Návrhy a diskuze ke změnám pravidel 2020

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#31 » pon 29. črc 2019, 22:57

Tak zatím tiše sleduji diskuzi a z pohledu organizátora se k tomu mohu vyjádřit takto:
1) jestli na prematch dohlíží ředitel závodu nebo hlavní rozhodčí není ten správný argument. Na prematch na jednotlivé situaci by měl dohlídnout především autor a stavitel, protože situaci navrhuje a staví s nějakým záměrem. Tím chci říci, že také má představu o správném řešení a hodnocení situace. Hlavní rozhodčí je pak důležitý pro řešení případných protestů.
2) 6 situací odstřílet za takto stanovených podmínek nestihnete za 2 hodiny ani náhodou, za 3 možná, ale až po těch 3 hodinách se začne kontrola a registrace, takže dříve než ve 12 se nezačne. Spočítejte si možnou délku závodu. Také to znamená, že závody budou jen od dubna do září. Závod také znamená uklidit střelnici. Za tmy se to dělá špatně.
3) prematch den předem, OK, ale v tom případě závod LOS v Čelákovicích končí. Stavba závodu dopoledne, prematch odpoledne znamená vzít si dovolenou na pátek, protože v neděli se závody střílet nedají. Důvod - provozní řád a stanovená provozní doba.Navíc za rok upálit týden dovolené, chlapci, tak rád Vás zase nemám ... :-)
prematch a závod ve dvou dnech také znamená více financí za pronájem střelnice = dražší závody.
4) Děti, no určitě děti závodí v autech proti dospělým, že? Takže proč stále argumentujete touto skutečností? Když ale byl předložen tento příklad, to auto je vybaveno bezpečnostním zařízením, závody zajišťují technika, týmy pro záchranu a lékaři. Jaké bezpečnostní zařízení mají zbraně? Chcete bezpečnostní zajištění odpovídající úrovně? Počítejte s cenou za účast v řádu tisíců. A sorry, já nechci strávit měsíci jednáními u soudu a obhajováním, že jsem nic nezanedbal. každý je v pohodě, dokud se nic nestane. Jsem přesvědčen, že autoři zákona v době jeho vzniku s účastí dětí na závodech s dynamickou střelbou nepočítali. Něco jiného jsou olympijské disciplíny, v klidu a z místa.
5) Ženy, dle mého soukromého názoru je způsob vyhodnocení kategorií, tak jak je v současnosti nastaveno, nesprávný. Nakonec i na webu jsou výsledky bez rozdílu divizí. Pro mě jako organizátora je to jen výsledky nakopírovat do jedné tabulky. Pokud budu brát, že ženy jsou v nevýhodě proti mužům (výcvik, fyzička, bla, bla, bla), pak určitě je rozdíl soutěžit proti 50 střelcům než proti 5.


Haluziak: to, že máš na všech svých zbraních nějaké optické zařízení, neznamená, že to musí mít všichni. Naopak, pokud se toto uvolní, jen tím donutíme ve finále všechny si to koupit, protože jinak budou v nevýhodě a takové závody je nebudou bavit. Já lobbing prodejcům takto dělat nechci. Doplňky jsou povoleny v dlouhých zbraních, krátké prostě mají omezení. V Čekanicích nabídli možnost účasti v závodě i zbraním s kolimátorem - zájem 0. Tím debata končí. Jako organizátor dělám závody pro 70 střelců, nikoliv aby si mělo kde zastřílet možná 5 s kolimátory. Píšeš správnou cestu, pronajmi si střelnici a užijete si to víc. Neztrácej chuť, musíš počítat s tím, že nelze vyhovět každému, co si poručí. Často jsou to požadavky bez znalosti historie, souvislostí a následků.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » úte 30. črc 2019, 05:30

Albert píše:... "maximálně však 10 pohárových závodů" (osobně bych se přimlouval i méně, nejlépe 8)…


Tenhle návrh podepisuji, za mě dává smysl.

Aktuálně má všechny započítané závody pouze 32 střelců (24 Pi, 8 MPi) z cca 600 lidí :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#33 » úte 30. črc 2019, 05:34

"protože jinak budou v nevýhodě a takové závody je nebudou bavit."

Ale zavodni specialy jako Shadow\ts jsou v pohode :D



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#34 » úte 30. črc 2019, 05:51

Budu sice OT ale Honzajan nabil, tak je potřeba smečovat :)

Ono i pověst LOS mezi střelci trochu utrpěla. Když jsem se začal zajímat o zbroják a tak, tak byl LOS takový český grál, zajímavá soutěž v obranné střelbě. Když se teď občas ptám lidí co střílí už dlouho, proč tam nechodí tak. Odpověď: protože se to změnilo, chodí tam výplach z IPSC co pomalu nedodržuje podmínku skrytého nošení.

Než mě coffee setře, že do toho chci ještě tahat kolimátory :) tak jen doplním, že i instruktoři obranné střelby již doporučují kolimátory na zbraních. Jmenovitě třeba John Lovell.

PS: To že to nikdo nestřílí, ještě neznamená, že nezačne když se to začne započítávat do poháru. Já si budu chodit střílet s kámošemi a až dosáhnu nějakých uspokojivých výsledků abych nebyl za trotla, tak začnu otravovat ředitele, zda by mě to nenechali odstřílet mimo soutěž.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#35 » úte 30. črc 2019, 07:06

Coffee:
1.Píšeš to asi dobře.Je vlastně jedno kdo by to dělal.Proč jsem toto téma navrhl je ,že jistí rozhodčí(a téměř vždy ti samý)si prostě prematch odpískají po svém a pak na ostatní střelce dělají ramena,protože jsou vlastně bozi a nebo jak jsem už dokonce někde četl(špička čr).Sám víš,že jsme o tom už mluvili.Vím,že je to další kontrola a další práce na víc.Ale kdyby se chovali a měřili jedním metrem,pak by tato debata vůbec nevznikla.
2:je vlastně návaznost na 1 bod.
4:naprosto s tebou souhlasím a není co dodat.Snad jen,že jsi to napsal lépe než já.
5:Tady snad,už jen napíšu,že pokud toto stávající hodnocení bude i na MČR,tak je to plivnutí holkám do obličeje za celoroční snahu.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#36 » úte 30. črc 2019, 07:15

Albert
Asi to nějakou myšlenku má,jen bych měl jednu malou obavu.Pokud střelec absolvuje 8 závodů,které by byly předepsány,tak si myslím,že by už vlastně nemuselo být tolik závodů.Což by bylo mínus.Jako střelec si řeknu,že když už mám 8 nastříleno,tak vlastně mám splněno a proč bych někam jezdil když,už body mám.Za mě 11 závodů jako minulý rok,by bylo dostačující.A klidně více,jelikož je stále motivace soutěžit a starat se svého koníčka.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#37 » úte 30. črc 2019, 07:21

Takhle to ale nefunguje. Je jen malo strelcu, kteri si honej triko a absolvujou jen minimalni pocet zavodu. Mame to tak i u nas. Male celorocni soutez kazdy mesic jedno kolo a pocita se 6 nejlepsich vysledku. 99% má min 10 odstříleno. A kdo holt parkrat nemuzue, tak neni bez sance na umisteni.

Tohle je dobrý nápad. Muze se tak zapojit vice strelcu, kterí nemaji tolik casu a stihnou jen pootřebny pocet zavodu. Taky se tím uvilni par mist pro dalsi.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#38 » úte 30. črc 2019, 07:42

Pokud to beru podle sebe,tak když něco dělám,tak to rád dělám naplno a za to očekávám výsledky(a nebo taky ne)Ale pokud něco dělám na půl plynu tak ani sám od sebe žádné výsledky neočekávám.Ale asi máte pravdu,že 10 závodů by bylo ok.Jen 8 mě připadá na celý rok málo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » úte 30. črc 2019, 07:55

Bezurážky..... dělat něco "naplno" nijak nekoreluje s tím odstřílet všechny vyhlášené závody, nebo minimum potřebné pro umístění. Ani to neznamená dělat to na půl plynu. Jsou prostě i objektivní důvody, proč někdo nemlže stihnout všechny závody. Ale rozumím, že to zase nemůže být moc benevolentní, to by pak nebyl pohár, ale samostatný závod. Nějaké usilí a energii k tomu musí závodník vynaložit.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#40 » úte 30. črc 2019, 11:05

Já osobně s počtem pohárových závodů tak jak je v současné době nastaven problém nemám. Letos jsem to sice trochu vypustil ale ve všech předchozích ročnících mám splněno (přeplněno).... Dal jsem to jen jako téma k diskuzi....

Samozřejmě to nabízí mnoho úhlů pohledu:
Do první řekněme 30ky se dostanou někteří střelci jen proto že mají splněn počet závodů na druhou stranu si to ale za snahu jezdit a obětovat čas, energii, peníze atd zaslouží. (Všimněte si že používám oba pohledy, jak ten pro tak i proti ;) )
Jsou lidi že nemají tolik času (přesto že by se rádi zúčastnili) a v době když mají zrovna volný víkend je závod třeba až v Otrokovicích (pro lidi z Liberce, Plzně, Ml. Boleslavi apod.) je to fakt z ruky... Platí samozřejmě i opačně pro Ostraváky, Brno, Otrokovice když je závod v Žalanech, Spálené Poříčí apod. Taky můžeme namítnout "jejich problém" jsou lidi kteří jedou i takovou dálku (?)
Jsou lidi kteří střílí více disciplín.. Tady samozřejmě zase může být námitka že si prostě musí rozmyslet jestli se bude na plno věnovat tomu či onomu...
Jde o to pokusit se stanovit maximální počet závodů počítaných do poháru (pokusit se !!! Prodiskutovat, zamyslet se nad tím). Jestliže bude počet závodů přibývat, což by bylo samozřejmě sqělí ;) , můžeme se časem dostat na číslo 15 (?) 16 (?) více :?:



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#41 » úte 30. črc 2019, 11:22

Ještě ke zbraním používaným na LOS:
Je naprostý nesmysl divizi "Pistole" nějak dělit a nebo z ní vyčleňovat některé pistole určené spíše pro sportovní střelbu (v úvodu této diskuze #7, to bylo “nenápadně" zamaskováno, resp. zařazeno mezi zbraně bez blokace úderníku), na závodech LOS střílí sportovními pistolemi odhadem možná i 1/3 střelců - podle toho co vidím kolem sebe na závodech, velmi často jsou to lidi kteří IPSC nikdy nestříleli, jen jim tento druh pistole pro střelbu v LOSu víc vyhovuje (to by rozhodně nebyl jen drobný odliv střelců), ano existuje pár jedinců co nedodržují pravidla ohledně pouzder pro skryté nošení = je třeba důsledná kontrola při registraci / nebo v závodu samotném.
I když je to trochu smutné, tak z vlastní zkušenosti vím, že to není o zbrani, ale o schopnostech střelce (střílím s Shadow 2, s výsledky 50% až 60% - a to je jednoznačně o mých schopnostech nebo spíš o mé neschopnosti, občas si říkám, že ta zbraň se za mně musí stydět :-) ). Víc lidí mi tak určitě potvrdí, že 90% výsledku dělají schopnosti střelce a zbytek pak zbraň samotná (mluvím o zbraních, které se smí používat na LOSu), pistole typu Shadow 1/2, TS apod. zcela jistě nedávají střelci nadpozemské schopnosti - kdo si myslí opak, žije v blažené nevědomosti.
Jen pár příkladů - např. pohár v pistoli 2018 vyhrál člověk střílející "starým" Glockem 17 (proti řadě "sportovních" pistolí), letos v poháru v „Pistoli“ je v top 3 člověk střílející SUBKOMPAKTEM proti velkým pistolím (vč. "sportovních" pistolí).



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » úte 30. črc 2019, 11:29

Albert: pokud mají pohár vyhrávat "nejlepší z nejlepších", pak omezení snížením počtu započítávaných závodů nedává smysl (při menším počtu započítaných závodů bude víc střelců se 100%). Oklikou se tak dostáváme k diskusi k čemu je vlastně ten Pohár dobrý a jestli ho nezrušit a nechat jen MČR ;-)

ad kolimátory: pokud vím tak je možné už teď s kolimátorem střílet MZ (mimo závod) = nezapočítávají se výsledky do Poháru. Proč to teda nikdo nestřílí? Je přece docela fajn zábava přijet na závod, kde vám někdo vymyslí, postaví a odpíská několik stagí.

ad hodnocení kategorie ženy: hodnocení je takové, jaké si určí pořadatel (ředitel závodu). Hodnocení žen podle procent v jejich divizích je podle mně spravedlivé. Žádné spravedlivější totiž zatím nikdo nevymyslel ;-) . Alternativou je kategorii ženy nevyhlašovat vůbec.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#43 » úte 30. črc 2019, 11:42

Jaramat
Uplně nebyla debata o dělení zbraní,ale o doplncích a jestli neudělat novou skupinu (/open).Tam at si každý střílí čim chce.A v jaký divizi kdo chce střílet necht si vybere.Píšeš správně že je 3 střelec dnes v pořadí se subkompaktem,ale využívá k tomu laser.A to se vracíme k tomu,že má nějakou tu výhodu.Takže trošku nevyhrává střelec,ale technika.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#44 » úte 30. črc 2019, 11:44

martin kovar píše:Albert
Asi to nějakou myšlenku má,jen bych měl jednu malou obavu.Pokud střelec absolvuje 8 závodů,které by byly předepsány,tak si myslím,že by už vlastně nemuselo být tolik závodů.Což by bylo mínus.Jako střelec si řeknu,že když už mám 8 nastříleno,tak vlastně mám splněno a proč bych někam jezdil když,už body mám.Za mě 11 závodů jako minulý rok,by bylo dostačující.A klidně více,jelikož je stále motivace soutěžit a starat se svého koníčka.



To co píšeš by se týkalo pouze někoho kdo by vyhrál hnedle 8 závodů a věděl by že pohár už má vyhraný. Netvrdím že se to stát nemůže a samo sebou tak hrozí že pohár bude rozhodnut už v prosinci. Pro mě osobně když budu mít odstřílený stanovený počet závodů a budu v žebříčku na "nějaké" příčce, tak je pro mě pořád motivující závodit dál a tu příčku v poháru buď udržet nebo samozřejmě vylepšit ...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#45 » úte 30. črc 2019, 11:53

jaramat: Že dobré výsledky dělají hlavně schopnosti, pak dlouho nic a až potom teprve vybavení, o tom asi není sporu.

Divný ale je, že jsou lidé, co tímto obhajují zachování soupeření např. G19 vs CZTS, ale o přidání kolimátoru na závěr G19 nechtějí ani slyšet, protože by to byla moc veliká výhoda, která by ostatní závodníky donutila nakoupit kolimátory. Já tuhle logiku nechápu. :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů