Psychologické vyšetření

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#316 » čtv 11. úno 2016, 20:31

piggy : Tak věř, že to se vyplatí. Vlastní zkušenost. Radši dojíždět dál k lékaři s pohodovým přístupem, než chodit k debilovi v místě bydliště. Nejen pro nějaké razítko ale obecně!!



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#317 » čtv 11. úno 2016, 20:41

Co to vubec obnasi u toho psychologa, krome penez? To jsou nejake debilni otazky cose mi vybavi kdyz vidim nejaky obrazek nebo se musi pemyslet jako treba jako u IQ testu? To by me stvalo, ja premyslim jen za penize ;-)



Dědektt
Příspěvky: 19

Příspěvek#318 » čtv 11. úno 2016, 20:49

S obrázkama si se trefil,těch je asi 10,pak 200 otázek a nakonec reakce na tuším 6 barev,2 zvuky a pravá levá noha,cca 1,5 hodiny a 2000Kč.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#319 » čtv 11. úno 2016, 20:51

Domnívám se, že není stanoven přímo konkrétní postup ale záleží na posouzení konkrétního psychologa.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#320 » čtv 11. úno 2016, 20:54

Neni nejaky popisjak to probiha? Zacinam byt prednas..nej, jestli me tam posle... Nejak si neumim treba predstavit, co je to reakce na barvy, ty jsou mi vsechny uplne fuk. 200 otazek je taky dost, to by me zajimalo na co napr.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#321 » čtv 11. úno 2016, 21:33

Já jsem kdysi podobné vyšetření absolvoval, byl to psychologický zátěžový test v rámci vrcholového sportu a bylo to vyšetření velmi únavné, mnohahodinové, komplexní, šlo o reakční doby na různé světelné a zvukové signály (po příslušném signálu stisknout správné tlačítko z mnoha jiných) při současně probíhajících matematických početních alogických úlohách a současném sledování (odhadu) času (každou odhadnutou minutu stisk tlačítka), dále současně kombinované s motorickými úlohami typu svislé trubice, kam shora pustíš kuličku a dole ji musíš chytit. A pak stovky otázek naprosto nelogických, typu: "Letíte v letadle, které začne padat, nemáte padák, vyskočíte z letadla ven?" nebo další "Jsou barvy rudá, bílá a modrá, která voní". Ona finta je v tom, že mezi otázkami, které člověka rozhodí jsou otázky zásadní, ale jedna je třeba pátá, druhá patnáctá, dalčí 43., apd., takže jaksi zaniknou a člověk je neumí dát dohromady a "odhalí se". Navíc jsou známé otázky, ze kterých se pozná, že je zkreslujete, lžete, apd., takže psycholog opravdu odhalí, co ve vás je. Tak asi tak. Tady to ale asi bude velmi silně redukováno, nás trápili cca 6 hodin.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#322 » úte 27. bře 2018, 08:14

Zdravím

Tak mám za sebou úspěšně psychologické vyšetření. První poznatek, je to pakárna. První část jsem měla cca. 20 minut popovídání si o životě, proč chci zbroják, jak se mi líbí v práci apod. Potom 140 otázek MMPI testu. Kdo neví o co jde, dá se dohledat, jak vypadá. Dalším bodem bylo 24obrázků IQ testu. To je ve stylu trojúhelníček, čtvereček a doplň co chybí. Opět se vzory dají najít.
A na závěr byl pozornostní test. Celá A4 popsaná písmeny d a p, které měly nad sebou a pod sebou jednu nebo dvě čárky. Na čas člověk musí zaškrtávat ty které mají dohromady 2 čárky.
Potom vyhodnocení, dostal jsem šteml a byl jsem zkásnut o 2000.
PS: pokud si chcete vyzkoušet jak vypadají IQ a MMPI testy i s vyhodnocením, tak pozor většina z těch dostupných online, chce po dokončení zaplatit za poslání výsledků.

Přeji všem hodně úspěchů a doufejte, že vás obvoďák na to nepošle. Je to ztráta času a peněz.



Majkl1
Příspěvky: 28

Příspěvek#323 » čtv 19. led 2023, 12:43

Je normální, že bratr, který je u PČR (zásahovka) byl automaticky poslán obvoďákem k psychologickému vyšetření. Bez něj ať k němu nechodí. Vím, že ze zákona má na to doktor právo, ale když by nebyl způsobilý nosit zbraň, tak mu asi nestrkají denně samopal v práci do pazour, ne? Přijde mi to jak nějaká dohoda mezi doktůrkem a psychiatrem. Jen ta pálka za psychotest překročí všechny ostatní náklady na získání ZP.

Sloučeno s existujícím tématem. Příště dřív hledej, než založíš nové téma! Peggy



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#324 » čtv 19. led 2023, 12:57

Nevím, jaké důvody k tomu toho obvoďáka vedly, ale těžko je proti tomu se bránit, když je to jeho zákonné právo... Obvoďák má právo poslat žadatele na psychotesty, a nemusí to nijak odůvodnit.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#325 » čtv 19. led 2023, 13:26

Zákon (ve skutečnosti vyhláška) mluví o dalším potřebném odborném vyšetření v případě, že u žadatele je nezbytné vyloučit podezření na nemoc, která omezuje nebo vylučuje zdravotní způsobilost žadatele. A aby mohlo být případně přezkoumáno, zdali tato podmínka nezbytnosti vyloučit podezření na nemoc byla naplněna, měl by být posuzující lékař schopen toto své podezření alespoň stručně popsat a odůvodnit. Jinak by tam ta podmínka byla zbytečná.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#326 » čtv 19. led 2023, 13:48

Vím o některých obvoďácích, kteří jsou tak protizbraňově naladěni, že k psychologovi posílají úplně každého bez výjimky... Ta podmínka k odeslání k vyšetření na vyloučení nemoci, se vztahuje na lékařská vyšetření, např. na psychiatrické. Ale psycholog není lékař, tak na vyšetření u něj se ta podmínka nevztahuje. Psycholog na rozdíl od psychiatra nezjišťuje zdravotní stav.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne čtv 19. led 2023, 13:51, celkem upraveno 1 x.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#327 » čtv 19. led 2023, 13:48

Majkl1 píše:Je normální, že bratr, který je u PČR (zásahovka) byl automaticky poslán obvoďákem k psychologickému vyšetření. Bez něj ať k němu nechodí.
Bratr má zřejmě praktika v civilu. Pokud chce žádat také o ZP skupiny D, měl by dokonce jít přednostně ke svému služebnímu lékaři
(= poskytovatel pracovnělékařských služeb podle § 20/1 b)).



Majkl1
Příspěvky: 28

Příspěvek#328 » čtv 19. led 2023, 13:52

Piggy píše:
Majkl1 píše:Je normální, že bratr, který je u PČR (zásahovka) byl automaticky poslán obvoďákem k psychologickému vyšetření. Bez něj ať k němu nechodí.
Bratr má zřejmě praktika v civilu. Pokud chce žádat také o ZP skupiny D, měl by dokonce jít přednostně ke svému služebnímu lékaři
(= poskytovatel pracovnělékařských služeb podle § 20/1 b)).

To jsem mu poradil. Uvidím, s jakou zítra přijede domů.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#329 » čtv 19. led 2023, 14:07

iloveguns píše: ... Ta podmínka k odeslání k vyšetření na vyloučení nemoci, se vztahuje na lékařská vyšetření, např. na psychiatrické. Ale psycholog není lékař, tak na vyšetření u něj se ta podmínka nevztahuje. ...
Není to tak. Praktik vydává posudek o zdravotní způsobilosti.
Podle potřeby si vyžádá další vyšetření, pokud je potřebuje k vyloučení nemoci. Klinický psycholog je zdravotnický pracovník. Třeba laboratorní nález posuzuje biochemik, který také není lékař. Výsledky takových vyšetření jsou pro praktika podkladem pro rozhodnutí.
Co si skoro nikdo neuvědomuje, je skutečnost, že psychická způsobilost se v řízení o ZP vůbec nezkoumá a nehodnotí. Pokud je někdo např. zbrklý či váhavý a nejde u něj o diagnostikovanou poruchu osobnosti, nemá to vliv na zdravotní způsobilost.
Z toho také plyne, že negativní stanovisko psychologa bez psychiatrického vyšetření není postačující pro závěr o nezpůsobilosti k držení ZP. Vlastně pokud praktik pojme podezření na duševní poruchu, měl by správně poslat žadatele k psychiatrovi a ten by měl případně vyžádat psychologické vyšetření.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#330 » čtv 19. led 2023, 14:46

Jestliže je u PČR, tak musel dělat policejní psychotesty, ne? Měly by být součástí osobního spisu. Nešlo by je využít pro uchlácholení obvoďáka?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů