Alfa Iron Defender, ráže 9x19

Minirecenze od střelců z našeho fóra
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 2. pro 2012, 11:27

Pistole z produkce Brněnské firmy Alfa- proj, je klasickým příkladem klonu známé CZ 75. Je celoocelové konstrukce a 93mm dlouhá hlaveň s šesti pravotočivými drážkami je do esteticky hezky vyvedeného nahoře půlkulatého závěru uzamykána dvěma ozuby, stejně jako její předloha CZ 75. Vodítko vratné pružiny je ocelové a prochází otvorem v čele závěru. Osobně tohle řešení považuju za zdařilejší než u CZ. Zbraň je postavená na rámech od italského Tanfoglia, a i další díly jsou shodné.

Ovládací prvky (záchyt závěru, pojistka, záchyt zásobníku) jsou umístěny pro pravoruké použití. Spoušťový mechanismus zbraně je klasického typu SA/DA. Úderník je vybaven blokací a kohout bezpečnostním ozubem.

Mířidla se skládají z pevné přední mušky zvýrazněné červeným bodem a zadního hledí LPA se dvěma bílými body. Drobným nedostatkem chromové povrchovky je, že muška zaniká (pomůže černá modelářská barva ;) ).

Zpracování je dle mě v této cenové kategorii podařené, stopy po lití a obrábění jsou nepatrné a většinou jen na nefunkčních vnitřních plochách. Sám vlastním pistoli v matné chromové úpravě s dřevěnými střenkami.

Pistoli jsem koupil ve firemní prodejně Alfa-proj. V prodejním balení najdete pistoli, dva zásobníky o kapacitě 13 nábojů, bronzový + nylonový kartáček, nástřelku a to vše v červeném jednoduchém kufříku. V podstatě jsem pistoli koupil s ohledem jak na cenu, tak i na ergonomii, protože mi v mnohém sedla stejně dobře jako Jericho (stavěné na podobných rámech).

Můj kousek má nastříleno něco přes 5 tisíc. Ze začátku továrníma různé produkce a tvaru střel. Pak jsem začal přebíjet a tak už asi 4000 vlastníma přebíjenkama. Nikdy jsem nezaznamenal sebemenší závadu zbraně. Nábojnice vyhazuje se 100% spolehlivostí a stejně tak podává. Chod spouště je v SA plynulý a hladký, v DA poněkud tužší. Střelba je mě osobně příjemná, nijak extra neskáče v ruce a celkově se mi i přes moji velkou ruku dobře a jistě drží.

Celkově bych Alfu hodnotil jako dostupnou a kvalitně vyvedenou pistoli ve své kategorii s příjemným vzhledem a zpracováním. Určitě se sluší napsat taky o bezvadném prodejním i poprodejním firemním „servisu“ firmy Alfa-proj a také nadstandardním přístupu na prodejně v Šumavské ul.

Technické parametry jsem čerpal ze stránek výrobce a ze své pistole. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 2. pro 2012, 19:02

Zcela souhlasím! Mám stejného drobka a více než 100% spokojenost :o)

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 3. pro 2012, 14:40

Ještě doplním recenzi o fotky rozborky. Ničím nepřekvapí je stejná jako jakákoliv z řad klonů pětasedmy...

Další postřehy:
- Za zvláštnost považuju kuželovité zůžení hlavně směrem k nábojové komoře. Zhruba od poloviny její délky.

- Dále pojistka je funkční ve všech polohách kohoutu i při usazení na bezpečnostní ozub, přišlo mi praktické zejména při zandávání do těsných pouzder kdy se zamezilo pohybu závěru(stažený kohout).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#4 » čtv 28. pro 2017, 20:36

Řekl bych,že snad jediná nectnost je uvolňování páčky záchytu závěru,která je spojena s čepem,který prochází tělem a ledvinkou hlavně.Na funkci to nemá vliv,ale mně to vadí.Dále také není úplně normální vylézání čepu spouště a čepu kohoutu.Samozřejmě stačí po cca 2tis.ranách je lehce narazit zpět,ale stávat by se to nemělo.Je to systém naprosto shodný s Tanfogliem,a tam to nikdy nedělalo.Přitom veškeré díly jsou Tanfoglio,takže v Brně pouze montáž,né stoprocentně zvládnutá.Jinak proti pravzoru CZ 75 je naprosto excelentně zpracovaná,hlavně je silnější hlaveň,a blokace zápalníku s odblokuje směrem dolů,takže nezvyšuje odpor spouště.A v železe,jako je Iron Combat,který mám je radost si jít zastřílet.A nepraská záchyt závěru,a cena je na 60 ti procentech CZ 75.Povrchovka také dobrá i vnitřní plochy krásně začištěné.Vřele doporučuji.



Luka440
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » ned 4. říj 2020, 19:41

Zdravim, tento pátek jsem si koupil v prodejně Alfa-Proj na Šumavské ulici pistoli Alfa Iron defender sice v ráži .40sw, snad nedostanu ban, ale nechce se mi zakládat zvlášť téma, černou s dřevěnými střenkami (gumové originál pro Tanfiglio witness steel compact dostanete v kufru k tomu ). Vybíral jsem ze 3 kusů všechny byly moc pěkně vyrobené, nedalo se porovnávat podle vůlí nebo tak, neuvěřitelné. Takže jsem volil podle jemnosti chodu spouště, zde už menší odchylky byly. Ze zbraně mám velikou radost, je krásná. Radost mám též z jejího kalibru .40sw, kouzelná ráže, skoro zmenšenina CZ97B.
Nevýhody:
1)zásobník bere jen 9 ran nebo spíše 8 ran 2)vyměnil jsem původní pružiny zásobníku vyměnit za pružiny zásobníku CZ 75 compact kvůli snažímu nabíjení, nicméně vezme jen 8 ran nevim proč
- nutnost snad jalo u každé zbraně rozebrat a vyčistit, prolít olejem aby se odplavily nečistoty z výroby a osušit - to ale je dobré udelat snad u každé nové zbraně. Příští tyden půjdu střílet na terč, tak ještě doplním podrobnosti. Zatím jsem ji jen zkoušel do valu cca jeden zásobník, jak chodí a zatím jak má jak s black mambama tak se Sellier&Bellotama...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů