Proc byt clenem LEXu?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#151 » úte 4. dub 2017, 08:14

Já tam byl, coby nový člen s čerstvými papíry. Opravdu hodně mě zaujalo, že zahraniční hosté v prostoru, který dostali, mluvili vlastně jen o tom, že nám závidějí (v dobrém slova smyslu samozřejmě), jak dobře LEX funguje a jak velký vliv má a jak tu všichni táhneme za jeden provaz. A musím říct, že i zbytek programu na mě udělal dojem, fakt jsem koukal, jak profesionálně funguje organizace o pouhých pár tisících členech (pár zkušeností z valných hromad a obdobných schůzí mám, takže můžu srovnávat).



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#152 » ned 7. kvě 2017, 19:09

Abych získal prespektivu, pročítal jsem důkladně do historie jak tohle fórum, tak třeba vlákna na MG a podobně. A vidím, že Cmk je v LEXu pořád "velké zvíře" navzdory (nebo možná díky?) občas až absurdní antireklamě ve vláknech někdy z roku 2012...

A potřebuju se tedy teď zeptat: Ješte stále LEX razí politiku "Nechceme mít mezi členy všech 300.000 držitelů ZP, protože by nás beztak jen zdržovali, stačí nám jen elitní parta borců s volným časem a o tom zbytku budem mluvit, že hájime jejich zájmy stylem 'O nás bez nás'" a "Při každém srovnání s NRA, jejich masivními náborovými kampaněmi a propagací ven, se budem kroutit, že 'Oni tu jsou přes sto let a my chvíli, a jaksi se nám nedaří nabrat tolik lidí'", jak jsem se v těch historických vláknech dočítal?

Jako jo, jsou to jen blbé tři stovky, pokud se nepletu, ale už jsem se v pár (profesních) spolcích ideově zklamal... ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#153 » ned 7. kvě 2017, 19:55

Já jsem členem pár měsíců, ale stihl jsem valnou hromadu. Vůbec nemám dojem, že by to tam fungovalo takhle, naopak bylo vidět nadšení, že členů přibývá, realistický přístup, že někteří zas odpadnou, protože se přidali na truc EU a čekali, že LEX všechno vyřeší za týden. Bylo vidět že LEX je slyšen na úrovni ministerstva, poslanců i sdružení mimo ČR a má dobré jméno. Mám trochu obavu, že LEX a jeho úspěch je hodně věcí vedení, že to odmakali hlavně oni - což je nevýhoda v tom smyslu, že až půjdou "do důchodu", tak to může ve sdružení vypadat všelijak. Ale zatím to šlape, za mě dobře investované tři stovky (a to nemluvím o faktu, že díky slevám u partnerů už je mám dávno zpátky několikrát).

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#154 » ned 7. kvě 2017, 20:03

stope píše:Abych získal prespektivu, pročítal jsem důkladně do historie jak tohle fórum, tak třeba vlákna na MG a podobně. A vidím, že Cmk je v LEXu pořád "velké zvíře" navzdory (nebo možná díky?) občas až absurdní antireklamě ve vláknech někdy z roku 2012...

A potřebuju se tedy teď zeptat: Ješte stále LEX razí politiku "Nechceme mít mezi členy všech 300.000 držitelů ZP, protože by nás beztak jen zdržovali, stačí nám jen elitní parta borců s volným časem a o tom zbytku budem mluvit, že hájime jejich zájmy stylem 'O nás bez nás'" a "Při každém srovnání s NRA, jejich masivními náborovými kampaněmi a propagací ven, se budem kroutit, že 'Oni tu jsou přes sto let a my chvíli, a jaksi se nám nedaří nabrat tolik lidí'", jak jsem se v těch historických vláknech dočítal?

Jako jo, jsou to jen blbé tři stovky, pokud se nepletu, ale už jsem se v pár (profesních) spolcích ideově zklamal... ;)


Nikdo tě nenutí nikam vstupovat, Lex bude hájit tvoje zájmy i tak a za ty tři stovky si dej něco na své zdraví...



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#155 » ned 7. kvě 2017, 20:12

čím má lex více členů, tím má větší váhu.
ono dělat lobing s tím, že jsme nepolitická organizace, máme 300 000, - členů, ale pozorně sledujeme jak se která strana chová při obraně svobody (možnosti vlastnit zbraň) a důrazně nedoporučíme naším členům volit protizbraňové strany.
tak to je něco čeho by si všimnul i bureš



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#156 » ned 7. kvě 2017, 21:34

Já se taky prihlasil jako cesrtvy majitel ZP a ac moc penez nemam, tech 300 za rok se opravdu neda resit, proste jsem si nezasel jednou do hospody a poslal to jim...



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#157 » ned 7. kvě 2017, 21:47

Lex by poradil nebo pomohl řešit i situaci, když už by došlo na použití zbraně k nutné obraně a střelbě na člověka?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#158 » ned 7. kvě 2017, 23:18

Mrkni na stránky - LEX už zveřejnil postupy, návody a množství článků na dané téma, stejně jako tam jsou odkazy na právníky. Když se něco stane, tak LEX by tě nasměroval k vhodnému právníkovi, který se nutnou obranou zabývá.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#159 » ned 7. kvě 2017, 23:30

Přesně tak, jsem rád, že jsem členem Lexu.
Nikde jsem ale nevyčetl kolik je v tuto dobu členů.



Nagligivaget
Příspěvky: 6

Příspěvek#160 » pon 8. kvě 2017, 11:46

Předpokládám, že to není nic tajného a upřímně ani nením, jestli jde dovodit podle čísla legitky. Ale před cca měsícem jsem po získání ZP "podal přihlášku" do LEX a mám členské číslo 5555 :-)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#161 » pon 8. kvě 2017, 11:50

Bohuliby píše:Nikde jsem ale nevyčetl kolik je v tuto dobu členů.


To zkus poptat na LEX fóru. Někdo to určitě vede a počítá

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#162 » pon 8. kvě 2017, 13:21

Dle bulletinu LEX z prosince 2016 byl stav ke dni vydání necelých 5000 členů.
(mimochodem, k 1.10.2015 to bylo 1887 členů)



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#163 » pon 8. kvě 2017, 13:53

1) Čísla ID se nerecyklují, takže nelze z aktuálního čísla určit. Je tam totiž dost děr.
2) Slyšel jsem, že dost lidí nezaplatilo na další (letošníh) rok. Takže číslo je nižší než bylo před koncem roku. Ač nechápu, tak někomu se asi 300 zdá moc či co. Kdybych neplatil víc než ty tři stovky, tak bych byl i díky slevam dokonce v zisku



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#164 » pon 8. kvě 2017, 14:29

Já dneska dostal číslo 56..



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#165 » ned 14. kvě 2017, 11:22

5 000 členů, to je pěkná základna, myslím, že počet bude vzrůstat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů