Nošení,držení vs alkohol



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1 » čtv 18. led 2018, 16:32

Zdravím.
Při nošení a drženi(převozu zbrane v režimu držení) by mě nenapadlo si zajít na jedno,měl jsem za to že je to striktně zakázáno.Nicméně jsem na stránkách lexu narazil na toto stanovisko ( v souvislosti s alkoholem a držením). "Osoba se nedopustí přestupku, pokud bude zbraň nosit nebo s ní manipulovat jinde než na místě veřejnosti přístupném, nebo pokud bude mít na veřejnosti zbraň při sobě v režimu držení, tj. ve smyslu ustanovení § 2 odst. 2 písm. a) zákona o zbraních".Znamená to tedy když budu mít zbraň vybitou s vytaženým zasobnikem bez nábojů v uzavřené schránce v batohu tak mužu být pod vlivem???Ne že bych to chtěl aplikovat ale přijde mi to divné.Diky za odpověd

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » čtv 18. led 2018, 16:46

Už se to tu řešilo. Ano, zbraň bez zásobníku a náboje v komoře v batohu, ledvince, brašničce, by měla být z hlediska zákona OK.
Nicméně pokud se v hospodě nebo cestou z hospody dostanete do situace, kdy musíte policistovi vysvětlovat, že zbraň nenosíte, ale držíte, nejspíš byste musel udělat něco špatně. :-) Protože policista vás nemůže prohledávat, pokud k tomu nemá zákonný důvod.

Vaší zbraň by na veřejnosti neměl nikdo zahlédnout a jakožto držitel byste se neměl ani za střízliva zaplést do žádné činnosti, která upoutá pozornost policie.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#3 » čtv 18. led 2018, 17:49

Z několika ne zcela optimálních událostí je zřejmé, že chodit do hospody se zbraní není úplně nejlepší nápad.

Je otázka, jak by se hodnotilo jedno pivo k jídlu, pokud by došlo na nějaké kontrolování.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » čtv 18. led 2018, 19:00

Duplikuješ, hledej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů