Zkoušky na zkušebního komisaře

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#31 » úte 16. kvě 2017, 19:28

Uspesnost je nepodstatna... Je tyden, kdy udela 90%, je tyden, kdy udela 10%...
Kazdopadne je nas 3 (_|_), k tomu jsem zjistil, ze stredocesi jezdej delat zkousky treba do Usteckyho kraje a Ustecky policajti patrne dosud nemeli tucha o narizeni policejniho prezidenta 144/2014 :-(
Takze letos 5 mesicu za nama a ja mam za sebou 4 zkousky s prumernym poctem asi necelych 9 lidi na zkousku...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#32 » úte 16. kvě 2017, 20:12

CMK : To jsme na tom stejně. Já mám tu čtvrtou teprve před sebou. Že zkouší severočeší ve StČ je pravda, obráceně fakt nevím. Není v tom nenažranost. Je v tom smutek nad tím, že se to začíná fakt dělat jen pro prachy a kvalita půjde zákonitě dolů. Nad výkonem některých nových komisařů u zkoušek se mi chce řvát vzteky. Jestli to půjde takto dál, bude to další nástroj pro pohřeb vlastnictví zbraní v této republice. Kam to chce nechat OBP MVČR dojít, celkem nechápu. Když jsem ti to před časem psal, měl jsi ještě jiný názor.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#33 » úte 16. kvě 2017, 20:17

Cokoli se dela masove, stoji drive, nebo pozdeji za...

Pred 10 lety byla jina situace, komisaru bylo v nekterych krajich jak do mariase. Ted ztraci smysl se mezi ne cpat. Vysledkem bude, ze se to nevyplati uz vubec nikomu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#34 » úte 16. kvě 2017, 20:27

Nejde o to, jestli vyplatí. Pokud budu mít 4 zkoušky s pěti lidmi do roka, radši se na to vykašlu, protože si nebudu udržovat znalosti a nebudu se udržovat v obraze o aktuální situaci za těchto podmínek. Zůstanou v tom jen pitomci, kterým to bude šumák. Kdysi mě v podstatě ukecal kamarád z ředitelství služby pro zbraně, abych šel dělat komisaře, že je jich málo a u nás v okrese není dokonce žádný. Řešit stav počtu komisařů takto (zvednutím poplatku), bylo asi dost nešťastné.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#35 » úte 16. kvě 2017, 20:40

To narizeni policejniho prezidenta 144/2014 je někde ke stažení, docela by mne zajímalo.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#36 » úte 16. kvě 2017, 20:41

Re: marinakus

Ano, to "vyplati" jsem nemyslel jen pres penize. Je okolo toho drbani, jezdeni, papirovani a jak pises - udrzovani se v obraze, coz musi cloveku byt kompenzovane penezi a nepeneznim pozitkem. Proste nekoho treba bavi, ze je nejak prospesny a filtruje rady drzitelu ZP. Proc ne. V okamziku ale, kdy to bude kvartalni zalezitost pro partu uchazecu, kterou napocitas na jedne ruce, tak to vezme chut. Jenze vsem, protoze se to rozdeli mezi vsechny komisare.

Jestlize tady lidi vidi, ze je komisaru dost, tak boha jeho proc se na to nevykaslou a nesonduji treba za 4 roky? Nekdy mam ten dojem, ze se do toho cpou lidi, kteri si potrebuji nejakym zpusobem pohonit ego. Nase armada ma vic lampasaku, nez radovych vojaku a taky podle toho vypada. Prece nechceme neco podobneho v civilni sfere?

Rika se, ze dokud Nemec nema uniformu, je s nim normalni rec. Nerad bych si myslel, ze i mezi drziteli ZP jsou lide, kteri si potrebuji neco dokazat tim, ze budou mit prukaz komisare, i kdyz jim bude temer nanic. Snad se mylim.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#37 » úte 16. kvě 2017, 21:00

1+

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » stř 17. kvě 2017, 14:09

marinakus píše:Nejde o to, jestli vyplatí. Pokud budu mít 4 zkoušky s pěti lidmi do roka, radši se na to vykašlu, protože si nebudu udržovat znalosti a nebudu se udržovat v obraze o aktuální situaci za těchto podmínek.....


Neboj ono se to zas vytříbí, náplava se odplaví a zase zbydou jen fandové. Ono už to taky chtělo čerstvou krev.

Ale jste zase OT a tlacháte o ho...

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#39 » stř 17. kvě 2017, 14:51

CMK : Ano, z těch "středočechů" jsou v Ústeckém kraji adepti fakt odvázaní :)



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#40 » stř 17. kvě 2017, 18:30

To narizeni policejniho prezidenta 144/2014 je někde ke stažení? Docela by mne zajímalo.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#41 » čtv 18. kvě 2017, 12:24

Neni, je to interni dokument policie.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#42 » ned 21. kvě 2017, 18:01

marinakus píše:CMK : To jsme na tom stejně. Já mám tu čtvrtou teprve před sebou. Že zkouší severočeší ve StČ je pravda, obráceně fakt nevím. Není v tom nenažranost. Je v tom smutek nad tím, že se to začíná fakt dělat jen pro prachy a kvalita půjde zákonitě dolů. Nad výkonem některých nových komisařů u zkoušek se mi chce řvát vzteky. Jestli to půjde takto dál, bude to další nástroj pro pohřeb vlastnictví zbraní v této republice. Kam to chce nechat OBP MVČR dojít, celkem nechápu. Když jsem ti to před časem psal, měl jsi ještě jiný názor.


Jakým způsobem se dozvýš o výkonech nových komisařů u zkoušek ? Máš možnost tam být jako dozorující policista ? Nebo jen z doslechu od účastníků ? Pokud nejsi u zkoušek přítomen osobně, nemáš, dle mého nároru, objektivní informace a tedy ani objektivní možnost komisaře hodnotit, tím méně "řvát vzteky".

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#43 » ned 21. kvě 2017, 18:21

Jsou samozřejmě cesty, jak to objektivně zjistit. Ať už od správců střelnic, dozorujících policistů apod., kteří mají možnost důkladného srovnání. Dále se dá samozřejmě v čase mozaika doskládat od opravářů, účastníků opakovaných zkoušek. Sorry, rádoby poučeně píšeš o něčem, o čem ale vůbec nic nevíš.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#44 » ned 21. kvě 2017, 18:27

Pripadne i od zadatelu, kteri ti prosli rukama... Uz pri skoleni vidis, jestli to v sobe ma nebo jestli je potreba to do nej rvat pold tlakem... A zvlaste lidi, co to v sobe maji, zkouskou projdou a pak prijdou s informacema, jak zkouska probihala, tak nemaji duvod kecat... Me takhle referuji hlavne lidi z Prahy. Pac v Praze ucim, i kdyz tam nezkousim.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#45 » ned 21. kvě 2017, 19:26

petras 125 : Jak už jsem se tu zmiňoval, účastním se zkoušek i z druhé strany jako pořádající strana, takže nějaký přehled mám. Jinak bych si nedovolil hodnotit. Takže účast samozřejmě osobní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů