Tlumiče na zbraně



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#166 » ned 27. zář 2020, 18:53

hasich píše:jak jsem to pročetl ,tak je tady mnoho toho co by mohlo být a nemuselo a td. ,názor si každý již udělá sám. Jsem přesně ten s tím dvou měsíčním ZP a chci tlumič na AK74, nebaví mne to buuum,chci s toho střílet na střelnici a nemuset mít sluchátka. Ví někdo jaký tlumič a kde ho sehnat? Nějaká rada by se mi hodila .Díval jsem se na ameriku a mají nějaký nový na AK za 15 až20 K. Kdyby tady byl někdo konstruktivní a opomenul hned zneužíváni,budu rád za radu a nahled,díky.

Asi nic, vetsina utlumenych pusek je porad v pasmu hlucnosti zdravi skodlivem(bez ochrany sluchu)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#167 » ned 27. zář 2020, 19:49

greenhorn píše:Dragunov: člověče, ty když vidíš "subsonic", tak se rozdovádíš jako moje stará, když počůrám prkénko na záchodě. :lol:
Díky tobě jsem konečně pochopil, že my všichni, kdo tvrdíme, že "tlumič+subsonic" je správně, jsme vlastně blbci. ;)

Má pravdu předsedo :D Jsou asi jen 2 dalsi zbraňové mýty co me dokaží rozohnit :D Jako strilejte si cim chcete, ale netvrdte mi ze je jedno jestli dam do pušky subsonic nebo normal naboj a že pokud do toho nedam subsonic tak bude v podstate jedno jestli tam ten tlumič mám nebo ne. Jako uz vidim všechny stastne majitele AR 15 v kombinaci se subsonicem jak z toho mani malorajdu co nezhodi ani poradnej popper.

Jinak co se tyce tlumicu, největší odpor bych cekal u myslivcu. Nekolikrat jsem se s tim setkal.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#168 » ned 27. zář 2020, 20:13

Myslivci maj strach, ze by neslyseli pytlacinu. Toliko vyjadreni nejednoho zeleneho soudruha. Na otazku, jak slysi vykonnou kusi, nemeli odpoved.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#169 » ned 27. zář 2020, 20:30

Dragunov: Aha. Takže fakt, že tlumiče hluku jsou konstruovány pro subsonické střelivo je podle tebe mýtus. Tak to gratuluji k tomuto objevu.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#170 » ned 27. zář 2020, 21:13

greenhorn: Vím já co kdo jak konstruuje? Třeba některé ano. (ano nebavím se o tlumičích typu gumové podložky) U zbraní kde je to fuk ano, proč je nepoužívat. Jeden z důvodů vzniku náboje 300 blackout je právě pro použití s tlumičem (jednoduše proto protože sub 223 nemá smysl a chceš něco fakt tichého na blízko ale zárovň se nechceš vzdát AR a pažby, s takovou zbraní ale nikdo nepůjde nad 100m)
Ale prostě a jednoduše tlumič utlumí i výstřel z pušky se supersonickým střelivem. To je jasný a změřitelný fakt. Nikdo netvrdí, že to bude na stejné úrovni jako se subsonicem. Ale prosím, vysvětli mi teda na co je dobrá ta subsonická lapua?

MojeTikka: Vím, ovšem poslední pytláky jejichž chycení jsem zaznamenal měli pušky, tlumiče a noční vidění. A všechno pochopitelně těžce ilegálně. Představa oněch zelených, že se ze mě nákupem povoleného tlumiče stane pytlák je celkem úsměvná. Jak vidno jsou to kluci šikovní, tlumič si udělají a asi i evidentně podle mistra greenhorna laborují vlastní střelivo :D :D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#171 » ned 27. zář 2020, 21:18

MojeTikka píše:Myslivci maj strach, ze by neslyseli pytlacinu. Toliko vyjadreni nejednoho zeleneho soudruha. Na otazku, jak slysi vykonnou kusi, nemeli odpoved.


Jo a cokoliv jiného než opakovací flintu ve dřevě neberou jako správnou "mysliveckou" zbraň. Kolik ti to řeklo myslivců? Já za sebe (jako myslivec) klidně řeknu, že na lov jsem pro tlumiče. A nebudu jediný.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#172 » ned 27. zář 2020, 21:32

No tak to už se nemůžu dočkat, až budu muset na svůj kulobrok a brokovou kozlici montovat ty tlumiče, abych zbytečně při lovu nerušil nelovenou zvěř.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#173 » ned 27. zář 2020, 21:42

Dragunov: Nesmysly. Je to tak složité? Jakmile máš nadzvukové střelivo, tak při vstupu projektilu do atmosféry mimo úsťové zařízení dojde k sonickému třesku. Můžeš mít tlumič jaký chceš, ale jakmile jsi nad rychlostí zvuku, práskne bič. Krom toho, povýstřelových zplodin je tolik, že by to musela být "nádrž" jak potápěčská lahev, aby se to "pochytalo". A stejně by to nic neřešilo.
Sonický třesk je prásknutí jiného charakteru než zvuk povýstřelových zplodin narážejících na stojatý okolní vzduch, ale pořád je to rána. Bič je slyšet docela daleko. Výhodu, alespoň co já jsem kdysi slyšel - to ale předsi jen má. Narozdíl od zvuku výstřelu, u sonického třesku se hůř odhaduje směr odkud přišel.

BTW: U subsoniku v .223 bude shazování poprů až druhá věc, co tě bude zajímat.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#174 » ned 27. zář 2020, 21:47

Ale prdlajs. Zvěř si zvykne. V Žalanech na puškovém LOSu se tam přímo u stage, kde práskaly Kosy a Arka, velese a nerušeně krmily rodinky hrabošů. :)

https://youtu.be/0_uAgcQl86E



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#175 » ned 27. zář 2020, 22:59

greenhorn píše:No tak to už se nemůžu dočkat, až budu muset na svůj kulobrok a brokovou kozlici montovat ty tlumiče, abych zbytečně při lovu nerušil nelovenou zvěř.


Aby sis už na kozlici a kulobrok vyřezal závit(y) na tlumič... :lol:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#176 » pon 28. zář 2020, 06:01

A to nemluvím o kulovničce v ráži 5,6 x 50 R Magnum, úsťová rychlost 1030 m/s. Tam budu muset ten tlumič rovnou přivařit. :lol:



hasich
Příspěvky: 18

Příspěvek#177 » pon 28. zář 2020, 08:49

Honzajan píše:
hasich píše:jak jsem to pročetl ,tak je tady mnoho toho co by mohlo být a nemuselo a td. ,názor si každý již udělá sám. Jsem přesně ten s tím dvou měsíčním ZP a chci tlumič na AK74, nebaví mne to buuum,chci s toho střílet na střelnici a nemuset mít sluchátka. Ví někdo jaký tlumič a kde ho sehnat? Nějaká rada by se mi hodila .Díval jsem se na ameriku a mají nějaký nový na AK za 15 až20 K. Kdyby tady byl někdo konstruktivní a opomenul hned zneužíváni,budu rád za radu a nahled,díky.

Asi nic, vetsina utlumenych pusek je porad v pasmu hlucnosti zdravi skodlivem(bez ochrany sluchu)


A jo, na začátku to pán znázornil v tabulce ,díky. Jen sem myslel že se doba pohnulá dál.Tak snad za nějakou dobu. Ještě jsem to googloval včera a našel jsem tvrzení že 5,45*39 vojenské výroby jsou podzvukové?je to možné? I snížení o 20 db bude zatím dobrý,tak do toho půjdu,zajdu na policii a vydyndámto.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#178 » pon 28. zář 2020, 09:00

samozrejme ze nie su, zas by sme boli na balistike malorazky. sovieti kvoli podzvukovosti v puskach vyvinuli 9x39, ale na to na nasom civilnom trhu nie su ziadne dostupne pusky. moderna obdoba tejto raze je prave dnes popularny 300blackout, odvodeny od 5.56.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#179 » pon 28. zář 2020, 10:28

Grimpo píše:Dragunov: Nesmysly. Je to tak složité? Jakmile máš nadzvukové střelivo, tak při vstupu projektilu do atmosféry mimo úsťové zařízení dojde k sonickému třesku. Můžeš mít tlumič jaký chceš, ale jakmile jsi nad rychlostí zvuku, práskne bič. Krom toho, povýstřelových zplodin je tolik, že by to musela být "nádrž" jak potápěčská lahev, aby se to "pochytalo". A stejně by to nic neřešilo.
Sonický třesk je prásknutí jiného charakteru než zvuk povýstřelových zplodin narážejících na stojatý okolní vzduch, ale pořád je to rána. Bič je slyšet docela daleko. Výhodu, alespoň co já jsem kdysi slyšel - to ale předsi jen má. Narozdíl od zvuku výstřelu, u sonického třesku se hůř odhaduje směr odkud přišel.

BTW: U subsoniku v .223 bude shazování poprů až druhá věc, co tě bude zajímat.


Nesmysly je to tak složité? Nikdo netvrdí že sonický třesk není, jen že to s jeho vilvem přehánite. Nikdo netvrdí, že si koupíte tlumič a hura střelba bez sluchátek. Kdyby to byla taková rána a plyny nic nedělali, tak střílite subsonicama bez sluchátek už bez tlumiče...a ono prd že. Samotný subsonic je pořád dost hlasitej. Takže na nějaké prásknutí biče v tomto případě sere pes, hlavní zdroj rachotu jsou plyny. Proto je .223 hlasitější než .22 - akustický třesk budou mít stejný protože ono asi záleží jak velký předmět nám to akusticky třeskne. (stihačka udělá větší bum). Jak jsem říkal subsonicy jsou dobrý tehdy, když neřešíš tolik výkon = krátká vzdálenost = pistole/útočné pušky při CQB.

Jediné co tvrdím je, že k určitému útlumu výstřelu dojde i při použiti nadzvukového střeliva a že to ten tlumič normálně dává. A i tohle utlumení a změna charakteru zvuku by mohlo pomoci v tom "hluku ze střelnic"

No ono ty tlumiče nejsou malý, jsou to pořádný flašky, ale oni ty plyny nechytají, ony je brzdí, resp jim protáhnou dráhu a nenechají je rychle expandovat.
Prosím prosím opravdu myslíte že z tohodle někdo střílí subsonic jo? A na co střílí na 200m na vrata od stodoly? :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=qhkSB26LS64



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#180 » pon 28. zář 2020, 10:51

abych trochu podpořil Dragunova, tady je zajímavý text na toto téma: https://www.silencershop.com/blog/post/shooting-supersonic-suppressed

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů