Střelba na střelnici - svěření zbraně osobě mladší 18ti let bez ZP - lze?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#61 » ned 26. úno 2017, 21:45

Nemusíš psát jak pro blbce, ale stačí vyjadřovat jasně. Nejdřív napíšeš, že až bude děcku 8 přesedlá na brokovnici a aby mohlo vystřelit zajdeš na "domácí" či podobnou střelnici. Tak jak to asi mohlo vyznít?
Kdybys napsal hned, že mladej vyzkouší střelbu v USA a tady s ním budeš chodit na střelnici až mu bude nejmíň 10 a že budeš chodit na střelnici kam chodíš normálně a nemají tam řádem upravený věk dítěte na víc než 10, myslím, že bys nedostal ani BAN.
P.S. je tu víc lidí co jezdí do států a nikdo tu nepíše, že se vytahujou



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#62 » ned 26. úno 2017, 22:07

wigum píše:P.S. je tu víc lidí co jezdí do států a nikdo tu nepíše, že se vytahujou


Jsem na teto konfere novy, proto chyba v usudku, hned dvoji. Jsem poucen pro priste ;)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#63 » čtv 16. lis 2017, 01:29

Chtěl jsem vzít 13letého syna na střelnici. S kámošem, co má ZP už roky. Pro jistotu jsem volal na střelnici a tam mi nejdřív řekli, že přestože to zákon povoluje od 10 let, jejich provozní řád střelnice to povoluje "až s občankou = 15 let". Řekl jsem, že mladý sice už občanku má (od 10 let), ale že chápu, že tím bylo míněno těch 15 let, takže společně půjdeme později.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#64 » čtv 16. lis 2017, 07:50

A nebo jinam - je spousta střelnic, kde dodržují hranici deseti let. Rozhodně také pomůže, když Vás správce zná jako zodpovědného střelce.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#65 » čtv 16. lis 2017, 09:19

Přesně tak, zkus jinou střelnici. Každá má provozní řád v tomhle směru trochu jiný.
Taky jsem to řešil s klukem - 14 let.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, paulus.u, Sedmej a 48 hostů