Proc byt clenem LEXu?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#211 » sob 10. bře 2018, 17:14

Caroprd111 píše:
ViralWinter píše:@Caroprd111: A jak to vyjednávání sám za sebe v parlamentu provádíš? Můžeš popsat podrobnosti?
Já jednání neprovádím, o tom jsem nic nepsal. Zbraně jsou a budou, na svolení pár komunistů nebo ANOnistů, který LEX tak doporučuje, se ptát nebudu. A že by měli nějakou extra sílu a razanci něco vyjednat mi zatím vůbec nepřipadá, jsou dobří leda tak na mazání nepohodlnejch názorů.


No s tímhle názorem daleko nedojdeš a bohužel je ukázka typického myšlení většiny, kteří místo aby přemýšleli nad myšlenkou, tak přemítají nad tím, kdo ji říká. ANO a komunisty do zákonodárných sborů svolili občané a s tím už nic neuděláš. Takže LEX musí pracovat s tím, kdo tam je.
Jeden ze starších a moudrých z počátku mé pracovní kariéry mi říkal: "Podstatná je myšlenka a ne její mluvčí."
Když se Ti nelíbí, kdo by měl v parlamentu právo prosazovat, jak to chceš udělat aby tam byl někdo jiný? Jsi schopen to ovlivnit? Na sebe spoléhat můžeš, ale obávám se už v legendách nebo pověstech (to je fuk) je myšlenka, že svazek prutů je víc než jeden proutek. ;-)

Ač se Ti to nezdá, tak LEX má sílu pro jednání se státními orgány a je i partnerem obdobným spolkům hájícím práva majitelů zbraní v zahraničí a ten hlas je pak slyšet společně nejen v ČR. Pokud jsi přesvědčen, že jako jednotlivec zmůžeš víc, tak klobouk dolů. Místo aby jsi byl rád, že někdo věnuje svůj čas a úsilí i hájení Tvých zájmů (pokud jsi držitelem zbraně), tak to z dost nevhodných důvodů shazuješ.
Ale je demokracie a každý má nárok na svůj názor.



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#212 » sob 10. bře 2018, 17:25

P.V. píše:...
P.S. Jen pro info - co nosíš za zbraň na obranu?


Heckler&Koch P30SK s několika úpravami od NoCompromise.House (výměna spouště, zkrácení resetu...)

_______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#213 » sob 10. bře 2018, 17:29

Tak to máš dobrý, to se Tě zatím příští reálné omezení z EU (zásobní na 10 i pro krátké) nedotkne.. Až to další za další 2 roky...



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#214 » sob 10. bře 2018, 17:34

2 j.v. & sserpx:

Děkuji za argumenty, budu nad tím muset popřemýšlet, ale nejspíš se "nechám ukecat"

_______________________
Odesláno z "founa"



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#215 » sob 10. bře 2018, 17:40

Musím všem poděkovat za rozbor moji osoby. Stejně je to tady jen debata k pivu. Snažíte si ustipnout kousek svobody ke zbraním, cestou přes socany a komunisty, protože tam nikdo jinej není, ale že vám ji denně berou z druhý strany dvakrát tolik... Není z toho cesta ven, Lex nikomu neškodí, ale ani nepomáhá, takže jak říkám, vyhozený peníze. Taky můžu přidat nějaký přísloví, třeba že z hovna bič neupletes a i kdybys upletl, tak nezapraskas. Se podívejte na lidi kolem sebe, koho volí, komu by chtěli mít možnost kecat do života, soudit je, omezovat a tohle myšlení chcete změnit organizací? Nechcete, jen koukáte, aby vám chtěli co nejdýl sebrat zbraně a až řeknou, tak tady většina poslušně půjde odevzdávat, protože nejsou ochotni nic riskovat pro svoji svobodu. Nic, podívejte se, kolik se jich tady ptá na to, co si mají koupit, aby jim to pak nesebrali a vedou tady nad tím debaty o ničem. Přes blbý kecy u stolečku těch, který touží po větším a větším státu tady vážně líp nebude.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#216 » sob 10. bře 2018, 17:51

Tak ti taky děkujeme za rozbor. Nebudu ti jej vyvracet, je to zbytečné. Ty jsi dle svého názoru vyřkl jedinou pravdu a teď už zbývá jen napít se toho piva, a to je vše, že ...
My sice bič z ho**a možná neupletem, ale tys nedošel ani k tomu ho**u. :-)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#217 » sob 10. bře 2018, 18:05

Jen to zatím vypadá, že další názory nerespektujes spíš ty.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#218 » sob 10. bře 2018, 18:14

flame píše:Tenhle rok, kdy se lame chleba by mel byt clenem kazdy drzitel ZP a jeste zkusit sehnat dalsi lidi.

Přesně tak a nejen tento rok, ale stále a pokud možno podle možností aktivně pomáhat a angažovat se. Protože evropským komisařům a všem západním dobroserům nedá spát, že si tu bez problému nosíme kvéry a přitom jsme 6. nejbezpečnější zemí. Naše situace je v Evropě a defakto i na světě unikátní a musíme udělat všechno pro to, aby to tak zůstalo.

BTW kdopad asi pomohl prosadit Lasery mimo zakázané prvky?

Členství stojí o něco málo víc jak krabička lugerů, kdo si to "nemůže dovolit", lže. Kdo si to nechce dovolit, ať se pak nediví, když nás nebude dost se bránit Bruselu, nebo vlastní páté koloně Dýnzbírů, Štěchů, Lásek a Šabatových...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#219 » sob 10. bře 2018, 18:28

FullSoft: podle mě je odpověď jednoduchá. je to asi jediná organizace u nás, která za nás bojuje v politice. a čím větší bude počet členů, co za nimi bude stát, tím silnější budou a tím vážněji je budou zákonodárci brát. to, že dneska tě chystané změny neovlivní, to neznamená, že za pár let nenapadne někoho další novela, která se tě už dotkne. a pak už bude třeba pozdě budovat nějakou sílu, která by tomu dokázala vyjednáváním zabránit.
já jsem členem druhým rokem. ne k vůli slevám v obchodech, ale čistě jen proto, abych podpořil někoho, kdo podle mě v politice dlouhodobě bojuje za správnou věc.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#220 » sob 10. bře 2018, 19:10

Můj postoj k Lexu je notoricky známý a neměnný. Ale protože nechci být patologickým kverulantem, prosím obhájce výše zmíněného spolku,
nechť laskavě vyjmenují KONKRETNĚ to, co se jim v boji proti hanebné směrnici zatím podařilo. Nic neříkající věty o usilovné mravenčí práci
za zájmy střelců mi jsou severním větrem.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#221 » sob 10. bře 2018, 20:11

Já bych jen rád připomněl, že i to současné znění evropské zbraňové směrnice je změkčenou variantou původních návrhů. Copak jste již zapomněli? Mohlo být mnohem hůř a Fullsoft by se teď nemohl holedbat, že zrovna jeho se to netýká. Ti politici, co za nás v tom Bruselu bojovali, od koho asi pak berou "munici" do jednání? Jen z vlastních hlav to asi nebude.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#222 » sob 10. bře 2018, 20:27

matias: a bylo v jejich možnostech (s počty členů, jaké má) danou směrnici zablokovat? Lex nestojí a nepadá na nějaké jedné směrnici.
Lex přece nemalou měrou přispívá na informovanosti politiků, kteří "tvoří" zákony a novely kolem zbraní a střeliva. to, že tu máme zákon jaký máme, je podle mě i zásluha dlouholeté práce Lexu.



Jardát
Příspěvky: 13

Příspěvek#223 » sob 10. bře 2018, 21:35

Jak už mnohokrát zaznělo,300 Kč za rok pro nikoho kdo střílí není likvidační.Já osobně jsem vstoupil abych podpořil ty kdo bojují za všechny střelce.Vážím si té snahy a vydané energie.Ani já nemám v lásce všechny poslance které jsem oslovil,ale bylo to pro věc na které mi záleží.Ano,možná LEX ničeho nedosáhne...ale rozhodně se o to pokusí! Pouhým nadáváním v hospodě,či argumentem ,,stejně se nic nepovede udělat tak proč to zkoušet" se nic nezmění se stoprocentním výsledkem.Pokud se o něco pokusím,vždy je nějaká šance.
Zažil jsem minulý režim dost na to,abych se už nechtěl cítit jako ovce.
Toť můj názor..



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#224 » ned 11. bře 2018, 14:51

Holt se najdou exempláře, které ty 3 stovky ročně v rozpočtu nemají. Nedá se nic dělat, je to moc, a třeba cigarety nebo pivo jsou důležitější...

Ostatní, moudřejší, samozřejmě vědí, nebo jsou otevřeni tomu nechat se poučit. Čtou články, baví se s lidmi a vědí o tom, že členové LEXu jsou součástí expertních skupin na úrovni vlády/sněmovny i v jednotlivých stranách napříč politickým spektrem. Protože střelci jsou snad v každé straně (dokonce i u Pirátů. Hustý, co?) Že aktivně lobují a do omrzení (i v médiích) vyvracejí mýty a nepravdy, kterými pro-evropští obhajují plnou a okamžitou implementaci směrnice.

Vlákno nese název "Proč být členem LEXu?" Nu, milí zlatí, pro vás asi vážně LEX není, a je to tak dobře.

Caroprd111 píše, že LEX nikomu nepomáhá. Spíš to ale vypadá, že jemu holt už není pomoci a teď tou pokřivenou a mylnou optikou nahlíží i na všechny kolem sebe. Pro něj zbraně pořád budou. Získáním ZP se nestal členem žádné komunity, jen splnil zákonné podmínky a jejich vývoj už ho nezajímá. Jak sám potvrdil, nijak se neangažuje. Kdo ví, možná už teď má doma nějakou černotu a zbytek je mu jedno. Nebo možná už teď ví, že bude spokojen se stavem, jako UK nebo Austrálie – nějaká ta dvojka, kozlice, opakovačka, moooožná slabá .22 verze AR-15ky, ale venku za pasem nic. Třeba mu to stačí.

Matias se chytře alibisticky zeptal jen na to, co dokázal LEX proti směrnici. Směrnici, kterou zjevně na úrovni EU moc ovlivnit nešlo (ale i to se skrz politiky a spřátelené spolky podařilo) a která ještě skrz mininovelu nedoputovala ani do prvního čtení a logicky tak zatím veřejně moc výsledků práce združení vidět není. LEX sice existuje a "bojuje" za práva střelců bezmála už 20 let a jeho zakladatelé by vám potvrdili, že o dnešním stavu se jim v začátcích ani nesnilo, ale nic z toho Matiase nezajímá. Je jen směrnice a nic víc. Chytrý, velmi takříkajíc eurounijní postoj...

Osobně si myslím, že pokud máme mezi sebou "Kalousky", jako Caroprd111, Matias a jim podobní, kteří používají variace na jeho slova "mých zbraní se směrnice nedotkne, za mne nebojujete", je dobře, že členy LEXu nejsou. Nechci s nimi být ani v nejmenším spojován. I jen z faktu, že máme v peněženkách podobný zeleno-žlutý průkaz, mi není příjemně.

Pro ostatní, kteří váhají (a nejsou ideologicky deformovaní): Vžyť to jen zkuste! Nemůžu napsat "nic vás to nebude stát", ale jsou to jen blbé 3 stovky. A jak už přede mnou psali jiní, i ty se vám můžou vrátit v podobě slev. A navíc dostanete pěknou průkazku ;) Staňte se členy a třeba investujte pár hodin do pročítání uzavřeného členského fóra, kde se dozvíte o činnosti sdružení mnohem, mnohem víc, než tady. Nebo, pokud to máte kousek, zaskočte 24. 3. 9:00—12:30 na Pankrác na veřejnou část každoroční Valné hromady. Kdo ví, co zajímavého se můžete dozvědět?

A když to k ničemu nebude? Není přece nic jednoduššího, než zahodit průkazku do správné přihrádky tříděného odpadu a dál se tvářit, že členy nejste a že vás se evoluce zákonů na úrovni ČR ani EU netýká, ne? :D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#225 » ned 11. bře 2018, 15:30

To je furt dokola. S organizací, která má 3.000 členů, politik může jednat, nebo nemusí, jak mu libo.
Kdyby měla ta organizace 300.000 členů, každej politik by si před takovým spolkem klekal na kolena a tloukl hlavou o zem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host