Už vás kontaktovala policie v souvislosti s GDPR?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#31 » pon 28. kvě 2018, 09:56

No to jsem si právě taky říkal, proč jim souhlas nedat. Držitelé ZP by si neměli dovolit ignorovat ani takovouto výzvu PČR, jsem si myslel. Ale v Přerově se divili, že na co by to měli chtít.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#32 » pon 28. kvě 2018, 10:26

Vím, že v Chrudimi si berou tel. číslo vždy aktuální k podané žádosti, aby mohli informovat o jejím vyřízení či problémech. Takže je jasné, že ve spise držitele by se poslední sdělené číslo našlo, ale určitě kvůli tomu nebudou žádosti s nadepsaným číslem anonymizovat nebo skartovat, nejde o systematické zpracování. Pokud si někde vedou databázi kontaktů, to je druhá věc.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#33 » pon 28. kvě 2018, 10:29

Bez udeleneho souhlasu nebudou moci vase telefonni cislo pouzit. To znamena, budou je sice mit napsane treba na zadosti, ale nesmi je pouzit a zavolat Vam.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#34 » pon 28. kvě 2018, 12:24

Pokud si číslo tel. vezmou napsané na lístečku, přisponkovaném k žádosti, můžou telefon použít, protože potom ten lísteček vyhodí a nejedná se tedy o systematické zpracování těchto dat (tel. čísla).
Na ostatní věci to stejně nepotřebují, jak mi dnes řekli.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#35 » pon 28. kvě 2018, 14:02

Asi jak komu, mně z HK nedošla, ale kamarádovi ano, takže mi o tom řekl a já to tam příští týden hodím :)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#36 » pon 28. kvě 2018, 19:45

Indian píše:No to jsem si právě taky říkal, proč jim souhlas nedat. Držitelé ZP by si neměli dovolit ignorovat ani takovouto výzvu PČR, jsem si myslel. Ale v Přerově se divili, že na co by to měli chtít.
Výzvy po telefinu od PČR by naopak každej rozumnej člověk ignorovat měl...



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#37 » pon 28. kvě 2018, 21:12

Myslíš jako třeba výzvu k dodání lékařského potvrzení, nebo ti propadou papíry?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#38 » úte 29. kvě 2018, 06:36

Mnoo Caroprd má asi nějakou negativní zkušenost, tak do nich furt šije. :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#39 » úte 29. kvě 2018, 08:38

Já bych tedy ani telefonickou výzvu či upozornění neignoroval. Přece jen ignorance čehokoliv, sděleného policií v oblasti zbraní a střeliva, by mohla někoho aktivního až radioaktivního (myslím tím toho "správného" ouřadu a úředního šimla - je jich stále dost) vést k dedukci, že vlastně nejsem spolehlivý, když nereaguju.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#40 » úte 29. kvě 2018, 08:51

No ono řešit s policií něco přez telefon může být opravdu ošidné. '' Časy jsou zlé Kamile'' a nikdy nemůžeš vědět že na druhém konci telefonu sedí opravdu policajt! ;) samozřejmě pokud jde třeba jen o upozornění na konec platnosti ZP byl bych v klidu takové upozornění je ku prospěchu věci.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#41 » úte 29. kvě 2018, 10:23

Musíš používat hlavu než něco kvákneš do telefonu a je jedno jestli ti volá Policie nebo máma...

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#42 » úte 29. kvě 2018, 10:35

Mě by spíš zajímalo, jestli jste tam něco zaškrtávali v těch odrážkách ?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#43 » úte 29. kvě 2018, 10:48

Já jsem preventivně zaškrtl oboje, tím se asi nedá nic pokazit...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#44 » úte 29. kvě 2018, 11:03

S ohledem na informace ohledne napr. Prerova (viewtopic.php?p=163270#p163200) jsem ucinil dotaz.

Za Plzensky kraj tedy plati, ze komunikaci telefonem a e-mailem bezne vyuzivaji, tudiz souhlas zbytecny neni, pokud se nekdo rozhodne jej udelit.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#45 » úte 29. kvě 2018, 13:20

Rozhodující hledisko je asi existence kontaktu (tel/mail) v CRZ. Kdo to tam nemá, toho nekontaktují, ostatní by měli souhlasit nebo ty kontakty smažou.
A to, že mi třeba předloni volali když si nebyli jisti v případě nákupka, ještě neznamená, že mají na mě kontakt uložený v CRZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pilsner a 34 hostů