Proc byt clenem LEXu?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#361 » pát 30. dub 2021, 09:12

Blacky: Očividně ti pár věcí uniklo. Předně netvrdím, že celá veřejnost zná Lex a ani to nenaznačuju. Dál, z povahy diskuze, je naprosto jasné, že se jedná o můj názor. V momentě kdy tohle budeme rozebírat jako poslanci ve sněmovně nebo v nějakém akademickém kontextu, mě můžeš pranýřovat za nedodání podkladů, ale tady si to svoje "lež" strč za klobouk, už jen proto, že takovým stylem tu můžeš napadnout jakékoliv vyjádření, včetně toho tvého.

Každopádně rád si přečtu tvůj názor na účel LL



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#362 » pát 30. dub 2021, 09:25

Já to vidím tak, že LEX je křídlo cíleně mimostranické, odborné. Organizace, která podstrkuje politikům ze všech stran svoje myšlenky a materiály a nic za to nechce, nechá je přivlastnit si je. LEX to nedělá pro zviditelnění, naopak, kdyby hlásili "tohle je od nás", tak by jejich materiály a konsultace nebyly příště přijaty. Jednak proto, že by si papaláš nemohl vychutnat tu chvilku, kdy měl pocit, že ho někdo respektuje a pak taky jsou papaláši často normální kokoti a u některých stačí, že jste jednal s XXX a on se s vámi nebude bavit, protože se stýkáte s ošklivými lidmi a to se u nich ve straně neodpouští.
LEX proto drží nízký profil a provádějí odbornou injektáž všude tam, kde to jde.

LL je naopak hlučná pouliční organizace, která má potenciál zadupat na tu část papalášů, kteří na to slyší.
Dalo by se říct, že jsou to dvě křídla téhož, hodný a zlý ...

Jediný problém je v tom, že se nějak lidsky nesnesou. A co je ještě horší, jejich fanoušci to ještě zbytečně zesilují a oslabují tím šanci na společný úspěch.

Kdyby se takhle chovali Britové za války, tak by žádnou Enigmu nevyluštili a kdyby jo, tak by vyzradili, že ji louskli .. a ještě by se hádali, jestli k vítěžství přispělo víc torpedo, nebo informace, kde německá ponorka bude. Naštěstí chápali, že potřebují k vítězství obojí a byli schopni držet pysk a potlačit touhu po respektu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#363 » pát 30. dub 2021, 09:27

Idahou píše:Jako někdo kdo se o tohle začal zajímat teprve "nedávno" můžu jednoznačně říct, že pro veškerou nestřeleckou veřejnost působí LEX daleko líp.


Sem už "ve středním" věku a možná, že význam slov a vět v Českém jazyce se zásadně změnil, ale:

1) píšeš v první osobě - tj. TY
2) Začal ses zajímat nedávno? Co to znamená? A to je potvrzení, že "nejsi ovlivněn zájmem"?
3) Můžeš jednoznačně říct?
4) veškerou = všechny

Takže sorry. Jak jsem napsal. První tvá věta je pro mě známka, že si vymýšlíš a tím bohužel veškerý zbytek textu ztrácí věrohodnost i kdyby byl ok a já sem stím i třeba souhlasil.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#364 » pát 30. dub 2021, 10:59

pavelg: Už mě nebaví poslouchat, jak jsou politici kokoti, a všichni jsou proti střelcům, atd. Co jsem měl možnost vidět (slyšet) pár lidí z bezpečnostního výboru, který měl hlavní slovo při přípravě implementace poslední směrnice EU, tak mně rozhodně jako kokoti nepřišli.

Naopak, bez ohledu na to, za jakou kopali stranu, se nikdo nevytahoval, a bylo vidět, že si uvědomují, že výsledek je společným dílem a že jsou "napříč politickým spektrem" s výsledkem spokojení. To jak naše sněmovna zvládla aplikaci směrnice je pro mne ukázkovým příkladem, jak by spolupráce mezi politiky a odbornými zájmovými skupinami měla vypadat. Dobrá vůle na obou stranách táhnout za jeden provaz.

Lex, tak jak ho vnímám já, chce být partnerem, nikoliv autoritou a myslím, že si to politici už uvědomili, a svým způsobem to ocenili, právě tím, že Lex takhle respektují.

Jinak, v mém "nestřeleckém" okolí neví nikdo o Lexu, ani o LL a ani nevím, jak by se o tom měli dozvědět, protože činnosti obou spolků se s normálním životem nikde nepotkává. Podobně jako nikdo neví o jiným zájmových organizacích, pokud se o ně, konkrétně nezajímá. Čímž chci jen říci, že zobecňovat vlastní (velice omezenou) zkušenost je dost ošemetné a dokud někdo neudělá rozumný statistický průzkum, tak v podstatě k ničemu.

Pokud někdo má pocit, že Lex dělá užitečnou práci, tak být členem, je nejjednodušší způsob, jak jim za to poděkovat.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#365 » sob 12. čer 2021, 12:22


Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#366 » sob 3. črc 2021, 19:23


Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#367 » ned 4. črc 2021, 00:04

Díky moc za odkaz.
Dva dotazy:
a) podle čeho se jmenuje kurz MV? Zkratka čeho?
b) kde jsou "státem vlastněné střelnice"?
Díky.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#368 » úte 27. črc 2021, 13:54


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#369 » úte 27. črc 2021, 14:14

Takže orgány EU pokračují v osvědčené lživé taktice (vylhaných argumentech) a ani se za to nestydí. "My jsme řekli že olovo škodí a škodí protože jsme to řekli". Jestli to někomu připadá skvělé, tak je blb.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#370 » úte 27. črc 2021, 19:00

Tak se kluci přiznejte, kdo nám zvyšujete tak brutálně průměr konzumace zvěřiny, že to na 70kg vážícího dospělého vychází na 80,89 kg zvěřiny za rok, tedy v přepočtu 0,221kg denně! (Jsem dost masožravec, ale tolik masa dost možná nesežeru denně ani celkem, natož zvěřiny!)
A s tím střílením byste to taky neměli tak přehánět:
U sportovní střelby na asfaltové holuby ECHA odhaduje, že na 'typické venkovní střelnici pro střelbu na asfaltové terče' se ročně vystřílí 10 000 kg olověných broků.
Vždyť to je rána co 1.47minuty po celý rok nepřetržitě! (525.600[minut za rok] / 357142,8 střel [10.000kg olova/0.028kg tedy olovo v jedné střele=počet střel]). Tak tolik neblbněte! :lol:

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#371 » stř 28. črc 2021, 06:29

Úkol zněl jasně, soudruzi. Olovem se prostě střílet nebude. Tak o tom prosím nediskutujte. Generální tajemník Ursula von der Leyen by mohl být znepokojen...

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#372 » čtv 12. srp 2021, 21:18


Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#373 » pon 25. říj 2021, 18:05


Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#374 » čtv 27. led 2022, 21:28


Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#375 » stř 18. kvě 2022, 20:45


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host