Už vás kontaktovala policie v souvislosti s GDPR?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#46 » úte 29. kvě 2018, 14:06

zeroozero píše:Mě by spíš zajímalo, jestli jste tam něco zaškrtávali v těch odrážkách ?


Zakšrtl jsem oboje a prý jen to horní, protože to spodní se mě netýká. Tak to celé spodní přeškrtali.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#47 » úte 29. kvě 2018, 20:57

Indian píše:Já bych tedy ani telefonickou výzvu či upozornění neignoroval. Přece jen ignorance čehokoliv, sděleného policií v oblasti zbraní a střeliva, by mohla někoho aktivního až radioaktivního (myslím tím toho "správného" ouřadu a úředního šimla - je jich stále dost) vést k dedukci, že vlastně nejsem spolehlivý, když nereaguju.
Já sice vím, že takhle přemýšlí, ale reálně je to blbost. A pokud jim to tak přijde, není nic jednoduššího, než si s nima vyhrát správní řízení.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#48 » úte 29. kvě 2018, 22:03

Caroprd111 - Správní řízení může být vyhratelné ve sporu s lecjakým úřadem, ale pokud Policie ČR posoudí tvoji spolehlivost (a má v tom široké možnosti) negativně, tak jsi ,,v kopru" a můžeš se ve správním řízení ohánět Správním řádem podle svých pocitů a dojmů jak chceš... Velký bratr o nás jistě ví víc, než si připouštíme, tak proč si komplikovat svoje střelecké aktivity vysejřováním vůči policejnímu úřednímu postupu v souvislosti s GDPR, kterému se asi stejně nevyhnem... Já s tím problém nemám.
Din



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#49 » stř 30. kvě 2018, 07:36

Pokud policie posoudí moji spolehlivost na základě toho, že já nezvedam telefony, tak určitě nejsem v kopru já. Máte z nich zbytečně vítr, přičemž to spravni rizeni bude mít větší šanci na výhru než u kdejakyho beznyho uradu. A kvuli tomu, že spravují agendu zbraní, jim rozhodně z vdeku nebudu podlejzat.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#50 » stř 30. kvě 2018, 10:28

Myslím že GDPR zase ukazuje naprostou debilitu EK (nebo toho kdo to v ČR ofiko prezentuje, případně toho kdo dal příkaz k obesílání držitelů zp). PČR přece vede státní rejstřík. Proč by se měla dotazovat jestli může nebo nemůže evidovat údaje o obyvatelstvu?
Obecní úřad se určitě taky nebude dotazovat každého občana jestli může evidovat trvalé bydliště a rodné čislo. Katastr, matrika, obchodní rejstřík, vězeňská služba, soudy .... ti nebudou žádat o souhlas, vedou státní rejstříky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#51 » stř 30. kvě 2018, 11:17

Jenže my se bavíme o databázi kontaktů, které nejsou součástí povinně evidovaných údajů.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#52 » stř 30. kvě 2018, 12:22

Jasně, je rozhodně rozumné aby držitel zp nedal policii na sebe kontakt :-D :-D

Ano, o tom by mělo smysl se bavit u obecné obchodní společnosti která údaje zpracovává pro obchodní činnost, a dopadají na ni všechna opatření gdpr, včetně třeba povinnosti výmazu.
Ale v případě orgánu státní správy to je naprosto zbytečná debata. Zkuste někdo požádat policii aby vaše osobní údaje na základě ustanovení gdpr vymazala :-D :-D

Ostatně, stejně to bude upraveno v zákonech (101 a 273 minimálně)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#53 » stř 30. kvě 2018, 13:12

2 caroprd:
Zdá se mi, že tento přístup vychází z toho, že správní agendu na úseku zbraní vykonává ozbrojená složka státu, nikoliv obyčejní úředníci.
Já jsem jako žadatel často rád, že mi např. zavolají z katastru nebo stavebního úřadu, že žádost trpí nedostatky a pokud jde o nedostatky, které mohu napravit obratem, nebudou zasílat výzvu nebo řízení zastavovat.
Stejně to vnímám u oddělení zbraní, když mi volají nebo posílají sms, že mám PZ nebo mi bude končit platnost ZP. Kdo trvá na písemné komunikaci, budiž. Z hlediska zásad správního řízení nevidím nic špatného na tom, že mi raději zavolají, než aby mi poslali výzvu k odstranění vad a určili lhůtu. Kdo si to nepřeje, určitě by neměl být považován za nespolehlivého nebo "divného".

Neříkám, ať se podlézá policii/úředníkům, ale pokud je na obou stranách vůle k méně nákladnému a efektivnějšímu řešení, proč ji nevyužít.



Glabro
Příspěvky: 21

Příspěvek#54 » čtv 31. kvě 2018, 19:34

Až budu mít cestu na PČR, tak jim to podepíšu a opět dám své osobní údaje, jako je tel. čislo a email. Jinak jsem se na to vykašlal. Z toho, co jsem pochopil to povede jen k tomu, že si je budou muset na podzim z smazat z databáze a nedají mi vědět, když se mi bude blížit doba vypršení zbrojáku, jinak nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů