otázka 122 - mimo ČR více než rok - rejstřík



trubka
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » ned 5. úno 2017, 08:45

Žadatel o vydání zbrojního průkazu je povinen předložit též doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů, pokud se
b) v posledních 10 letech před podáním žádosti nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců mimo území České republiky,

Ahoj,má s tímto někdo reálnou zkušenost? Studoval jsem rok v Anglii, ale nenapadá mě, jak by mohl někdo zjistit, zda jsem tam byl nepřetržitě a nechce se mi nějak na dálku žádat o výpis z rejstříku trestů.

Je tohle něco na co se ptají a co si můžou ověřit? Já sám nevím, jestli jsem tam byl nepřetržitě déle než rok, protože jsem se na Vánoce vrátil domů.

Díky, Trubka



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#2 » ned 5. úno 2017, 09:04

čau, hele řešil jsem podobnou věc s angličankou trvale zde žijící pro živnosťák. tzn "rejstřík trestů" v té době byl také nutnou součástí. Zkrátím to, ve finále to vyřešilo čestné prohlášení. Nicméně pokud na tom trváš, optal bych se přímo na tobě příslušném oddělení. Nakonec přidám čistě pro radost jedno pořekadlo... Kdo se moc ptá, moc se dozví....

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#3 » pon 6. úno 2017, 08:42

Zdravím, zkušenost nemám, ale být v té situaci, kašlal bych na to. Předpokládám, že trvalý pobyt jste měl celou dobu hlášen v ČR, takže riziko, že by s tímto vaším pobytem prudili odhaduji někde kolem nuly. A i kdyby, tak to pruzení by nemělo být nic horšího, než že to budou chtít doplnit, což by byla ta chvíle, kdy bych to začal řešit.



PatrikM
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » pon 6. úno 2017, 09:36

No pisou prece 6 mesicu bez prestavky - coz pri jakemkoliv navratu porusis. Byl jsem v uplne stejnem dilematu a nakonec jsem to vyresil tak jak pise jamesek:-)



trubka
Příspěvky: 15

Příspěvek#5 » pon 6. úno 2017, 11:57

Ok, uvidíme :-) díky moc, kdyby do toho náhodou někdo šťoural, tak zde napíšu.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#6 » pon 6. úno 2017, 14:23

Mam osobni zkusenost a nikdo se neptal a proslo to. Kdyby neco, resi to cestne prohlaseni.



Bamboocha909
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » úte 7. úno 2017, 14:00

Ahoj. Mám reálnou zkušennost byl jsem na Novém Zélandu přesně rok. Před podáním žádosti o vydání ZP jsem si napsal na ambasádu na NZ. Poslali mi odkaz přímo na policii kde se o takové lejstro žádá a přišel mi vytisknutý papír od policajtů zadarmo poštou že jsem nic neprovedl. Radši jsem měl i to čestné prohlášení. No paní na policii po předložení toho z Nového Zélandu co jsem nechal ještě úředně přeložit otevřela lejstra kde měla různé výpisy z různých zemí a ověřovala jestli je to ono. Takže celkem zajímavý pravděpodbně mají zjištěno co kde vydávaj a jak to vypadá aby si to doma člověk neudělal na koleni. Ale teď zpětně přemýšlím jestli to za to stálo a neprošlo by to jen a pouze na čestný prohlášení. Ale zjistit to jestli jsi byl nebo nebyl 1 rok nepřetřžitě neni podle mě pro policii nic těžkýho...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti