Vrácení zabavené zbraně



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#16 » pon 28. kvě 2018, 12:31

Policajti si asi posudek vyžádají.

Ne proto, že by chtěli mermomocí buzerovat, ale čistě proto, že po střelbě v UB si prostě nelajsnou nechat to plavat. Kdyby totiž kosmenpupenovi skutečně hráblo a pokusil se o sebevraždu (nebo nedej bože o vraždu), tak to budou oni, kdo to schytá, protože mají hlášení, mají zaznamenáno důvodné podezření, takže potřebují i dokument dokládající, že riziko nepodcenili a ověřili zdravotní stav držitele zbraně.

Takže pokud si o něj řeknou, tak bych jim nenadával ani nedělal problémy, prostě jen zodpovědně plní svou služební povinnost, i když vědí že to tentokrát bude zbytečná a drahá formalita.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#17 » pon 28. kvě 2018, 12:36

Osobně se mi hádka v rodině a procházka na uklidnění nezdají jako důvod k pochybnostem o duševním zdraví člověka. Pokud neexistoval nějaký další důvod (alkohol v dechu, rozmlácené vybavení bytu, zfackovaná manželka a podobně), jeví se mi zadržení zbraně a dokladů jako neopodstatněné.

Mimochodem - je to docela hodně problémů kvůli vypnutému zvonění... :)



kosmenpupen
Příspěvky: 11

Příspěvek#18 » pon 28. kvě 2018, 12:41

Přesně (Knop)
žádný alko ani násilí

Jinak: už jsem volal na naše zbraně a budu muset jen k obvoďákovi (doufám)

Doktorovi slíbím, že už nikdy nebudu mávat pistolí nad zmlácenou manželkou a řvát, že všechno rozstřílím a bude to v poho :lol:

Tak jo
Dám vědět jak to dopadlo
Naposledy upravil(a) kosmenpupen dne pon 28. kvě 2018, 12:47, celkem upraveno 1 x.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#19 » pon 28. kvě 2018, 13:07

Když budeš obviňovat sousedy křivě, tak policajti poprvý projistotu pošlou souseda na vyšetření, podruhý pošlou tebe a potřetí tě zavřou :) Takovej absurdistán tu zase nemáme. Tady z pohledu policie to podezření existovalo a dávalo smysl, takže museli konat a musí dostát formálnímu postupu.

Je to blbý, že si to v takovým případě musíme zaplatit sami, ale beru to jako daň za to, že se nebudou dít průsery a až nám nějakej aktivní jedinec zase bude chtít brát zbraně, tak mu narveme do úst všechny tyhle případy jako ukázku toho, že naše zákony jsou přísný dost a není důvod se v nich hrabat.

kosmenpupen: Být tebou, tak si tyhle vtipy dočasně odpustím, minimálně dokud nebudeš mít zbraň zpět doma. My se tomu tady zasmějeme, protože je jasný, že je to pouze sarkastický vtip, ale nikdy nevíš, který blbec si to přečte, nějak ten post dokáže spárovat s tvou skutečnou identitou a zbytečně ti zkomplikuje život ;)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#20 » pon 28. kvě 2018, 14:21

Pokud by to někdo dělal záměrně s cílem poškodit vás, tak je několik možností obrany. On by si to pak dotyčný do budoucna rozmyslel, kdyby měl platit výdaje a případně i nemajetkovou újmu poškozenému.

Zároveň plně chápu policii, která v takovém případě řeší i anonymní podnět, neboť nejen případ v UB ukázal, že právě to prvotní odhalení změny duševního stavu střelce je důležité. Je to jistě mnohem účinější než mít nějaké pravidelné či vstupní plošné psychotesty.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#21 » pon 28. kvě 2018, 15:09

Ono je taky otázka, co jim řekla manželka, jak to operační předal dál, co dostala za info hlídka... Navíc hovor manželky bude nahraný a kdyby se stal následně průšvih a samozřejmě se k tomu noviny dostanou (nebo jim něco řekne "vdova", popř. někdo další), tak bude mít policajt taky průšvih, ze kterého by se dalo udělat i zneužití pravomoci (sám si posoudil, že je kosmenpupen OK a vrátil mu kvér, ačkoli to může říct akorát lékař)...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#22 » pon 28. kvě 2018, 16:57

kosmenpupen píše:....
Po hádce s manželkou jsem si sbalil pistoli, ztišil si telefon a šel se projít.
.....


Pokud nevíme, jak proběhla tahle část příběhu, tak těžko pochopit co se vlastně stalo a co si myslel zbytek rodiny.

Už se mi taky stalo, že mne v lese oslovila hlídka policista+hasič na čtyřkolce, jestli jsem tam neviděl ... A fotka, ze které poznáš houbeles.
Následně jsem se dozvěděl, že někdo vyrazil do lesa, že se zabije, aby se pak zase, po několika hodinách, vrátil domů. Ale rodina spustila poplach a rozjela se pátrací akce ....



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#23 » pon 28. kvě 2018, 20:12

Ja kdyz se chytnu se svou, tak se proste seberu a jdu si taky provetrat hlavu a pistoli beru proste nejak automaticky, nepremyslim nad touhle souvislosti, ja bez pistole prakticky nechodim nikdy. A ze clovek nebere telefon? No prece bezna vec u nekterych i u me. Bohuzel lidi jsou otroky mobilu a myslej si, ze pokud nekdo neni "na drate" nonstop tak je divnej. A pak z toho vznikaj tyhle veci.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#24 » pon 28. kvě 2018, 22:25

Jo, pokud si bereš pistoli i k pyžamu, tak asi jo, ale co když on ji má stále v trezoru a pak si ji, najednou, vezme a po hádce vyběhne z domu a nedá se mu dovolat ....

Asi v tom je trochu rozdíl a obava, proč si ji vzal. Nebo ne ?



kosmenpupen
Příspěvky: 11

Příspěvek#25 » úte 29. kvě 2018, 06:55

Ano, asi jsem manželku trochu překvapil. Ona mě naopak taky překvapila tím, že jí zajímalo co dělám.
Jen upřesním, že jsem toto vlákno nezaložil abych na někoho házel špínu. Policie se prostě jistí (rozkaz zněl jasně). A pro nás doma to byl takový restart.
Vám děkuju za info . Co jsem potřeboval zjistit jsem zjistil. A opět jsem se přesvědčil, že tato komunita střelců (toto forum) pomáhá (na rozdíl od jiných fór na netu)

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#26 » úte 29. kvě 2018, 18:48

Tenhle pripad jasne dokazuje proc byt clenem lexu a jinych oragnizacich bojujicich za prava drzitelu zbrani. Jak bylo uz zmineno pred strelbou v UB byl drzitel zbrani a nedrzitel pred zakonem rovny, jako v kazde demokraticke spolecnosti. Po strelbe se zakon zmenil, vic nez bylo zdravo. Bezne je clovek nevinny dokud mu neni prokazana vina, ne pro drzitele zbrani. Nejdrive vam zabavi zbrane a vy musite dokazat svoji nevinnu/zpusobilost. Tedy presny opak. Na prohlidku domu potrebujete policie soudni povoleni, ne pro drzitele zbrani .....

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#27 » pát 1. čer 2018, 12:30

Koukám, že každý to má nastaveno jinak. Jelikož zbraň nosím téměř všude, pokud nemám vážný důvod, proč jí u sebe nemít, moje žena by nejspíš měla obavy, kdybych někam nečekaně zmizel bez zbraně. :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#28 » sob 2. čer 2018, 06:44

Tady bych taky řekl, ze bylo lepsi rict jen něco ve smyslu, ze je vse OK a o nicem zvláštním nevim nebo ze jde o rodinnou zalezitost a nebudu se k tomu na miste vyjadrovat, nevis co manželka udelala a tot vse. Oni nakonec nemůžou verit ani te manzele, doma si to vyříkat a nasledne by to mohlo byt jednodussi.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#29 » sob 2. čer 2018, 09:53

Pátrací akce byla kvůli informacím manželky, takže jestli něco řekl nebo ne, je úplně jedno. Záznam o akci i s důvody byl tak jako tak a na odbor zbraní by se dostal úplně stejně.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#30 » sob 2. čer 2018, 21:07

Tazatel:
Můžeme poprosit nahrát fotky protokolů od policie? (samozřejmě anonymizovane, zacernene jednací číslo datum jméno adresa rodné číslo apod). Kdyby se vám chtělo...
Zajímalo by mě co vše tam je napsáno.

Třeba když na silnicích nesouhlasíte s přestupem u PČR, polyš vyplňuje formulář a v něm je odstavec SUBJEKTIVNÍ STAV PODEZŘELÉHO moznosti: slabý, agresivní, zarudlé oči, chyby v řeči a další věci a mj tam je pocit vsemocnosti. To poslední vám zakrtnou, když na ně tlačíte přes paragrafy. :-D vyzkoušeno. Ten papír vám na silnici dají k podpisu (nemusíte). Vyfotit můžete (neměli by blokovat vyfocení). Fotku protokolu bych ještě někde měl mít tenkrát.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů