Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#346 » úte 20. dub 2021, 21:20


Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#347 » stř 21. dub 2021, 14:56

Srozumitelně psané, díky moc.
Letos proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ptejte se svých poslanců, kandidátů i celých stran, jak hodlají v agendě zákazu olova postupovat. A nenechte se ukolébat nic neříkajícími sliby. Chtějte vědět zcela konkrétně, co který politik v dané agendě udělal či udělá.

Jakub Smetánka - viceprezident LEX z.s.

Přesně tak.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#348 » čtv 29. dub 2021, 23:21




poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#349 » pát 30. dub 2021, 00:19

Hlavne ze zarlite na LIBE, nazyvate je "SPD strelecke komunity". Oni neco dosahli, neboji se, jsou akcni, z vas jsou uz jen inkousti !

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#350 » pát 30. dub 2021, 04:36

Čeho? Krom toho, že každé prd ukáží na sociálních sítích, prodávají merch a pochlubí se i tím co není jejich zásluhou? Jaká legislativní změna nebo znění zákona vzešlo z jejich práce? Možná něž se rozhodně LEXáky nazývat inkousty by sis mohl zjistit kdo byl v pracovních skupinách kolem diskutovaných legislativních změn. Ano, LEX se neumí bulvárně prodávat a to je jeho zásadní slabina - protože lidi jako ty ocení jen to co vidí v mediích, jenže ono bohužel nestačí se jen prodat, ale pak to dostat i na papír a protlačit......



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#351 » pát 30. dub 2021, 05:25

@McFly: až na drobný detail, že chybějící komunikace stylem bulvárních výkřiků není slabinou, ale předností a jedním z hlavních lákadel LEXu.

Byť, uznávám, kvůli tomu LEX není, na rozdíl od LL, vhodným subjektem sociologických a politologických výzkumů viz https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/217994/?lang=cs

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#352 » pát 30. dub 2021, 07:05

Inu jedno bez druheho proste jde blbě. Zda dělá víc LEX, nebo LL se my lidé "zvenku" moc nedozvíme i kdybychom nebyli povrchní konzumenti.

Takže by bylo fajn, kdyby LEX najal lepšího PRáka a trošku víc se mediálně projevoval.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#353 » pát 30. dub 2021, 07:34

@getsome: souhlas, blbě jsem to napsal, netřeba bulvární PR, ale zcela chybějící PR slabinou je, někdo by měl umět prodat čeho dosáhli. Protože je pak překřičí Ti bulvárně se prodávající, a táhnou "ovčany" na svou stranu. Libe je prostě sociopolitický projekt těžící z virálního prostředí.
Lex sází na inteligentní jednání na odborné a profesionální úrovni včetně navazování a udržování vztahů s důležitými subjekty pro danou věc..



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#354 » pát 30. dub 2021, 07:45

V poslední době na LL je to hlavně o tom merchu, no ne? Teď tam jedou sérii sdílení fotek merchu od fanoušků, je tak? Hlavní je všude naházet lvy a templáře, no ne? K tomu hromadu citátů o tom, jací jsou lvi, no ne? LL opravdu je SPD střelecké komunity, je tak? No ne? ..

Nicméně neberu LL některé zásluhy, hloupá agresivita někdy na politiky platí a účel světí prostředky. Za pozitivní výsledky jsem samozřejmě rád, ale prostě to nic nemění na tom, že za placku LL bych se bohužel před okolím styděl.

Přitom o LEXu a jeho aktivitách a stylu práce si troufám tvrdit nestřelecká veřejnost skoro neví. Chtělo by to na propagaci LEXu zapracovat, aby veřejnost viděla, že taková není prezentace a kultura celé střelecké veřejnosti, ale jde to i inteligentně. Já bych byl klidně i pro zvednutí příspěvku a zaplacení nějakého LEX "Prchala" pro luxusní kampaň na všech frontách - sebeobrana, lov, střelecký sport ve všech podobách. Aby si veřejnost uměla zbraň představit v mnoha kontextech, nad kterými nepřemýšlí, protože ji to nezajímá. Aby si třeba pod taktickou střelbou lidi představili něco tak zábavného a cool a normálního, jako je třeba jít s kámošema na lasergame nebo paintball.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#355 » pát 30. dub 2021, 07:54

LordSalix píše:Nicméně neberu LL některé zásluhy, hloupá agresivita někdy na politiky platí a účel světí prostředky. Za pozitivní výsledky jsem samozřejmě rád, ale prostě to nic nemění na tom, že za placku LL bych se bohužel před okolím styděl.


Pod to se podepíši...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#356 » pát 30. dub 2021, 08:14

Jako někdo kdo se o tohle začal zajímat teprve "nedávno" můžu jednoznačně říct, že pro veškerou nestřeleckou veřejnost působí LEX daleko líp. Proč? Protože jsou vnímáni jako profesionálové. Pokud čtete zprávy (asi taky záleží kde) tak se tam LEX, vzhledem k četnosti výskytu tématu zbraní v médiích, objevuje dost často. Vlastně první mé setkání s Lexem bylo prostřednictvím ČTK (jejich webu ceskenoviny.cz) kdy byl Lex osloven aby se vyjádřil k nějakému tématu a nebylo to jen jednou.

Stačí se zamyslet na co vlastně potřebujeme podobnou organizaci - na komunikaci a prezentaci mimo okruh střelců, tedy někoho kdo nás bude zastupovat, jednat za nás a monitorovat situaci. U LL mi příjde, že u té prezentace a komunikace dělá přesný opak - zaměřuje se na střelce a získávání followerů, což ji sice přinese zdroje, ale stejně jich nebude mít nikdy dost, aby moha něco nějak výrazně ovlivnit, takže její reálná síla je tak maximálně v peticích a demonstracích - což obojí v naší země funguje skvěle.

A popravdě, ten "populismus" u LL mě i dost znepokujuje a vidím v tom značné riziko.

Můj pohled je takový, že pokud, obrazně řečeno, budou střelci u soudu, měli by mít sebou radši jednoho odborného právníka sebou v soudní síni, než sedm demonstrantů na ulici

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#357 » pát 30. dub 2021, 08:16

Ámen



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#358 » pát 30. dub 2021, 08:35

Ví se, jestli byl "obránce z drážního domku" členem LEXu?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#359 » pát 30. dub 2021, 08:48

Idahou: No vidíš, tak to ale není. Za jak velkou "nestřeleckou veřejnost" mluvíš? Co je to veškerá? SRY už jen tohle tvé vyjádření u mě totálně shazuje cokoli co dál píšeš, protože je to lež".

Nechápeš účel, nástroje a cíle LEX a LL. Cíle mají nejpíše dostp odobné, ale jejich účel a nástroje jsou značně odlišné. A já tvrdím, že u cca 15 konkrétních osob "nestřelecké" veřejnosti je LL známo, na rozdíl o LEX. A naopak u střelců jsou známi oba, ale LEX má prostě reputaci "klidné, seriózní, organizace" a LL "dravé mediálně známé skupiny".



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#360 » pát 30. dub 2021, 09:01

Take si myslim, ze obe organizace maji sve mislo. LEX jako neutralni odborna organizace, se kterou komunikuji lide z MV, vydava odborna stanoviska, ucastni se tvorby zakonu, atd. A naopak LL jako ofenzivni organizace, ktera se neboji do toho slapnout a udelat medialni humbuk, ktery by naopak LEXu mohl uskodit. Spis nez na sebe hazet spinu, by meli nalezt nejakou minimalni formu spoluprace.

Btw. take si myslim, ze LL je u nestrelecke verejnosti znamejsi, ale to je jen muj odhad. Sam jsem Cerneho video o kudlach poslal mnoha znamym a celkem z toho byli prekvapeni, jaka je vlastne realita v Evrope ohledne noseni nozu/zbrani/atd. :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron