O sdružení LEX

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3257
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 13. lis 2011, 22:04

Základní informace
gunLEX píše:Kdo jsme?
Sdružení LEX vzniklo v roce 1998. Jeho hlavním a trvalým úkolem je bránit zájmy všech legálních držitelů zbraní, tedy i těch, kteří vlastní zbraně všech kategorií, ať už pro svou obranu, sport, myslivost, k výkonu povolání nebo zaměstnání či ke sběratelským účelům.

Naše sdružení od svého vzniku mnohokrát dokázalo, že tyto zájmy bránit umí. Velmi významně jsme se podíleli na přípravě nového zákona o zbraních a střelivu, který svou vyvážeností patří k nejlepším v Evropě.

Postupně jsme začali naplňovat další cíle našeho sdružení, zejména osvětu, vzdělávání, sportovní aktivity a v neposlední řadě i výchovu držitelů zbraní k zodpovědnému chování a bezpečné manipulaci se zbraní.

Po vstupu České republiky do Evropské Unie jsme se stali členy velké evropské rodiny. Je však nezbytné bedlivě střežit svá práva i v tomto velkém prostoru, kde by snadno mohlo dojít k jejich okleštění ve jménu jakýchsi iluzorních vyšších zájmů. Proto chceme spolupracovat s organizacemi s totožným nebo obdobným zaměřením v celé Evropě. Pouze společným postupem těchto organizací může být zajištěno právo řádného občana na vlastnictví zbraně.

V současné době rozvíjíme spolupráci se slovenskou Legis Telum, rakouskou IWÖ a britskou Sportsman’s Association.

Sdružení LEX pracovalo během celé své historie tak, aby dosahovalo co nejlepších výsledků na poli zájmu svých členů i široké veřejnosti. V tomto duchu chceme pokračovat i nadále.

Co je naším cílem?
Bránit právo každého řádného občana na držení zbraně a nedopustit, aby se i u nás opakovala situace obdobná jako v Německu, Rakousku a Velké Británii, kde došlo k výraznému omezení tohoto práva. Každý řádný občan musí mít právo držet zbraň!

Poskytovat právní rady a zastoupení členů ve věcech, které se dotýkají oblasti zbraní a veškeré dostupné informace o komerčních záležitostech v této oblasti.

Jak toho dosáhnout?
Prezentací našich cílů a činnosti v médiích získávat pro naše cíle podporu význačných osobností z celého spektra společnosti a jejich prostřednictvím oslovit poslance i senátory. Přiblížit tuto problematiku široké veřejnosti. Prohlubovat spolupráci s obdobně zaměřenými organizacemi v zahraničí.

Navázat účelné kontakty se sportovně střeleckými organizacemi, mysliveckými organizacemi a sdruženími a ostatními organizacemi u nás, aby byly schopny v případě potřeby vystupovat jednotně.

Co k tomu potřebujeme?
Širokou aktivní a informovanou členskou základnu, která zajistí našim představitelům patřičný respekt při jednáních s orgány veřejné moci, a zároveň také potřebnou finanční podporu.


Jak se přidat a stát se členem
gunLEX píše:
 • On-line
  Přihlašte se na naše webové stránky. Pokud zde ještě nemáte zřízený účet, zaregistrujte se
  Po přihlášení na stránce vyplňte přihlášku do Sdružení LEX (Administrace – Členství LEX). Postupujte podle pokynů registračního průvodce.
  Vyplnění této on-line přihlášky je podmínkou pro získání přístupu do členského diskuzního fóra !

 • E-mailem
  pošlete na e-mailovou adresu tomas.travnicek@gunlex.cz přihlášku, která obsahuje:
  příjmení a jméno
  datum narození
  telefon
  e-mail
  adresu, na kterou Vám bude odeslán členský průkaz

 • Písemně
  Dopisem na adresu: Ing. Tomáš Trávníček, LEX o.s., Jihovýchodní IV. 917/20, 141 00 Praha 4, tel. 606 822 824,
  zašlete vyplněnou písemnou přihlášku a složenku na částku 400,- Kč (300,- Kč roční členský příspěvek + 100,- Kč tvorba průkazky)

Členský příspěvek
je v současné době 300,-Kč/rok
noví členové zaplatí navíc jednorázově + 100,- Kč za vystavení členské legitimace
Pokud je to ve Vašich možnostech, vyšší částku neodmítáme. Obratem Vám bude zaslána členská legitimace.

Zaplacení členského příspěvku
číslo účtu: 2700265391/2010 (FIO banka a.s.)
registrovaní členové uvádí jako variabilní symbol své členské číslo.
noví členové uvádí jako variabilní symbol číslo 99 a datum narození ve tvaru 99ddmmrrrr (např. pro datum narození 8.5.1985 použijte variabilnní symbol 9908051985)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3257
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 3. čer 2012, 11:56

Změnila se poštovní adresa a číslo účtu sdružení. Výše najdete aktuální údaje.
Viz link a link.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti