Pravidla od 1.9.2023 - veřejná debata

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#46 » stř 7. čer 2023, 12:24

17.4.4 - důvod: stížnosti lidí, že si nebudou kupovat 8raný revolver na 5 závodů do roka, aby byli konkurenceschopní (úplně stejně se kdysi povedlo oživit divizi MPi). Revolver a Malý revolver jsou počtem osobozávodů divize na pokraji vyhynutí. Tohle je varianta, jak zpět přilákat lidi, aby divize neprocházela ostudou, kdy se musí střelci předem obvolávat, aby se vůbec sešli.
A naopak - v IPSC, kde bývalo omezení revolveru na 6 ran tahle divize v podstatě totálně umřela po uvolnění počtu ran.

17.5.4 - dtto - když to nezvýhodní, tak by to omezení nemělo vadit :-)



JohnyxXx
Příspěvky: 14

Příspěvek#47 » stř 7. čer 2023, 13:51

Za mě určitě PDW do poháru, závodník by měl mít šanci si střelit během závodu i pistoli ale jenom jedno by bylo medailové a druhé mimo závod(první by střílel to do závodu). Bylo by dobré i následně specifikovat veškeré podmínky které platí po pistoli jak se převedou do PDW. Na MČR by si závodník který by měl obě klasifikace mohl vybrat kterou bude chtít...



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#48 » stř 7. čer 2023, 14:08

17.5.4 - Podle mě skvělá úprava MRe, která naopak divizi velmi pomůže (jde nabíjet první válec libovolně, je možno to jít s revolverem libovolné kapacity za souměřitelných podmínek). A bude možné stavět 11-ti ranné stages aniž by byl někdo znevýhodněn.

PDW do poháru - skvělá změna a nevidím důvod, proč vyžadovat aby bylo možno si střelit i pistoli. Pokud vím, pravidla umožňují střílet mimo závod do jiné divize, je to pouze o domluvě s pořadatelem a tudíž netřeba řešit extra pravidlem.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#49 » stř 7. čer 2023, 15:28

Reakce na Pavlův návrh

ČÍSLO PRAVIDLA
12.6.9.
PŮVODNÍ TEXT PRAVIDEL
Pokud není přebíjení vynucené prázdnou zbraní, smí závodník přebíjet pouze ve chvíli, kdy jej neohrožuje žádný terč.
NAVRHOVANÝ TEXT PRAVIDEL
Původní text je naprosto dostačující.
ZDŮVODNĚNÍ
Situace, kdy mě neohrožuje žádný terč je pro "taktické" přebití ideální. Kryt nemusí být v dosahu, nebo taky nemusí být vůbec. Můžu přebít i po cestě do krytu, proč čekat až v něm budu, ztrácím čas.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#50 » stř 7. čer 2023, 17:51

cmk píše:17.4.4 - důvod: stížnosti lidí, že si nebudou kupovat 8raný revolver na 5 závodů do roka, aby byli konkurenceschopní (úplně stejně se kdysi povedlo oživit divizi MPi). Revolver a Malý revolver jsou počtem osobozávodů divize na pokraji vyhynutí. Tohle je varianta, jak zpět přilákat lidi, aby divize neprocházela ostudou, kdy se musí střelci předem obvolávat, aby se vůbec sešli.
A naopak - v IPSC, kde bývalo omezení revolveru na 6 ran tahle divize v podstatě totálně umřela po uvolnění počtu ran.

17.5.4 - dtto - když to nezvýhodní, tak by to omezení nemělo vadit :-)


Honzo, sorry, ale pořad slyším o stížnostech lidí (plurál) vůči osmiranným revolverům. Na každém závodě se o tom bavím se všemi, koho potkám... a nic. Každý řekne, že je mu to jedno a bude střílet i nadále tím, co má. Pár lidí si ty víceranné revolvery pořídilo (z posledních Otrokovic vím o dalších dvou).

Víš reálně o někom, kdo má a skutečně střílí 6 ranný velký a nechce ho dál střílet kvůli 8 ranným? Aspoň o jednom? A je to tajné? Já bych tomu jednomu za dobrou cenu prodal jeden ze svých víceranných (mám teď 3), nebo mu ho vyměnil za ten 6 ranný a mohl by být klid... Jestli si někdo myslí, že mu 2 rány navíc přidají 20%, je to naivní a ty to víš. Reálně tedy musí brblat někdo, kdo dosahuje obvykle víc než 90% a pokaždé ho porazí někdo s 8 ranným ;) . Nějak to ve výsledcích nevidím...

Tenhle návrh je nejhorší možný a v podstatě otráví většinu lidí s víceranným ve velkém a 6 rannými v malém. Já dost počítám, málokdy cvaknu naprázdno, ale... Hlídat, že v malém vystřelím 5 ze šesti a v příštím závodě ve velkém 6 z osmi? Po každém přebití? To snad nemůžete ani myslet vážně. To vyřadí většinu lidí v průběhu závodu, protože se ucvaknou. Až se jim to stane podruhé, hodí 8 ranný a 6 ranný MRe do šuplíku. Na stage s dvanácti malými kovy (např. Oblekovice) uhlídat z 8 ranného nebo 7 ranného 3-4 válce po šesti, je utopie. MRe dtto.

A obě divize půjdou do pr..., protože bez 6 ranných MRe se divize nikdy nesejde a i ve velkém budeme my s vícerannými chybět. Určitě míň, ale budeme. Závodů s těmito divizemi ještě ubyde.

Proti tomuhle návrhu byl ten "nabíjet do prvního válce Re šest a MRe pět a pak už libovolně" naprosto v pohodě. Jeden válec se dá udržet v hlavě.

Takhle zničíte revolvery kvůli "stížnostem anonymních stěžovatelů"... Připomíná mi to, jak to bývalo za mého mládí, kdy mne nechali příslušníci SNB ostříhat háro s odůvodněním, že "pracující to uráží", že jsem mánička. Nikdy jsem takového pracujícího nepotkal..... Prdel co, s ve srovnání s těmi pár chlupy, co mám na hlavě teď. ;)

A ještě něco na závěr... poslední rok se divize s válcem scházejí častěji, než v předchozích letech. Tímhle návrhem se trend obrátí a půjde z kopce. Ale v souvislosti s přidáváním divizí v Pi to je možná cílem. Chudáci pořadatelé by museli přikupovat medaile. Tak bych ještě nabídl, že se v divizích s válcem nebudou rozdávat medaile, to by nešlo?



rain
Příspěvky: 53

Příspěvek#51 » stř 7. čer 2023, 19:30

Naprostý souhlas s PaF

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#52 » čtv 8. čer 2023, 14:31

Nechci být ten, kdo bude prášit jména jiných, proto také vyzývám ty, kdo toto podporují, ať se přihlásí (jeden to již napsal o 3 příspěvky výše). Protože mě osobně je to reálně úplně jedno. Klidně si volejte před závodem, abyste se vůbec dohodli, kterou zbraní budete střílet, aby se Vám vypsala divize a klidně si ignorujte fakt, že v jiné disciplíně naopak divize Revolver přešla do kómatu po-té, co se to uvolnilo.
To, že by mohl být problém napočítat do 5ti či 6ti - promiň, to z úcty nebudu komentovat...

Pak ale běžte do důsledků a řekněte: "ok, tak teda nesnažme se srovnat uměle možnosti zbraní - ať si každý střílí čím chce a láduje tam, kolik se vejde - veřejně požadujeme zrušení omezení kapacity u MPi".

Nicméně pro diskuzi byl návrh uvolněn, takže to beru jako důvodovou (hodně košatě pojatou) zprávu.

PS: vím, kdo je PaF a ač s ním třeba nesouhlasím, jeho názor beru v potaz, protože on to reálně střílí. Ale nevím, kdo je rain.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#53 » čtv 8. čer 2023, 16:12

Dobře, ať máš někoho dalšího, kdo to sice zatím reálně nestřílí, možná nikdy nebude, ale kdo opakovaně pociťoval potřebu si koupit pro zábavu osmiranný revolver, se kterým by si časem i ten LOS zkusil a možná se k tomu i opakovaně vracel. Jsem tu a hlásím se za neomezování počtu nábojů ve velkém revolveru. Zatím si ho ale nekoupím hlavně proto, že bych ho v LOSu nemohl prakticky použít. Pokud by moje představa měla skutečně zničit divizi revolverů, nebudu na ní lpět.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#54 » čtv 8. čer 2023, 18:01

V IPSC k tomu skutečně došlo, ale LOS není IPSC a dnes je taky jiná situace. Ono to i v IPSC bylo už před pár lety... V čistém sportovním pojetí bylo 6 ran najednou málo ... A 8 ranné revolvery u nás nebyly k mání, kdo ho měl, kraloval. Ortodoxní konzervativní revolveráři tehdy přešli v IPSC na 1911 single stack, koupili si na to dostupné bouchačky a k revolverům se už nevrátili.

V LOSu 8 ranné revolvery nekralují, obvykle nás všechny s 8r porazí Míra s 6 ranným. A nekralují mj. proto, že máme max. 12 hodnocených ran, tedy na 1 přebití pro 6, 7 i 8. Ano, ta rezerva navíc se hodí, ale vítěze ze mne neudělá. U počtu ran v IPCS st. je to jiné, na desítkách ran se rozdíl prohlubuje.

Možná by fakt stačilo nabíjet v Re do prvního válce 6 a pak už libovolně a bylo by.

V LOS se mi zdá, že Re zažívá jistou renesanci. Mj. i zásluhou Harryho, který k němu přitáhl pár svých svěřenců (btw Harry střílí 8 ranným SW R8 MP). Navíc Beareka prý teď dovezla (nevím, jak to udělala) pro perspektivní střelce LOS 2 ks téhož. U nás na JM máme dalšího střelce s 8 ranným... Čili, v LOSu to jde spíš naopak. Ale hlavně, ty 8 ranné Re jsou už bez velkých problémů k mání, doba je prostě jinde.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#55 » čtv 8. čer 2023, 18:36

K tomu zdání renesance revolverů... (vynechán Covidový ročník 2021)
pocty-zavodu-divize.jpg


Ale vstupuje do toho spousta faktorů... Čím větší závody se pořádají, tím spíše se divize sejde. Apod... Takze z klesající tendence Re nechci vyvozovat "revolvery klesají". Ale rozhodně se nedá mluvit o renesanci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#56 » čtv 8. čer 2023, 20:12

No hele ;) , já tam v Re vidím 2017-2022 renesanci, 2023 je neúplný ročník, takže na hodnocení brzo. :)
Ale ohledně pravidel už jsme OT.

Zkus jen promyslet a probrat v radě LOS to 6 plus 6/7/8 při 12 hodnocených ranách, prosím. Mám i revoluční námět na MRe, ale jen kdyby byl zájem. A pak do SZ.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#57 » pát 9. čer 2023, 14:20

Už to tu někde padlo, ale zase to zapadlo - nebyl by zájem přidat nějakou klasifikaci střelců formou několika standardizovaných situací? Může to být LOSík nebo pár "normálních" situací, které by měl organizátor možnost zařadit do závodu (nebo postavit vedle závodu).



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#58 » pát 9. čer 2023, 16:02

juraj1 píše:Velice rad vidim, ze AIWB pouzdra maji konecne povolen naboj v komore. Vzhledem k oblibenosti tohoto stylu noseni je super, ze LOS zacina reflektovat realitu, a nepohybuje se stylem noseni v 90. letech.

To ale neni nova zmena ne?
Link v viewtopic.php?f=66&t=6133&start=90#p280947 ukazuje pdf s aktualnima pravidlama (prinejmensim v dobe toho postu, tzn 2022-10-08). Bod

Kód: Vybrat vše

9. Pouzdra a nosiče zásobníků
ma preskrtnuto a zlute vyznaceno

Kód: Vybrat vše

Při použití pouzdra typu
„ledvinka“ nebo „appendix“ je zbraň pistole vždy bez náboje v komoře.
. Tudiz si myslim, ze uz ted je oficialne povoleno startovat s nabojem v komore z AIWB/sidecaru atd.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#59 » pát 9. čer 2023, 16:04

Porovnávat se v nadrilovaném losíku? Proč? Máme tu v současných pravidlech výkonnostní třídy a nevšiml jsem si, že by k něčemu byly.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#60 » pát 9. čer 2023, 17:41

@koudak: v oficialnich pravidlech LOS na teto strance prave jsou jenom ty z roku 2020 a ty apendix zakazuji. Poptam se chytreho kamarada, ktery mi poradi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů