Stránka 1 z 21

Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 1. dub 2010, 00:51
od jomekabi
Toto je otazka, kterou jsem slysel od mnoha lidi. Proto i zde na ni kratce odpovidam.

Jak vyplyva z puvodniho poslani, LEX je zde proto, aby hajil nase zajmy (tj. zajmy strelecke verejnosti) pri projednavani ruznych zakonnych uprav. V tomto zatim byl LEX velmi uspesny, jeho poradni hlas je bran zakonodarnymi i vladnimi organy velmi vazne.

Druha, stejne dulezita, aktivita LEXu je propagace streleckeho sportu a vychova zodpovednych strelcu. Nejviditelnejsi cinnosti v tomto smeru je poradani zavodu LOS (Lidova obranna strelba), ktere se staly nedilnou soucasti streleckeho zivota v teto zemi. Zduraznuji, ze tyto zavody jsou pristupne siroke strelecke verejnosti, ne jenom clenum LEXu!

Od par lidi jsem slysel namitky, ze ucetnictvi LEXu je nepruhledne a ze nikdo nevime, co se deje s nasimi penezi. Tak za prve: rocni clensky prispevek je 300 Kc (nebo 400?, ted si nejsem jisty, protoze ja stejne platim 500). Nevim jak kdo, ale ja si myslim, ze toto je hodne malo za to, co pro nas LEX dela. Je pravda, ze ucetnictvi je trochu ledabyle, ale jelikoz veskere funkce v LEXu jsou dobrovolne a lide, kteri je vykonavaji, maji sva normalni obcanska povolani, neni se cemu divit. Kazdopadne nevim o nikom, kdo by mohl mit z nasich prispevku soukromy prospech, nikdo nebydli v luxusnich vilach, nejezdi v luxusnich autech, ...

Na okraj priklad: 10.4.2010 se bude v Tabore-Cekanicich konat kurz pro strelce-zacatecniky v LOSu. LEX je jednim ze sponzoru tohoto kurzu, takze pro ucastniky bude kurz zcela zdarma. A opet podotykam: vetsina ucastniku (mozna zadni) nejsou clenove sdruzeni.

Tot snad vse. Jo, jeste vyzva: Udelejte neco pro sebe, stante se cleny LEXU!

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: pát 9. dub 2010, 08:32
od rabbit3278
mam jen dotázek, posílal jsem online registraci a má se to poslat na adresu lpotuckova­@koop.cz, ale když na ní kliknete otevře se vám to na mail vanulda@tiscali.cz
Je to úmysl, nebo nějak hack?

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: pát 9. dub 2010, 10:13
od Missak
v čem je problém nevím, ale ten mail jde na Tomáše Trávníčka, takže také do správných rukou. Nemusíš se bát ;-)

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: sob 12. úno 2011, 23:39
od Proden
Žádám právoplatné členy Sdružení LEX z mostecka, chomutovska, teplicka a lounska - ozvěte se mi prosím, jde o zlepšování činnosti našeho sdružení.
Děkuji za spolupráci 8-)

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 17. úno 2011, 20:33
od g-relax
Prosím všechny členy LEXu, ke kterým doposud nepronikla informace o tzv. Čekanické iniciativě a kterým není lhostejný současný stav, aby mě kontaktovali přes SZ nebo e-mail: g-relax@email.cz

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 17. úno 2011, 21:49
od JIP
2g-relax: Jsem členem LEXu, ale o zmiňované iniciativě nevím "ničevo". Na MainPage GUNLEX.cz taky nic nevidím...
Nenapadá mne důvod nezveřejnění cílů jakékoliv iniciativy a proto žádám bližší info (nebo odkaz na ně), před tím, než budu žadonit o info někde neveřejně, na neznámých soukromých freemailech. Předem díky.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 17. úno 2011, 22:10
od jomekabi
Na strankach LEXu nic neuvidis, neb to neni iniciativa LEXu. Nikde jinde to taky neuvidis, protoze to neni nic verejneho, je to ciste a jen vnitrni zalezitost LEXu. Ozvi se (budto G_Relaxovi, nebo mne na jomekabi@gmail.com), dostanes veskere informace. Dekuji za pochopeni.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 17. úno 2011, 22:23
od g-relax
JIP: poslal jsem Ti SZ

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: úte 8. bře 2011, 10:05
od g-relax
Je mi ctí oznámit, že bylo spuštěno členské fórum Sdružení LEX - viz odkaz: http://www.gunlex.cz/2011/03/08/spusteni-clenskeho-fora

Napsal: sob 12. bře 2011, 01:06
od jomekabi
Sdružení LEX v pořadu ČT 168 hodin na téma aktuálního judikátu NS

Od TraToma:

Dnes dopoledne byli v sídle LEXu reportéři z publicistického pořadu České televize 168 hodin.

Téma pořadu je tentokrát kriminalita obecně a nejnovější a nešťastný judikát NS týkající se ochrany majetku střelnou zbraní.

Pořad by se měl vysílat tuto neděli 13.3. na ČT1 ve 21:15 hodin.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: sob 12. bře 2011, 15:01
od JIP
Já dodám, že pro ty, co se nebudou moci dívat na "tele-" či "holo-vizi" v uvedený čas, by se to video mělo po odvysílání objevit v Archivu pořadu (odkaz níže).

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/video/

Osobně upřímně doufám, že uvedený pořad bude vyvážený.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: sob 5. lis 2011, 22:04
od Vaki
Měl bych trošku jinou otázku, jak být členem LEXu? Zkoušel jsem poslat přihlášku (online), zaktivoval jí a provedl platbu před cca měsícem a od té doby nic, ani žádné avízo o doručení platby. Je to normální?

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: sob 5. lis 2011, 23:22
od Steiner
Vaki: posli mail na tomas.travnicek@gunlex.cz - Tomas ma na starosti vyrizovani registraci a plateb, urcite jde o nejake nedorozumneni, Tomas zpravidla reaguje rychle.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 12. črc 2012, 09:23
od morho
Odmítne LEX příspěvek/vky který pošlu na účet aniž bych byl členem? Nechci se stát členem jen pro formalitu, ale chci podpořit co dělají.

Re: Proc byt clenem LEXu?

Napsal: čtv 12. črc 2012, 09:35
od JIP
Někde jsem četl, že neodmítnou příspěvek v jakékoliv výši ;)