Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#1 » čtv 1. dub 2010, 00:51

Toto je otazka, kterou jsem slysel od mnoha lidi. Proto i zde na ni kratce odpovidam.

Jak vyplyva z puvodniho poslani, LEX je zde proto, aby hajil nase zajmy (tj. zajmy strelecke verejnosti) pri projednavani ruznych zakonnych uprav. V tomto zatim byl LEX velmi uspesny, jeho poradni hlas je bran zakonodarnymi i vladnimi organy velmi vazne.

Druha, stejne dulezita, aktivita LEXu je propagace streleckeho sportu a vychova zodpovednych strelcu. Nejviditelnejsi cinnosti v tomto smeru je poradani zavodu LOS (Lidova obranna strelba), ktere se staly nedilnou soucasti streleckeho zivota v teto zemi. Zduraznuji, ze tyto zavody jsou pristupne siroke strelecke verejnosti, ne jenom clenum LEXu!

Od par lidi jsem slysel namitky, ze ucetnictvi LEXu je nepruhledne a ze nikdo nevime, co se deje s nasimi penezi. Tak za prve: rocni clensky prispevek je 300 Kc (nebo 400?, ted si nejsem jisty, protoze ja stejne platim 500). Nevim jak kdo, ale ja si myslim, ze toto je hodne malo za to, co pro nas LEX dela. Je pravda, ze ucetnictvi je trochu ledabyle, ale jelikoz veskere funkce v LEXu jsou dobrovolne a lide, kteri je vykonavaji, maji sva normalni obcanska povolani, neni se cemu divit. Kazdopadne nevim o nikom, kdo by mohl mit z nasich prispevku soukromy prospech, nikdo nebydli v luxusnich vilach, nejezdi v luxusnich autech, ...

Na okraj priklad: 10.4.2010 se bude v Tabore-Cekanicich konat kurz pro strelce-zacatecniky v LOSu. LEX je jednim ze sponzoru tohoto kurzu, takze pro ucastniky bude kurz zcela zdarma. A opet podotykam: vetsina ucastniku (mozna zadni) nejsou clenove sdruzeni.

Tot snad vse. Jo, jeste vyzva: Udelejte neco pro sebe, stante se cleny LEXU!

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 9. dub 2010, 08:32

mam jen dotázek, posílal jsem online registraci a má se to poslat na adresu lpotuckova­@koop.cz, ale když na ní kliknete otevře se vám to na mail vanulda@tiscali.cz
Je to úmysl, nebo nějak hack?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#3 » pát 9. dub 2010, 10:13

v čem je problém nevím, ale ten mail jde na Tomáše Trávníčka, takže také do správných rukou. Nemusíš se bát ;-)

Uživatelský avatar
Proden
Příspěvky: 29

Příspěvek#4 » sob 12. úno 2011, 23:39

Žádám právoplatné členy Sdružení LEX z mostecka, chomutovska, teplicka a lounska - ozvěte se mi prosím, jde o zlepšování činnosti našeho sdružení.
Děkuji za spolupráci 8-)

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 17. úno 2011, 20:33

Prosím všechny členy LEXu, ke kterým doposud nepronikla informace o tzv. Čekanické iniciativě a kterým není lhostejný současný stav, aby mě kontaktovali přes SZ nebo e-mail: g-relax@email.cz

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 17. úno 2011, 21:49

2g-relax: Jsem členem LEXu, ale o zmiňované iniciativě nevím "ničevo". Na MainPage GUNLEX.cz taky nic nevidím...
Nenapadá mne důvod nezveřejnění cílů jakékoliv iniciativy a proto žádám bližší info (nebo odkaz na ně), před tím, než budu žadonit o info někde neveřejně, na neznámých soukromých freemailech. Předem díky.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » čtv 17. úno 2011, 22:10

Na strankach LEXu nic neuvidis, neb to neni iniciativa LEXu. Nikde jinde to taky neuvidis, protoze to neni nic verejneho, je to ciste a jen vnitrni zalezitost LEXu. Ozvi se (budto G_Relaxovi, nebo mne na jomekabi@gmail.com), dostanes veskere informace. Dekuji za pochopeni.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 17. úno 2011, 22:23

JIP: poslal jsem Ti SZ

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 8. bře 2011, 10:05

Je mi ctí oznámit, že bylo spuštěno členské fórum Sdružení LEX - viz odkaz: http://www.gunlex.cz/2011/03/08/spusteni-clenskeho-fora

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#10 » sob 12. bře 2011, 01:06

Sdružení LEX v pořadu ČT 168 hodin na téma aktuálního judikátu NS

Od TraToma:

Dnes dopoledne byli v sídle LEXu reportéři z publicistického pořadu České televize 168 hodin.

Téma pořadu je tentokrát kriminalita obecně a nejnovější a nešťastný judikát NS týkající se ochrany majetku střelnou zbraní.

Pořad by se měl vysílat tuto neděli 13.3. na ČT1 ve 21:15 hodin.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 12. bře 2011, 15:01

Já dodám, že pro ty, co se nebudou moci dívat na "tele-" či "holo-vizi" v uvedený čas, by se to video mělo po odvysílání objevit v Archivu pořadu (odkaz níže).

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/video/

Osobně upřímně doufám, že uvedený pořad bude vyvážený.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » sob 5. lis 2011, 22:04

Měl bych trošku jinou otázku, jak být členem LEXu? Zkoušel jsem poslat přihlášku (online), zaktivoval jí a provedl platbu před cca měsícem a od té doby nic, ani žádné avízo o doručení platby. Je to normální?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » sob 5. lis 2011, 23:22

Vaki: posli mail na tomas.travnicek@gunlex.cz - Tomas ma na starosti vyrizovani registraci a plateb, urcite jde o nejake nedorozumneni, Tomas zpravidla reaguje rychle.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#14 » čtv 12. črc 2012, 09:23

Odmítne LEX příspěvek/vky který pošlu na účet aniž bych byl členem? Nechci se stát členem jen pro formalitu, ale chci podpořit co dělají.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » čtv 12. črc 2012, 09:35

Někde jsem četl, že neodmítnou příspěvek v jakékoliv výši ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti