Odvolání se proti "neprospěl"



Pavel111
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 24. úno 2017, 17:30

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte nějakou zkušenost s tím, jestli se lze nějak odvolat proti rozhodnutí neprospěl při praktické části zkoušky na ZP. Dělal sem si ZP pouze na skupinu E a při praktické části sem dostal rozborku krátké zbraně CZ75 a tu bezproblému udělal. Ale pak mi komisař řekl, ať předvedu bezpečnou manipulaci s dlouhou malorážkou, tak sem ho upozornil, že si dělám ZP jen na E. Což ho nezajímalo. Samozřejmě sem malorážku nikdy nedržel v ruce, takže bezpečnou manipulaci nepředvedl a byl kvůli tomu vyhozenej. Koukal sem jak je to v zákoně a tam je přesně napsáno, že žadatel prokazuje bezpečnou manipulaci pouze se zbraní, na kterou si dělá zbrojní průkaz, v mém případě, krátká kulová zbraň. Takže to vnímám pouze jako buzeraci ze strany komisaře a mám sto chutí se proti tomu odvolat ...



iloveguns
Příspěvky: 1433

Příspěvek#2 » pát 24. úno 2017, 17:57

Nevím, zda uspěješ s odvoláním. Když jsem dělal v roce 1995 zkoušky, tak malorážku měli v rukou jen ti, co dělali kromě skupiny E i B nebo C. Ale v současné době mnoho zkušebních komisařů argumentuje tím, že na E je možné držet a nosit i dlouhou kulovou i brokovou zbraň, takže nakonec abys byl ještě rád, že ti nedali na rozborku a sborku ještě brokovnici a samonabíjecí pušku...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#3 » pát 24. úno 2017, 18:03

Kde jsi přišel na to, že Ečko je jenom na krátkou? V zákoně nic takového není. Na tuto skupinu si můžeš koupit i malorážku, kulovnici nebo brokovnici. Jednoduše řečeno, všechny zbraně kategorie B a C. S tím vším bys měl základní manipulaci ovládat. Takže požadavek komisaře byl naprosto košer.



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#4 » pát 24. úno 2017, 18:07

:-D To jsem si myslel taky, než jsem se začal připravovat na zkoušky, že na E budu dělat jen pistoli, natrénovat jsem díky kurzu vše a u zkoušky měl pistoli a malorážkou, a vše ok. Odvolávat se mění na co, na E si můžeš koupit vše co je "strelbyschopne", takže doporučuji si zajít někam, kde to vše předvedou a za 14 dní nejdříve znovu ;-?



Pavel111
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » pát 24. úno 2017, 18:12

V zákoně je přesně dáno:

(3) K předvedení činností uvedených v odstavci 1 se použije zbraň nebo zbraně obvyklého typu odpovídající skupině zbrojního průkazu, kterou žadatel uvádí v přihlášce.

c) skupiny D a E krátká kulová zbraň.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#6 » pát 24. úno 2017, 18:24

Řekl bych, že máš smůlu :roll:

http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/s ... -komisarem

Rovněž i v případě žadatelů o vydání zbrojního průkazu skupiny D a E může zkušební komisař určit k předvedení bezpečné manipulace se zbraní např. dlouhou brokovou zbraň, pokud jde o běžný typ odpovídající účelům těchto skupin zbrojního průkazu.



Vetinari
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pát 24. úno 2017, 18:43

Manipulace - určuje komisař
Střelba - dle zákona - skupiny D a E krátká kulová zbraň

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=586&start=4020



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#8 » pát 24. úno 2017, 18:47

Pavel111 píše:c) skupiny D a E krátká kulová zbraň.


Týká se střelby, nikoli manipulace. Vetinari mě předběhl.



Pavel111
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » pát 24. úno 2017, 19:06

Nevím, kde jste sehnali ten výklad, ale dokáže mě nas*** :-D poslal sem si i ofiko dopis na policaty a i oni mi odepsali, že manipulace se provádí na E jen s krátkou zbraní. Takže sem ztrávil mraky hodin na střelnici, abych si natrénoval krátké zbraně a schválně si nedal A, B C, abych se nemusel vůbec malorážkama a brokovnicema zabývat, protože mě vůbec nezajímají a všechno mi to bylo k ničemu ... :-D

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#10 » pát 24. úno 2017, 19:09

Pavel111 píše:poslal sem si i ofiko dopis na policaty a i oni mi odepsali, že manipulace se provádí na E jen s krátkou zbraní.


Pak se nabízí otázka, proč to nekorigoval policista u zkoušky...?



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#11 » pát 24. úno 2017, 19:13

A nebejvalo bylo jednodušší se naučit sborku a rozborku malorážky a brokovnice? Já teda nejsem žádnej lumen, ale pokud vím, tak ze standardně používané malorážky na ZOZ se dá snad vyndat jen jedna nebo dvě části...a lámací brokovnici rozložíš asi na tři čtyři části...tak to aspoň bylo, když jsem se připravoval na zkoušky já. Obojí jsem složil dvakrát třikrát a uměl jsem to. A to i přesto, že jsem k tomu měl přístup stejnej jako Ty. Oproti času strávenýmu manipulací s krátkou, to bylo fakt pár minut. Ale mám teda skupiny ZP A, B, E.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#12 » pát 24. úno 2017, 19:23

A proč si myslíš, že na E se nedá koupit brokovnice ?? Nebo malorážka ?

Třeba brokovnice je typická obranná zbraň :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#13 » pát 24. úno 2017, 19:25

Klidne zcivilnena kosa, mam ji taky na OZZM ;-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#14 » pát 24. úno 2017, 19:27

Já mám na E i AR-15 s 16 palcovou hlavní... :angel:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#15 » pát 24. úno 2017, 19:29

Tak ono to neni nutne o noseni, na ochranu domova na odlehlejsim miste IMHO lepsi nez pistole. O opakovaci brokovnici nemluve.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: cipis, Skippy a 56 hostů