Domácí úpravy a výroba doplňkůadamfik
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 31. bře 2017, 12:19

Dobrý den,
chtěl bych zde započít teoretickou diskuzi nad rozsahem možných domácích úprav našich zbraní. Tímto tématem se podrobněji zabývá zákon 156/2000 Sb., nicméně bych si to rád ujasnil na konkrétních příkladech. U takového frézování závěru je mi jasné, že se jedná o zásah do hlavní části zbraně, tudíž je to práce pro puškaře, ale co jiné skutečnosti?

Předpokládejme následující hypotetické situace (nejsem držitel ZL, dělám to pouze pro sebe,... referenční zbraň - Glock):

1) Koupím si mířidla od výrobce, vyměním si je sám. Tady nezasahuji do mechanismu zbraně, pouze měním originální díl za jiný. Co kdybych si mířidla vyrobil? Podle mě se nejedná o tzv. kontrolovaný výrobek

2) Vyrobím si stojinu/pružinu atd. Nevyrobil jsem hlavní díl zbraně, ale zasahuji do funkce mechanismu... Co s tím?

3) Co populární stippling? Zde nevratně zasahuji do hlavní části zbraně.

4) Vyrobím si kompenzátor na hlaveň (nebo závaží na rám). Taky se podle mě nejedná o kontrolovaný doplněk, nicméně můžu ovlivnit funkci zbraně.


Pozn. Nebavím se zde o realizovatelnosti aj. Zajímá mě pohled zákonaLordSalix
Příspěvky: 57

Příspěvek#2 » úte 7. kvě 2019, 20:57

Oživuju staré téma ... jsou to velmi zajímavé a zákeřné otázky, opravdu k tomu nikdo nic nemá?

Přidal bych k tomu ještě doplňující problematiku - co z toho může dělat jen puškař a proč? Extrémní příklad - pokud bude stippling brán jako nevratná úprava hlavní části zbraně (což opravdu je), může ho provádět pouze puškař s licencí? Co když si ho člověk udělá sám stejně dobře? Je pak paragon za práci puškaře jediný rozdíl mezi ne/porušením zákona? Vycházelo by to přímo a nesporně ze zákona nebo by to musela individuálně posoudit zkušebna (která by to předpokládám schválila) ... a mohla by pak zkušebna říct, že se vlastně člověk "ničím neprovinil", protože je to provedeno v pořádku (a protože je to banalita)?

Nebo ani zkušebna člověka "nezachrání"? Co policie ... může nad takovou úpravou mávnout rukou už policie, pokud jednoduše neshledá úpravu za potenciálně nebezpečnou nebo musí prostě trestat přestupek? U frézování závěru to všechno vypadá docela jednoduše, ale tady se to vážně zamotává..

Ví někdo, jak by takový modelový případ vypadal? Například při prodeji zbraně si "zlý" policista všimne stipplingu a bude chtít postupovat co nejtvrději .. co přesně se bude dít?Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#3 » pát 26. črc 2019, 14:21

Dobrý den, má někdo zkušenost s ponecháním si vyrobit zásobník u puškaře? Nebo lépe je někdo, tak zručný aby to fungovalo jak má? Jedná se o Star SS 9 brow. Budu rád za názor nebo i nasměrování. Díky moc.skagerak
Příspěvky: 213

Příspěvek#4 » ned 28. črc 2019, 22:50

no asi ti to moc nepomůže, ale nasměroval bych tě jinam než do "legislativní sekce" tohoto fora

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů