Proc byt clenem LEXu?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#256 » úte 13. bře 2018, 10:02

Můžeme se přeci domluvit na nějakém poznávacím znamení a dát si o polední pauze sraz :) Já tam budu taky (mám zase něco k jednání s LEXem a tohle bude dobrá příležitost), takže rád poznám kolegy LEXáky ze zbranekvalitne :)



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#257 » úte 13. bře 2018, 13:51

Já si s dovolením neodpustím malou poznámku k tolikrát zmíněným "ubohým 300Kč" za členství v LEXu. Není to 300Kč, ale pro nového člena je to o 100Kč víc které máte zaplatit za: "Nový člen uhradí navíc jednorázově 100 Kč jako příspěvek na administrativní výdaje a výrobu členského průkazu ".
Osobně jsem si chtěl přihlášku podat hned po získání ZP, protože souhlasím, že 300Kč není tolik, aby to člověk nedal na dobrou věc. Když jsem se ale rozhoupal dát 300Kč, tak ejhle! Dozvěděl jsem se že mám přidat ještě další stovku. A to už byl problém. Připadal jsem si stejně, jako když mě někdo naláká na dobré zboží za dobrou cenu, ale nakonec zjistím, že si k tomu ještě musím dokoupit za dalších 33% ceny nějakej bazmek, aby to původní zboží vůbec fungovalo. Výsledek je takovej, že za dobu co mám ZP, jsem se takhle rozhoupával snad už 3x, ale pokaždý mě nakrklo platit 100Kč za nějakou kartičku. Nepotřebuju žádnou kartičku, nepotřebuju žádný slevy a bůhvíco ještě, prostě nechci vyhazovat peníze za něco co nechci. (mluvím o té stovce navíc).
A výsledek? V LEXu stále nejsem, jejich činnost sleduju jen příležitostně a protože věci až tolik nerozumím, nebudu hodnotit jestli své dělají dobře, nebo ne. Tolik tedy ukázka malicherných důvodů proč má LEX o jednoho pasivního člena míň.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#258 » úte 13. bře 2018, 14:13

Ono je to přesně naopak - příspěvek je 400Kč a od prvního roku máme věrnostní slevu 100Kč :-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#259 » úte 13. bře 2018, 14:19

@jihlavak – dej si, prosim, facku už. Kdo má pořád poslouchat pindání o stokorunách? Tak si jednou nekoupíš Startky, no... :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#260 » úte 13. bře 2018, 14:27

Aby v tom nebyl bordel, členský příspěvek je 300Kč a na valné hromadě se letos bude zvedat na 500Kč na rok (za mě OK, bo vím, co s těmi penězi navíc plánují dělat - zdůvodnění viz pozvánka na valnou hromadu).

Nový člen platí ještě 100Kč navíc na průkazku a zprocesování přihlášky. Nejde ani tak o tu průkazku, ale o vedení v evidenci a přidělení členského čísla.

PS: Ono se to nezdá, ale je s tím docela administrativa, protože člen automaticky získává hlasovací právo, takže nestačí si je psát jen tak někam do notýsku.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#261 » úte 13. bře 2018, 15:07

viralwinter> chtělo by to držet si svoji agresivitu více na uzdě



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#262 » úte 13. bře 2018, 15:26

Jsou to možná detaily, ale i ta kartička... má na sobě číslo a QR kod a na straně lexu zase web service, který při zadání čísla řekne, zda je dotyčný platným členem. Na střelnici se slečna smála, že už měla pár případů lidí s ukončeným členstvím, ale kartičku kvůli slevě vesele ukazovali. Pro mě LEX představuje příklad velmi efektivní a racionální organizace.

Ti lidé, co za LEX jednají, to mají v hlavě srovnané a za ty roky si vybudovali hodně solidní pozici jak v komunitě, tak i ve vztahu k politické reprezentaci a státní správě.

Jak to vidím, já, dnes stojíme před nepřítelem, který neuznává ani ČR jako takovou, ani pravidla, která se zavázal sám dodržovat a vynucuje od ostatních absolutní poslušnost. Proto ta nejistota, co je vlastně realizovatelným cílem, jakou strategii zvolit, kde hledat spojence, do jaké míry se na ně spoléhat a jak to provést takticky.
Stojí za připomenutí, že jak LEX, tak ČR jsou v otázce Směrnice v poměrně unikátní roli a v podstatě není v sousedních zemích místní střelecká komunita v takové pozici jako my. Na Slovensku se tamní organizace rozpadla, zbytek Evropy bude maximálně se zájmem pozorovat a neodváží se ani nahlas fandit. Polsko se přidalo k žalobě a to je asi taky tak maximum. Na Slovensku asi proběhne převrat atd...
Nechceme pro krátkodobý dílčí (a zdánlivý) úspěch ohrozit dlouhodobou možnost efektivně fungovat, na druhé straně jsou jisté meze, jejichž překročení by taky mohlo být fatální.
Já bych samozřejmě taky rád viděl víc pod pokličku, anebo si s ostatními bouchl do eurostolu TAK DOST. Nevím, jestli existuje chytrý plán, nebo jsme už v koutě a zbývá jen zoufalý vzdor. A není hlavně zřejmé, jakou podporu by střelcům poskytl zbytek občanů.

Proto mi přijdou debaty o stokoruně trochu jak z jiného světa. To není kritika, náhodou to napsal jihlavak dobře a otevřeně, a to je vždycky dobře. Ale na druhé straně, jestli stovka rozhoduje u střelce za členství, kolik bude rozhodovat u občana při rozhodování o podpoře... 15Kč ztrát na dotacích průměrně na hlavu?

Jsem proto zvědavý, co se dozvím na VH, i když nečekám žádné velké věci, spíš se chystám na nejhorší.
Naposledy upravil(a) pavelg dne úte 13. bře 2018, 15:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#263 » úte 13. bře 2018, 15:40

Ty kluku, jihlavskej, pošli číslo účtu, vylepším si karmu a ty mi pak pošleš tu kartičku (bo chci mít důkaz že pak už nic nestálo v cestě) ...
:-)

Jako sorry, lidi se už nechaj koupit za koblihu... takže chápu, že stovka rozhoduje o bytí a nebytí..

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#264 » úte 13. bře 2018, 16:16

jihlavak píše:Tolik tedy ukázka malicherných důvodů proč má LEX o jednoho pasivního člena míň.

Naprostý souhlas - jinak než ukázkou malicherných důvodů bych to sám nenazval.
Kdyby ti to kilo někdo dal nebo jsi ho třeba našel, vyhrál na matech..., tak bys do toho tedy šel?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#265 » úte 13. bře 2018, 16:30

@kolemjdoucí – proč? Vždyť je to "argument" k smíchu. A facka je známa tím, že se po ní občas rozsvítí ;)



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#266 » úte 13. bře 2018, 17:19

Jihlaváka štve stovka za věc, která mů může přinést slevu tisíců korun :lol:

Pro mě jsou slevy příjemný bonus, primárně jsem však v Lexu kvůli informacím z první ruky a možnosti se koordinovaně angažovat v bojích o naše práva. Navíc při srazech se členy si vždycky skvěle pokecám, je to nejlepší a nejslušnější společnost lidí, jakou si lze představit.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#267 » úte 13. bře 2018, 18:09

Hoši, to je handrkování. Ano za výrobu průkazu a s tím spojené úkony jsou peníze navíc, ono tu kartu vyrobit také něco stojí a když to vezmu opačně, proč má nový člen stát LEX 100 na nákladech a jeho příspěvek na činnost Lexu má být jen 200 Kč?

Jen pro příklad, já stejně posílám Lexu každý rok pětikilo, protože pro dobrou věc není nikdy peněz dost. ;)

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#268 » úte 13. bře 2018, 18:25

Přesně tak,dělám to také.(to pětikilo) Člověk přijde v životě o daleko víc peněz. Spočítej si kolik toho necháš na střelnici. Chodím se synem každou neděli a bereme cca 100-120ks 7,62x39 a stejný počet .22LR,takže kilo sem,kilo tam...hlavně že nás to baví a věřím,že díky LEX nás to bude moct bavit déle. :-)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#269 » úte 13. bře 2018, 18:30

jihlavak píše:Když jsem se ale rozhoupal dát 300Kč, tak ejhle! Dozvěděl jsem se že mám přidat ještě další stovku. A to už byl problém. Připadal jsem si stejně, jako když mě někdo naláká na dobré zboží za dobrou cenu, ale nakonec zjistím, že si k tomu ještě musím dokoupit za dalších 33% ceny nějakej bazmek, aby to původní zboží vůbec fungovalo.

Poplatek už byl několikrát zdůvodněný, přesto si dovolím analogii:
Když jsem si zařizoval pojistku na blbost, předepsali mi necelých 500 Kč. Ale po prvním roce, bez pojistné události, mi přišel předpis na víc než 1000 Kč. O takovém bezdůvodném zdražení jsem se nikde nic nedočetl.

Platíme si zdravotní pojištění a přesto, když se Ti něco stane, zaplatíš na pohotovosti poplatek. Zaplatíš doplatek na léky. Nedostaneš zaplacené první dny nemoci. A nic s tím nemůžeme dělat.

Oproti tomu, v informacích o členství je ten manipulační poplatek hned o řádek níž, než členský. To mi přijde naprosto korektní.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#270 » úte 13. bře 2018, 18:36

Asi jsem to uz rikal, ale treba ted jsem si byl pro starsi pistoli za 500m jdu jeste pro jednu, proste do sbirky, vic me sere ze za kazdou registraci dam 300 kc a to budu v pondeli prihlasovat 3 zbrane (jedna na sportoni strelbu a 2 do sberatelstvi....).

Sice chapu to rozhorceni, nad 100 kc za vec kterou nechci, ale jihlavak nepise zda to s nimi resil, ze ji nechce.

Ja to beru tak ze mam dobry pocit ze jsem prispel malou troskou na dobrou vec a ikdyz to bude 500 tak na rok je to porad prijatelna vec. V pomeru toho ze do sveho konicku (zbrani) davam mesicne minimalne 1500 kc, je to fakt zanedbatelny.

A to jake mame zde (v porovnani s dalsimi zememi) zakony je i vysledkem te mravenci prace lidi z LEXu, takze mi to jako vyhozene penize rozhodne neprijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů