Proc byt clenem LEXu?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#61 » pát 17. čer 2016, 09:18

Davidoff: něco na tom /co píšeš) bude.
Nebyl jsem členem proto že jsem dělal ZOZ v roce 1996 a to ještě LEX nebyl. Ale první zbraň jsem měl ještě dříve, samozřejmě šlo o perkusní revolver. Bohužel jsem z mnoha důvodů dlouho nebyl aktivnim střelcem, spíše jen příležitostným. Také jsem se nikdy necítil nijak ohrožen
a to fyzicky ani právně. No a po dlouhé době už konečně svůj koníček dělám opravdu pravidelně a chtěl bych v tom pokračovat. Chvíli mi to
trvalo při všech těch událostech ve světě i u nás, že i já musím nějak projevit svůj postoj - názor a to tak, aby to nebylo jen štěkání
osamělého venkovského psa. No a tak již jsem členem LEXu a tím bych chtěl podpořit dobře fungující organizaci v její činnosti. Povinné to
být nemůže, tím by jsme popřeli to o co nám jde - svobodu rozhodování. Ale přesto, ti kteří jste to ještě neudělali, měli by jste.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#62 » pát 17. čer 2016, 09:22

No, sedmej, to je teda argumentace....Možná, kdyby jsi zatím kliknul třeba na fb, pokud ho máš, na lex, dozvěděl by jsi se, co všechno pro nás dělají. Pak bys možná neváhal

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#63 » pát 17. čer 2016, 09:22

Mám zbroják teprve měsíc, takže v podstatě o ničem nevím nic, ale i tak mi pořád vrtá hlavou, k čemu to členství je. Pokud to sdružení chrání zájmy střelců, je to super, ale to snad jde i bez toho, aby se u nich všichni registrovali.
Nebo jinak: pošlu jim pár stovek, a co za ně dostanu, resp. co oni s nima budou dělat?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#64 » pát 17. čer 2016, 09:33

Octopuss: oni komunikuji s politiky, snazi se dotlacit politiky k tomu aby jsme meli pravo tu zbran mit, defakto si myslim, ze je to prave zasluha vedeni LEXu, ze mame zakony takove jake mame. Mohlo by byt hur. A proto jsem se zaregistroval a proto jsem poslal tech 300 kc abych je timto podporil, ikdyby to chteli delat zadarmo, z neceho zit musi. A pro me 300 kc za rok nic neni. A ikdybych se nezaregistroval, stejne bych jim poslal neco na ucet jako podekovani za to, ze bojuji za moje prava.
Pro me je clenstvi to, ze tim vyjadruju LEXu podporu.
Jinak: dostanes za ty prachy to, ze bojuji za tvoje pravo mit zbran, coz neni az takova samozrejmost jak by se mohlo zdat kdyz se rozhlidnes po jinych statech. A ja vim ze by to delali i bez tvych 300 kc za rok, ale cim vic prostredku na kampane atd. tim lepe (kazdej dame par stovek, v souctu to pak hodi pekny obnos).
Naposledy upravil(a) kk dne pát 17. čer 2016, 09:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#65 » pát 17. čer 2016, 09:35

Octopuss - co ti vrtá hlavou - že neumíš číst? Jak má chránit tvé zájmy, když jí neřekneš, že chceš, aby je chránila? To se dělá tak, že jsi členem a oni mohou na jednání říci (a dokázat) že i ten Octopuss je jijich členem a tedy jednají i za něj ... Bože, jeden vystoupí z Mensy (prý) a další dumá. Přitom stačí číst a přemýšlet ...

P.S. Za ty tvý 300,- Kč si vystaví asi palác a koupí půl světa ... Bože, to je jen na registraci a výroční schůzi, na jednání (dopravu, telefony, mail, web) z toho už fakt moc nezbude ...

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#66 » pát 17. čer 2016, 09:41

Urážky si nech pro kámoše z hospody. Pokud neumíš slušně odpovědět na jasně položenou otázku, vůbec nereaguj.

Tři kila jsou prd, a možná jsem exot, ale z principu nehodlám nikomu nic posílat, pokud jednoznačně nedoloží, na co ty peníze použije.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#67 » pát 17. čer 2016, 09:46

Hele, já nikde urážku nepoužil. Ale to je jedno, našel sis ju tam. Až budeš člen, tak se ti můžou zpovídat ...
Dokonce můžeš přiložit i své ruce k dílu (a jít třeba do kontrolní komise :-) )

Jen doufám, že to chceš i po panu Burešovi, když mu platíš ty daně ( a snad i víc než 300,- Kč za rok), aby ti řekl, co konkrétně z tvých peněz dělá ...

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#68 » pát 17. čer 2016, 09:56

Poznámka: chtít po sdružení, jehož jsem členem, aby mi prokázalo, k čemu používá finanční prostředky, je legitimní argument. A rozpočet Lexu se proto probírá veřejně (čti: veřejně pro členy) na valné hromadě.

miniedit: lidi, neblbněte a použijte hlavu - Lex je oficiální organizace, a jako taková se musí řídit určitými pravidly a zákony. Není to slezina strejců z Horní Dolní, kde se věci řeší na dobré slovo (a pak se o něm všichni do krve zhádají)

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#69 » pát 17. čer 2016, 10:02

Upřímně, např. co se týká mě. I kdyby z mých 300,- použili na úspěšné hájení práv střelecké komunity jen korunu a zbylých 299,- utratili kanárovi na šortky, tak je mi to jedno. Ani kuře zadarmo nehrabe. A pokud jsou výsledky... Ale pochybuji, že by poměr náklady zisk byl v tomhle číselném rozložení.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#70 » pát 17. čer 2016, 10:15

já se omlouvám za to "zpochybnění" smyslu LEXu. sleduju jejich web, vím o aktivitách a všechno považuji za chválihodné. já jsem to myslel jako reakce na řeči o tom, že kdo není v LEXu jakoby bránil nějakému většímu hájení zájmů držitelů ZP.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » pát 17. čer 2016, 10:25

j.v. píše:chtít po sdružení, jehož jsem členem, aby mi prokázalo, k čemu používá finanční prostředky, je legitimní argument.

...a je legitimně naplňován. Informace o hospodaření jsou členům k dispozici. Pokud se Octopus stane členem, budou mu k dispozici taky.
Odpověď na otázku, proč být členem, můžete najít i tady: http://gunlex.cz/o-lex/clenstvi-v-lex.
Otázku, co pro nás/vás LEX dělá, považuji na současné úrovni činnosti spolku a její medializace za řečnickou. Pokud by někdo o aktivitách LEXu nevěděl vůbec nic, najde informace hned na titulní stránce webu.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#72 » pát 17. čer 2016, 10:28

Ale ono to tak fakticky je ... pokud bude mít Lex 500.000 členů, je jeho vliv na vše kolem zbraní mnohem vyšší než když jich zastupuje jen 10.000 ...

A tak vzhledem k té směšné minimální částce za roční členství je úplně ubohé (navíc i s ohledem na aktuální situaci kolem našeho společného koníčku/zájmu a nelegální imigranty) pořád dokola řešit, co za svých 300,-Kč dostanu a tuto frázi používat jako obhajobu buď své neschopnosti si něco zjistit nebo své lakomosti (přece jen tak bez hmotné protislužby nedám 300,- Kč) ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#73 » pát 17. čer 2016, 10:33

Boudy: o 300 korun mě opravdu nejde. a o tom vlivu mám právě trochu pochybnost. nejvíce nás asi trápí chystaná směrnice. vliv tam nemá (nebo má úplně minimální) členské státy s desítkami miliónů občanů, kolik by LEX musel mít členů, aby tohle ovlivnil?
ten vliv bych spíš viděl na státní úrovni, tam to beru. ale tam mě třeba asi ani nic moc netrápí.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#74 » pát 17. čer 2016, 10:37

No otazkou je proc te to netrapi ? Proc je to na vnitrostatni urovni ok ? :idea:

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#75 » pát 17. čer 2016, 10:38

Tak o co Ti jde?
Myslíš, že na státní úrovni by to bez nich bylo takové, jaké to je? Pokud ano, jsi, řekněme slušně: dost naivní.
A jediná možnost jak to ovlivnit je přes Lex- naše politiky- naše EU politiky- a přes ně snad i tu EU ...
Mimo jiné Lex spolupracuje i s obdobnými organizacemi v EU ...

Nebo víš o jiné možnosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů