Proc byt clenem LEXu?



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#121 » stř 8. úno 2017, 17:09

Jsem platícím clenem. Sice jen pár dni, ale volba byla jasná. Sdružení dokáže víc než jednotlivec. Tak proč ho nepodpořit! Myslím že za tu cca krabičku lugeru to stojí. Lex je vlastně něco jako odbory pro střelce a držitele. Toť můj názor.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#122 » stř 8. úno 2017, 17:51

Jirik.fx píše:Já platím protože jinak flákám aktivity pro zachování našich svobod, a to je to nejmenší a nejmíň pracné co mohu udělat. Záplata na černé svědomí, že nedělám moc víc.


Vlastne takovy zaplaceny odpustek :D



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#123 » stř 8. úno 2017, 19:36

Si taky říkám, že bych se organizoval...stejnak už o mně agent Bureš ví všechno, tak co...a spojím příjemné (nějaká ta sleva někde občas) s užitečným...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#124 » stř 8. úno 2017, 19:44

Hlavně čím víc lidí v LEXu, tím větší nátlak na tu sebranku (politiky) může vyvíjet. Kdyby tam bylo 300.000 lidí a ne 3.000, tak by nevěděli, jestli se maj víc bát LEXu nebo Anděly s Vožralou.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#125 » čtv 9. úno 2017, 08:01

SansLogique: přesně tak. Proto propaguju LEX kudy chodím :)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#126 » čtv 9. úno 2017, 11:55

:D To Anthony: je to sice jen odpustek, ale kdyby to udělal každý střelec tak by mohl mít LEX 300 tis. členů.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#127 » čtv 9. úno 2017, 12:04

Taky jsem se připojil k členství hned ten den, co jsem si přinesl čerstvé papíry... je to pro dobrou věc a při našem koníčku je to fakt zanedbatelná částka.
Líbilo by se mi, kdyby byl členem každý držitel ZP... něco jako když je každý doktror členem lékařské komory... to je potom jiný výtlak při jednání s politiky!
Připojte se všichni, kdo můžete, pomůže to!

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#128 » čtv 9. úno 2017, 12:12

Nějak to, bohužel, nefunguje, četl jsem zde názory skalních příznivců a propagátorů zbraní, ale prý zatím vyčkávají. Dát peníze za krabičku nábojů, kterých za rok vystřílejí kvanta, to určitě ano, ale kvůli takto malé částce ještě zatím vyčkávají. A potom si zde stěžují, že se proti nám něco chystá a že se nemůžeme bránit a blablabla. Aby se dalo adekvátně bránit, tak proto je třeba jistá masovost té zájmové skupiny a její organizovanost, aby se za tuto zájmovou skupinu mohlo s nějakou vahou vystupovat.
Nebylo by vhodné, vy zatím ještě vyčkávající, přehodnotit tu nutnost a výhodnost vyčkávání?



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#129 » čtv 9. úno 2017, 15:41

Mám jeden pozitivní postřeh. Na fóru Lex v sekci Jak jste se dozvěděli o sdružení, je hodně odpovědi že z portálu Zbranekvalitne.cz
Tak tady ta osvěta má velký vliv.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#130 » čtv 9. úno 2017, 16:13

Jirik.fx píše::D To Anthony: je to sice jen odpustek, ale kdyby to udělal každý střelec tak by mohl mít LEX 300 tis. členů.


Nemyslím to zle. Taky to tak svým způsobem beru. Třeba se časem nějak zapojím víc, teď nevím moc jak.. tak aspoň člen + peníze :)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#131 » čtv 9. úno 2017, 19:35

Mám tam smejlíka, vím, že to nebylo ve zlém, já to v duchu toho odpustku i psal, tys to lépe pojmenoval. Ale 300 tis. členů by stejně bylo hooodně bezva.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#132 » čtv 9. úno 2017, 21:19

To bylo. Ale bohužel, někomu je poslat 300 do spolku líto. Já tam zatím přihlásil sebe, ale musím asi naverbovat i rodiče :twisted:



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#133 » úte 14. bře 2017, 11:32

Právě jsem udělal registraci po žádosti o ZP. Jsem doslova vyděšen :shock: počtem členů Lexu, měl jsem za to, že jich jsou stovky tisíců, ale ono nic. Jak je to možné??? Já to beru skoro jako povinnost, jelikož mít ZP je velká odpovědnost a každý jeden se nemůže starat komplexně o všechno co se kolem zbraní děje.

Vždyť je to tak jednoduché, vezměte si, že zbrojáků je cca 300 tisíc. a že 300 tisíc hlasů při obvyklé volební účasti je cca 10% ve volbách. To by snad i stálo za to založit vlastní stranu :twisted: . Možností je více, hlavní je organizovanost a jednota. Myslím, že si to i politici uvědomují, ale těm nelze věřit, rozhodně více věřit lze kolegům ve zbrani.

Za mě: každného střelce, kterého potkám budu přesvědčovat, aby do LEX vstoupil.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#134 » úte 14. bře 2017, 11:55

Bohuzel to je typicky cesky pristup k problemu - "von to nekdo za mne vyresi a s velkym problemem stejne nikdo nic neudela...". Vetsina myslivcu na LEX kasle (uz prece prati prispevky do spolku, tam si picnou aspon to prase, a vsak jim ty flinty nesebrali ani komousi, zejo) a hodne majitelu zbrani se vubec nikde neorganizuje, protoze to maji jen na doma pod polstar.

Bohuzel tedy typicky Cech jen hleda, kde vylovit zlatou rybicku a do niceho zadne penize bez okamziteho profitu necpat. Ze LEX kope i za nej, vnima asi tak stejne, jako parlamentni volby.

Ale kdyby clenu bylo alespon 10x tolik, bylo by to fajn.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#135 » úte 14. bře 2017, 12:06

Upřímně, tady je ten okamžitý profit jako na talíři - jak jsem psal dřív, tak členství v LEXu se finančně za rok stihne vrátit i několikrát, pokud člověk trochu víc střílí a nezapomene se ptát na slevy, když nakupuje zásoby.

Ale myslím že máš pravdu, je prostě pohodlnější nic neřešit a pak brečet, že to neudělal někdo jiný. Na to my Češi nemáme patent, je to dneska dost běžný problém v celém západním světě. Ale já mám pocit dobrý, už jsem uvrtal do členství kolegu :)

Když by se půlce členů podařilo každý rok dovést jednoho nového člena, tak za pár let je LEX na desítkách tisíc členů :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů