obrana státu



Jindros
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 7. pro 2017, 07:45

Snad mě tu neukamenujete za tento dotaz, ale...
Může mi tu prosím někdo stručně vysvětlit problematiku ohledně zákona který teď nějaký čas projednávají naši politici o obraně státu ?
Když to vezmu jednodušeji. Jaký je rozdíl, když zasáhnu s legálně drženou zbraní proti teroristovi (já třeba ani nemusím tušit jestli jde o teroristu a je mi to vlastně úplně jedno když např. zbraní ohrožuje, nebo již postřelil další lidi) a střelím ho... Tak snad jednám v nutné obraně ne ? Celkově to asi nějak nepobírám to co řeší s tím zákonem o možnosti obrany státu ...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#2 » čtv 7. pro 2017, 07:55

EU může kecat skoro do všeho, ale obrana státu je stále v plné kompetenci jednotlivých států. Praktická změna žádná, ale byl by vytvořen prostor, aby nebyli nesmyslně omezeni bezúhonní občané, kteří mají střelbu jako koníčka a používají třeba specializovanou firmou předělané pušky z automatu na samonabíjecí (a ne, fakt to nejde "za pár minut" předělat zpět, jak píší novináři a tvrdí někteří politici) a mají zásobníky na 30 ran...

Navíc omezování ze strany EU bude pokračovat - již avizovali, že je to "málo ambiciozní", takže za 5let můžeme čekat další omezení...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3 » čtv 7. pro 2017, 07:57

Myslíš to co včera senát zamítl? To je jednoduché
Podle lisabonské smlouvy jsou legislativa EU nadřazena legislativě států s výjimkou vnitřní bezpečnosti tzn. ta směrnice by pro nás neplatila v takovém rozsahu podobně jako pro Finsko nebo Švýcarsko...
P. V. První bude už za dva... Až pak za 5.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » čtv 7. pro 2017, 09:28

Duplikuješ, jsou tu témata jak pro směrnici tak pro ústavní dodatek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů