Proc byt clenem LEXu?



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#226 » ned 11. bře 2018, 15:47

nejde jen o lex a o členství.
pokud by "nová" petice měla za měsíc 300 000 podpisů, tak se toho lekne i bureš

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#227 » ned 11. bře 2018, 18:56

ViralWinter píše:Holt se najdou exempláře, které ty 3 stovky ročně v rozpočtu nemají. . . .
. . . . EU netýká, ne? :D

Souhlas :thumbup:



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#228 » ned 11. bře 2018, 19:08

Viralwinter, v něčem máš pravdu, já se členem žádné komunity nestal. Mám zbroják, zbraně, to je vše, ale k žádnému spolčování mě to nezavazuje. Stejně tak žádnou nelegální zbraň zatím nemám. Zbraní, kterých se bude případná směrnice dotýkat, mám 7, možná 8, tak co že se mně netýká? A stejně mi zůstanou, i nosit budu moct. A jestli to bude legální, čert to vem, denně děláme tolik prorizakonnych věci, že se to už teď nedá ani spočítat. O penězích to taky není a co se řeší v členském fóru LEX vím moc dobře, členem jsem byl. Nepodsouvejte mi vaše domněnky, stačí se zeptat, jak to mám, já odpovím.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#229 » ned 11. bře 2018, 19:13

Zatím budeš moct nosit... Vypadá to, že si EU zatím nevšimla, že tu můžeme pobíhat s kvérem na zadku...

P.S. To lidi fakt nejsou schopní myslet dál než do další výplaty? Uprchlická krize - nezájem, protože u nás nejsou (já bych třeba stál celkem o to, aby moje vnoučata za 20let mohla vyrůstat v klidu, jenže to už ve státech na západ budou vyhrávat volby jiné strany), budu moct nosit - zpřísňování směrnice každých pár let nic???



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#230 » ned 11. bře 2018, 19:22

Pokud se něco nestane, nějaký odpor většího rozsahu, můj osobní odhad je za ty dva roky šmytec se samonabíjecími puškami obecně - krom sběratelství, a za 5 nebo 10 let přijde na řadu to nošení, zůstane nám režim držení, a to ještě budem rádi.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#231 » ned 11. bře 2018, 21:10

Čaroprde s tvými názory je dobře, že v LEXU nejsi. I když je škoda každého jedince..



Jardát
Příspěvky: 13

Příspěvek#232 » ned 11. bře 2018, 21:53

Bohužel dost lidí nechce myslet dál než do další výplaty.Další se ze,,zásady" do ničeho neangažují,nic nepodepisují,a k ničemu se nevyjadřují.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#233 » ned 11. bře 2018, 22:13

Vovas píše:Čaroprde s tvými názory je dobře, že v LEXU nejsi. I když je škoda každého jedince..


ZP člověk dnes získá po splnění definovaných zákonných podmínek.

Nikde nevidím, že by následně mezi ně patřilo členství v nějaké "dobrovolné" organizaci typu LEX ..
Nebo jsme již opět zpátky v neblahých dobách Svazarmu, Mladých ochránců hranic či PS VB ? :shock:

Pozn: v LEXu zatím stále jsem, byť s mírným skřípěním zubů ...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#234 » ned 11. bře 2018, 22:27

FullSoft píše:Když tu čtu tu diskuzi a vidím tu agitaci za to, aby se každý majitel nebo držitel zbraně stal členem LEXu, zkusil jsem se nad tím zamyslet z druhé strany - vím, že pokud jde o změny v zákonech a podobně, nezmohu jako jedinec nic. Ale na druhou stranu jsem jen někdo, kdo si udělal ZP jen kvůli tomu, aby mohl nosit zbraň na svou osobní ochranu - mám pouze skupinu E a jednu pistoli, neúčastním se žádných soutěží a podobně a na střelnici chodím jen občas trénovat a současnými zákony a ani těmi chystanými, o kterých jsem slyšel nebo četl, se necítím na svých právech nijak ohrožen. Tak proč bych se tedy měl stát členem nějakého spolku pro ochranu mých práv? Nebo proč bych měl takový spolek třeba jen podporovat? A teď mi někdo řekněte důvody, proč bych měl... A nějaké slevy mě opravdu nezajímají - zbraň už mám, o další týden a na těch 150 - 200 nábojích, co měsíčně nechám na střelnici, moc neušetřím...

_______________________
Odesláno z "founa"

Víš, když si vezmu tuhle tvou rovnici, tak já se necítím nijak ohrožen na životě a proč bych si teda měl vlastně pořizovat zbraň?
To, že mě teď nic nehrozí neznamená, že se mi za týden do baráku nevláme vyfetovanej ozbrojenej magor co bude usilovat o zdraví a život mé rodiny potažmo můj. A v tom okamžiku bude pozdě na to teprve dělat zbroják.

To jak tu někdo psal, že LEX je jen podporovatel nějakých politiků, bych tak nebral. Jsem si nevšiml, že by vyloženě psali: Volte XYZ. Dávali seznam prozbraňových poslanců a postoje politických stran. A ne rozkaz koho volit. Navíc jsme snad dospělí svéprávný lidi ;)



Jardát
Příspěvky: 13

Příspěvek#235 » ned 11. bře 2018, 22:33

kiv61 píše:
Vovas píše:Čaroprde s tvými názory je dobře, že v LEXU nejsi. I když je škoda každého jedince..


ZP člověk dnes získá po splnění definovaných zákonných podmínek.

Nikde nevidím, že by následně mezi ně patřilo členství v nějaké "dobrovolné" organizaci typu LEX ..
Nebo jsme již opět zpátky v neblahých dobách Svazarmu, Mladých ochránců hranic či PS VB ? :shock:

Pozn: v LEXu zatím stále jsem, byť s mírným skřípěním zubů ...



Jardát
Příspěvky: 13

Příspěvek#236 » ned 11. bře 2018, 22:37

Omlouvám se,problémy s připojením.Vypadl můj text.

Každý má samozřejmě svůj názor,a nic není povinné.
Dobře vím jak to bylo za minulého režimu,a srovnávat PS VB s LEXem?
Já si jen říkám - pokud půjdu na MV s nápadem na vylepšení legislativy,použijí ho?
Nebo je větší šance pokud tam půjde někdo s tisíci dušemi za zády...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#237 » pon 12. bře 2018, 00:27

nechci ani domyslet o kolik členů ubude pokud projde zvýšení příspěvku na 500,- (dle mě oprávněné)



hulvath
Příspěvky: 20

Příspěvek#238 » pon 12. bře 2018, 02:31

A co ked "ubude" ? Nech odpadne co je kolisave, nech odpadne co je slabe a oportunisticke !

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#239 » pon 12. bře 2018, 07:45

kiv61 píše:Nebo jsme již opět zpátky v neblahých dobách Svazarmu, Mladých ochránců hranic či PS VB ? :shock:



No a ne? Co členství ve sportovním klubu nebo branném spolku, když si chceš nechat kus platu/plechu na 10/20+? :wtf:

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#240 » pon 12. bře 2018, 07:54

kiv61 píše:Pozn: v LEXu zatím stále jsem, byť s mírným skřípěním zubů ...

A co je příčinou toho skřípění?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů