Kdy je možné nosit zbraň neskrytě?

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#61 » úte 22. zář 2020, 15:36

genu, to jsi měl dát spíš do sekce Události

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#62 » úte 22. zář 2020, 16:02

Ja mám otázku - čisto teoretickú - k tejto téme.

Ako je to s viditeľným držaním / nosením v budovách, kde som spoluvlastníkom. Povedzme že mám byt + k tomu podiel na spoločných priestoroch. Môžem mať zbraň viditeľne v týchto spoločných priestoroch? A čo iný prípad, ak by som bol povedzme v zdieľaných obchodných priestoroch, pričom tam mám prenajatú kanceláriu či miestnosť + oprávnenie využívať spoločné priestory? Čo ak by som bol vlastníkom napríklad parkovacieho miesta v parkovacom dome? Čo ak som tichý spoločník živnostníka čo má nejakú fabriku?

* nie som showman, exhibicionista ani iný typ blbca čo by zbytočne dráždil okolie viditeľnou zbraňou. Pýtam sa čisto zo zaujímavosti ako vidíte výklad zákona v týchto a podobných prípadoch



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#63 » úte 22. zář 2020, 16:09

Mě se líbí, jak je městská policie v Ostravě profi. Poznali, že se jedná o Flobertku, takže jen k pánovi slušně přišli, upozornili a ten jim zbraň vydal. Jinde by na něj mířili zbraněmi a klekli mu na krk. Světl se v lepší obrací...



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#64 » úte 22. zář 2020, 16:20

To je otázka, jestli poznali. Spíš je to důsledek, že žijeme v ještě hodně vegetariánské společnosti, kde nikdo nečeká aktivního střelce. Že policie někdy udělá manévry na vzduchovkáře, může být i tím, že ty jednotky jejich vedení chce provětrat.
Jestli někdo zavolal strážníky nebo PČR a vyplynulo z toho, že chlap není kropič, tak si dovedu představit, že prostě brali jako normální, že za ním dojdou a vyřeší to lidskou řečí .. sme lidi, ne?
Já si nemyslím, že pozitivně věděli, že má pán flobertku.. ono i tím dostat do oka bych nechtěl. Prostě neměli pocit, že jdou na aktivního střelce a buďme rádi, že zatím nás ještě soudruzi z čtvrtého Reichu jimi nestačili dostatečně obohatit.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#65 » úte 22. zář 2020, 16:25

Já to myslel trošku sarkasticky, právě, že dneska člověk neví, co je dotyčný zač a co se stane (a ostatně je to i pro dobro policistů - pokud se nechtějí ze služby vrátit v penálu). Zrovna v Ostravě aktivního střelce měli docela nedávno.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#66 » úte 22. zář 2020, 17:26

Arc píše:Ja mám otázku - čisto teoretickú - k tejto téme.

Ako je to s viditeľným držaním / nosením v budovách, kde som spoluvlastníkom. Povedzme že mám byt + k tomu podiel na spoločných priestoroch. Môžem mať zbraň viditeľne v týchto spoločných priestoroch?
....


Ve společných prostorách ???? Jak chceš řešit náhodné setkání s někým, kdo neví co jsi zač a zavolá 158 ??

A navíc, jsem si jist, že není dobré informovat sousedy o tom, že máš a nosíš, protože by na Tebe, při jakémkoliv drobném problému, mohla přijet zásahovka, když jsi ozbrojen a někdo si bude stěžovat že jsi udělal tohle a tohle a měl u sebe zbraň ...



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#67 » úte 22. zář 2020, 17:40

Tak tak, čím méně lidí to ví, tím lépe.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#68 » úte 22. zář 2020, 19:54

Střelec a Kolombo veď ja s vami súhlasím.

Viď začiatok...
Arc píše:Ja mám otázku - čisto teoretickú - k tejto téme.


...aj záver môjho príspevku.

Arc píše:* nie som showman, exhibicionista ani iný typ blbca čo by zbytočne dráždil okolie viditeľnou zbraňou. Pýtam sa čisto zo zaujímavosti ako vidíte výklad zákona v týchto a podobných prípadoch

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#69 » stř 23. zář 2020, 08:17

Arc píše:Ja mám otázku - čisto teoretickú - k tejto téme.

Ako je to s viditeľným držaním / nosením v budovách, kde som spoluvlastníkom. Povedzme že mám byt + k tomu podiel na spoločných priestoroch. Môžem mať zbraň viditeľne v týchto spoločných priestoroch? A čo iný prípad, ak by som bol povedzme v zdieľaných obchodných priestoroch, pričom tam mám prenajatú kanceláriu či miestnosť + oprávnenie využívať spoločné priestory? Čo ak by som bol vlastníkom napríklad parkovacieho miesta v parkovacom dome? Čo ak som tichý spoločník živnostníka čo má nejakú fabriku?

* nie som showman, exhibicionista ani iný typ blbca čo by zbytočne dráždil okolie viditeľnou zbraňou. Pýtam sa čisto zo zaujímavosti ako vidíte výklad zákona v týchto a podobných prípadoch

Zákon zakazuje viditelné nošení, ale uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí nejde o nošení, ale o držení. Ale je to tu od začátku, hned od druhého příspěvku v tomto tématu.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#70 » stř 23. zář 2020, 09:32

Lynx... ja viem... veď... to píšem.
Arc píše:...Ako je to s viditeľným držaním / nosením v budovách...

išlo mi o to, ako je to v priestoroch kde je človek nie vlastník, ale spoluvlastník. Ľudia veď čítajte tie príspevky celé :/ Alebo kašlite na to, môj záujem o ten výklad bol čisto akademický a je to v konečnom dôsledku jedno...



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#71 » stř 23. zář 2020, 09:46

Přestože to zákon specificky nezmiňuje, odhadnul bych, že záměrem zákonodárce bylo, aby v případě spoluvlastnického podílu na nemovitosti, kde by jste chtěl "držet zbraň neskrytě na opasku svých kalhot" je zapotřebí souhlasu VŠECH spoluvlastníků této nemovitosti, nikoliv jen jednoho, několika nebo dokonce většiny.
Pokud však tito spoluvlastníci pronajali tuto nemovitost jednomu nájemci, dá se předpokládat, že stačí souhlas tohoto nájemce.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#72 » stř 23. zář 2020, 10:20

hosi bavite se tu v rovine uplnych dojmu - nechapu - pokud to potrebujete a chcete resit - poradte se s pravnikem - pokud ne tak bych predpokladal nejhorsi mozny scenar a podle toho se choval - vyhnete se tak stretu s okolim ktere muze reagovat vselijak ... pokud budete spolehat na rady jeden druheho zde no tak to je jak chodit na utkani kde maji vschni hraci stejneho sponzora ...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#73 » stř 23. zář 2020, 11:24

Vyžaduje se souhlas vlastníka/nájemce, nikoli vlastníků/nájemců. Pokud není vyžadovaný souhlas všech, stačí souhlas jednoho. Viz § 1117 NOZ, který říká, že každý spoluvlastník má právo k celé věci. Toto právo je omezeno stejným právem každého dalšího spoluvlastníka.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#74 » stř 23. zář 2020, 11:30

:)



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#75 » stř 23. zář 2020, 11:34

Co když jeden ze spolumajitelů/nájemců udělí souhlasa druhý vyjádří nesouhlas?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů