Reklamace zbraně kategorie C v zastoupení



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1 » pon 20. lis 2017, 21:38

Narazil jsem na zajímavou věc. Mohu jako držitel ZP předat obchodníkovi k reklamaci místo majitele zbraň kategorie C na základě plné moci?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » úte 21. lis 2017, 18:09

Nevidim jediny dovod preco by to neslo. Nie je to Bcko aby si riesil povolenie. Pokial si spisete nejaku plnu moc a protokol o prevzati (nech ste kryti obaja) ... nic proti nicomu.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#3 » úte 21. lis 2017, 22:41

Asi to bude o ochotě prodejce, jelikož me s tím v CZUB Praha poslali do háje. Fakt je, že přede mnou volali na zbraně na jejich oddělení a tam jim prý řekli, že ani ověřená plná moc nestačí (měl jsem bez ověření, kterou naše oddělení pro zbraně akceptuje na třeba i s žádostí o NP). Navíc na mě nastoupil prodejce stylem, jako co že si to vůbec dovoluji to tam nosit a mektal něco o tom, co by mi řekli policisté při kontrole. Samozřejmě jsem mu oponoval, že dle zákona můžu zbraň mít u sebe i bez písemné smlouvy. Pak ještě něco o tom, že kolega mi zbraň nemůže půjčit, jelikož by to musel přepsat v CRZ, to už jsem fakt rezignoval. A doufám, že hlášku "tak zavoláme policii, aby si to zkontrolovali" jsem špatně slyšel nebo pochopil, jelikož to už by bylo na facku.

Já v tom také nevidím jediný problém z hlediska ZoZ. Takže pokud bych si v budoucnu někdy ještě náhodou koupil něco od CZUB, tak jedině přes prodejce, u kterého vím, že s reklamací nedělá problémy (možná na tom má podíl i místní oddělení pro zbraně, jelikož tam jsou ochotní a znalí). A nebo radši budu kupovat výrobky, kde je šance na reklamaci řádově nižší:) Pušku jsem v té samé prodejně totiž kupoval já a na závadu jsme přišli až po převodu novému majiteli.

Osobně fakt nechápu, zvláště v době CRZ, kde by mohl být problém.

No, co budu povídat, vytočili mě:)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#4 » úte 21. lis 2017, 22:49

Asi by bolo treba vytlacit toto v hodne tvrdych a tazkych doskach a pouzit to ako argument
http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/stanoviska-statu/1490-pujcovani-zbrane-kategorie-c.

Holt co by sme si nezjednodusili pracu ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů