Historické repliky



Matuš
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 26. črc 2018, 11:34

Zdravím,
při zkoumání toho, co vše spadá pod kategorii D, jsem narazil na to, že tam spadají "historické zbraně (střelná zbraň, jejíž všechny hlavní části byly vyrobeny do 31. prosince 1890)".
Znamená to tedy, že repliky těchto historických zbraní nespadají do kategorie D,ale pouze originály ano? Ptám se, protože se docela zajímám o reenactment, ale v nejbližší době nemám v plánu pořizovat si zbrojní průkaz. A přeci jen vyjde o dost levněji sehnat repliku dejme tomu takového springfieldu 1873 trapdoor, než shánět originál.

Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#2 » čtv 26. črc 2018, 11:38

Konkrétně replika Springfield Trapdoor M1873 je zbraň kategorie C. Jednu mám doma.

Skutečně jde tedy pouze o originály.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » čtv 26. črc 2018, 11:53

Jde o to, že do kat D spadají zbraně, jejichž všechny hlavní části byly vyrobeny do 31.12.1890. A repliky jsou vyrobeny kompletně po tomto datu. Tedy repliky určitě budou kategorie C.
ALE pozor, pokud budeš mít historickou zbraň kategorie D a necháš si na ni v rámci opravy u puškaře vyrobit kteroukoliv hlavní část zbraně novou, tak ta zbraň zcela zřejmě okamžitě začne patřit do kategorie C nebo B (podle délky hlavně a délky zbraně) a pokud nemáš ZP, tak by ti ji vlastně ani neměl puškař zpět vydat až do doby, než mu ukážeš ZP. Asi by se z toho stal složitý problém.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#4 » čtv 26. črc 2018, 13:21

To je pravda, ale podstatné je, že měnit hlavní části u originálu poněkud ztrácí smysl a půvab.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » pát 27. črc 2018, 08:59

Tu poznámku jsem napsal jen proto, že někteří lidé, co nemají ZP nemají ani páru o ustanoveních zákona o zbraních. A potom aby zprovoznili zbraň kat. D ("když už jsem to koupil, tak to přece musí fungovat, ne?") se dopustí de facto trestného činu, aniž by si to uvědomovali.
Vidím podobné úkazy z neznalosti zákona každou chvíli při zacházení lidí se vzduchovkou nebo s ohňostroji apod.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#6 » pát 27. črc 2018, 09:47

Jo, to je pravda - já mám tendenci uvažovat v kategorii milovníků a sběratelů originálů a neuvažoval jsem o skupině "mít bezpapírovou schopnou zbraň". Ale už jsem se s tím taky setkal.



Matuš
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pon 6. srp 2018, 21:52

Děkuji mnohokrát za odpovědi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů