Proc byt clenem LEXu?



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#286 » pon 26. bře 2018, 08:26

jhora: Tohle není zdaleka jen můj názor,podobné názory můžeš najít i od účastníku VH na lex foru: viz např. : .. Já vycházím z toho, že Piráti poslali toho zbraňově nejgramotnějšího ze svého středu a co jsem viděl a slyšel, jen utvrdilo moje dosavadní dojmy a zkušenosti s tou stranou.
Je otázka, zda bude prostor na osvětu - ten člověk nevypadal, že by se přišel poučit, on je spíš typ, co káže a všude byl dvakrát. Snad jsou tam i jiní...
Pokud ty osobně chápeš co znamená cituji: ..Masivní vyzbrojování obyvatelstva a volný prodej zbraní podle amerického vzoru nechceme. Nepodporujeme populistická gesta k vyzbrojování občanů na vlně xenofobie a šíření strachu z uprchlíků.. tak prosím o vysvětlení včetně toho kdo.kde to plánval/plánuje.

Omlouvám se za ot.
Prosím admina nebo moda o přesun do správnějšího vlákna,pokud je to možné



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#287 » pon 26. bře 2018, 09:49

Už jsem požádal adminy, aby ten kousek o Pirátech šoupli do vlákna o směrnici. CO se týká toho projevu a stanoviska - Štěpán patří mezi ty zbraňově nejgramotnější, ale bohužel si naběhl s jednou věcí - že interně tahle debata u nás už proběhla a já třeba vím, proč říkal ty věci, co říkal - my už jsme si to vysvětlili. Ale lidi v sále tohle vysvětlení nemají a nejde o diskusi jeden na jednoho, takže ten projev měl vypadat jinak, aby nedošlo k nedorozumění. Prostě je to nešťastný důsledek toho, že nebylo dost času na přípravu.

Co se týká té věty vytržené z prohlášení, rovnou odkážu do toho vhodnějšího vlákna, už jsem tam sepsal do tří bodů, co jsme se tím snažili říct. Očividně se nám to nepovedlo pokaždé úplně dokonale, ale tohle je náš záměr, kterého se držíme: viewtopic.php?f=57&t=7143&start=3225



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#288 » pon 26. bře 2018, 13:26

Abych to vrátil zpět k tématu...
Jde o dvě věci:
1. finanční podpora LEXu.. není potřeba být členem, je ale jasné, že poslední 2 roky nelze adekvátně a efektivně reagovat na aktivitu orgánů EU jen v hobby režimu. Jestliže je potřeba to vysedět v parlamentu, vyjezdit nebo provozovat jiné náročné a systematické aktivity, je potřeba dané osobě/osobám kompenzovat ušlý příjem, nebo je (částečně) zaměstnat. Poslat pár stovek LEXu (nebo obecně skupině, která má pozitivní vliv v oblasti) budou dobře investované peníze.
2. osobní nasazení ... opět není nutné být přímo členem, ale spousta věcí se dělá líp s podporou a know-how organizace, která ví co a jak se dělá, má v tom praxi a vyrostla z aktivit lidí zapálených pro věc v tom nejlepším slova smyslu. Není to politická strana s papaláši, je to svým způsobem expertní sdružení s převahou věci znalých lidí.

Jako člen pak mám trochu lepší přístup k informacím, servisu a teoreticky i lehký přehled o čerpání prostředků.

Samozřejmě nemá cenu, aby se teď rozhodlo 10 000 střelců a honem poslalo přihlášku. Každý ať si dozraje sám a rozhodne jestli a jakou formou se postaví k faktu, že jeho střelecká práva mohou být (a ve velmi blízké budoucnosti budou) dále omezována. Není záruka, že to LEX (ministr, úředníci, Petice, SPD, KSČM ....) zastaví, ale byla by chyba jen pasivně čekat a nedělat nic.

Na dnešní situaci se výborně hodí to Kenedyho "Neptejte se, co může Amerika udělat pro vás, ptejte se, co vy můžete udělat pro Ameriku".
S tím rozdílem, že cílem není dělat něco pro LEX jako takový, ale dělat něco pro zachování dosavadních práv a svobod. LEX je jedním z hráčů, takže jedna z cest může vést i jeho prostřednictvím. Cest je samozřejmě víc, doufejme že cíl zůstane společný a vztahy kooperativní.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#289 » úte 27. bře 2018, 21:47

nemáte někdo tu samolepku Lexu na autě? Jen by mě zajímalo, jestli to na tom drží.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#290 » stř 28. bře 2018, 04:38

Měl jsem ji,velice rychle se stala nečitelnou



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#291 » stř 28. bře 2018, 09:42

Mám ji nalepenou zevnitř na skle téměř dva roky a je stále jak nová.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#292 » stř 28. bře 2018, 09:57

Měla by být oboustranná, tedy k nalepení na vnitřek okna. Asi to není industriální potisk na venek, ne? Ale mohl by se vyrobit i ten ;)



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#293 » stř 28. bře 2018, 14:01

Mám to na autě a zatím to drží i přes několik myček.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#294 » čtv 29. bře 2018, 07:58

Sedmej píše:nemáte někdo tu samolepku Lexu na autě? Jen by mě zajímalo, jestli to na tom drží.

Na auto jsem nalepil ne tu papírovou, ale tu oboustrannou a drží už 2 roky v pohodě a stále je krásně čitelná i přes mytí v myčce.
Myslím, že nějaký ještě mám, kdybys chtěl, tak ti pošlu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#295 » čtv 29. bře 2018, 09:35

Dekuju vsem za reakci. Vyreseno, zkusim ji a uvidim.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#296 » pát 30. bře 2018, 15:42

Sedmej píše:nemáte někdo tu samolepku Lexu na autě? Jen by mě zajímalo, jestli to na tom drží.

Dva roky se tam už vozí.

lex.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#297 » sob 31. bře 2018, 12:04

Také ji mám zevnitř a plní účel. Občase se někdo zeptá, co je to zač a já rád odpovídám.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#298 » sob 31. bře 2018, 16:12

Nebojíte se, že se můžete stát cíleným objektem např. vloupání?



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#299 » sob 31. bře 2018, 20:22

Ne, nebydlím a tudíž neparkuji před rodinným domem, nýbrž v ulici, kde je jeden činžák vedle druhýho. Mimochodem v činžáku, kde bydlím, bydlí ještě jeden LEXák a nedávno jsem nedaleko viděl parkovat auto s nálepkou z akce "Za zbraně mi nesahej".

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#300 » sob 31. bře 2018, 20:55

Chápu. Tady u nás se neutají nic a všechno se rozkecá (až se občas divím, co a kudy se člověk dozví), tak mě to nějak napadlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti