správnou odpověď, od nás máš logické vysvětlení, proč je správná. Tak se v klidu uč další, ať nejsi mezi těmi, co vypadnou už na test.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#11 » pon 19. pro 2016, 10:22

PetrSSS píše:
P.V. píše:Aby to byla samočinná, tak by tam musela být ta dávka (jednotlivou ránu nebo dávku), protože umožňuje oboje, pokud tam dávka není, tak umožňuje jen jednotlivou ránu, takže samonabíjecí.

Tak já to zkusím jinak. Pokud se budu striktně držet položené otázky a připustím, že odpověď "samočinná zbraň" není správně, tak mi z toho vychází, že konstrukce samočinné zbraně neumožňuje střílet jednotlivé rány. A to přece není pravda, ne?


Ne, ale pro odpověď "samočinná" je ta otázka prostě a jednoduše nekompletní, když je tam uvedena "jednotlivá rána" a nic víc.
´
Samočinná se od samonabíjecí odlišuje právě tou možností jedna rána nebo dávka (pojistka na 3 polohy, samonabíjecí má pojistku jen 2 polohy).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » pon 19. pro 2016, 13:37

[quote="P.V.........pojistka na 3 polohy, ...........[/quote]
a co když má 4 nebo 5 poloh ?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#13 » pon 19. pro 2016, 13:38

Tak už nespadá do testových otázek... :angel:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » pon 19. pro 2016, 14:34


Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » pon 19. pro 2016, 14:40

PetrSSS, podle výrokové logiky máš samozřejmě pravdu. "Palná zbraň,... a jejíž konstrukce umožňuje střílet jednotlivé rány" jsou jak samonabijeci tak i samocinna. Obě splňují toto zadání. Jak jsi napsal, že tam chybí slovíčko "pouze", aby to samocinnou vyřadilo, jak jsi psal, že pokud by to samocinna být neměla, muselo by to znamenat, že žádná samocinna nesmí umět střílet jednotlivě, jsi napsal naprosto přesně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, GeorgeM, glock69, JirkaCV, PetrH a 57 hostů