Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#166 » pon 4. led 2016, 19:15

corwin22 píše:Protože nejde upravit první příspěvek ve vlákně případně vlákno smazat. Píšu to sem:
Díky mojí paměti a protože jsem svého času hodně pískal napříč republikou jsem si pár jmen spojil i s jinými aktivitami a tímto se chci omluvit. Sice to nejsou úplní začátečníci, ale určitě mají plné morální právo jet na tuto akci.
Omlouvám se.

Každopádně to ukazuje potřebu pořádat akce zaměřené na nováčky.

Prošvihnutí termínu se stane i zkušenému střelci. To je prostě fakt. Ale nikdy jsem neslyšel, že by za to někdo někomu cokoli vyčítal. Kdo chce jet, ohlídá si otevření registrace i případné uvolnění míst. Myslím, ýe když to zvládně zkušený střelec, mohl by to zvládnout i nováček. Nakonec, většinou jsou oba svéprávní lidé, což většinou držení ZP, ŘP, OP... prokazuje



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#167 » pon 4. led 2016, 19:27

I když jsem se na tento závod nepřihlásil(pravě proto že je začátečnický), chápu každého zkušeného střelce co se tam přihlásí. 1 : teď není sezóna, takže nejsou jiné závody a lidi jsou vyhladovělí. 2: staré přísloví závod je nejlepší trénink platí, protože i v malém závodě se střílí pod tlakem. 3 každý z nás má ego a to potěší i vítězství v pouťáku... :-)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#168 » pon 4. led 2016, 19:27

S podobnou úvahou jsme vloni začínali po debatě s vedením Lexu. Uspořádat závody pro začínající střelce, na střelnicích, kde se LOS ještě nestřílí... Zájem ... nula. Lépe řečeno začal se střílet LOS ve Spáleném Poříčí (Plzeňsko) a Pelhřimově. Bohužel toť vše. Jako všude funguje zákon nabídky a poptávky. V tomto ohledu se ale střelci (i začínající) soustřeďují na ověřená místa (např. Otrokovice, Žalany, Čelákovice a svého času Čekanice). Vyhlásit iniciační závody LOS je možné, ale znamená to mít organizační tým. V loňském ročníku proběhlo v Čelákovicích 8 závodů LOS a několik Losíků, kde se objevilo mnoho nových tváří. Někteří z nich už organizují závody LOS na svých střelnicích.
Pořádat závody jen pro "nováčky" je sice pěkná idea, ale od koho okoukají co mají dělat? Od sebe navzájem asi nikoliv. Účast i zkušenějších střelců je vhodná. Pak je tu kapacita závodu, která je věcí organizátora. Je na něm, jaký má ideový záměr a co chce nováčkům předat.
My First LOS by měla být účast na Losíku, který procvičuje praktické základní střelecké dovednosti. Losíky byly pravidelně organizovány v Ostravě a v Brně a jak je obvyklé nakonec se jich účastnili opakovaně většinou titíž střelci. V Čechách zájem velký zatím nebyl. Přitom za cca 1,5 hod. je spotřeba také do 50 nábojů.
Čerství držitelé ZP by měli spíše absolvovat kurz na ovládání zbraně, protože to se ani na LOS naučit nestihnou.
Správnou cestou by bylo rozšiřování střílení LOS na další místa, ale to opět potřebuje zájem na straně střelců, aby toto požadovali na svých střelnicích. Tam, kde to bude možné a bude zájem, můžeme pomoci radou pro zorganizování závodů LOS. Kapacity stávajících organizátorů nejsou neomezené.

PS. mezitím se v podobném duchu objevily i další příspěvky :)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#169 » pon 4. led 2016, 19:35

corwin: se přihlas jako rozhodčí i s kamarádem na lepení...



corwin22
Příspěvky: 18

Příspěvek#170 » pon 4. led 2016, 20:00

@Ladaj:
Rozhodčí jsou plní. Ale napadlo mě to.

@Coffee:
Ahoj,
vím že spousta závodů pro začátečníky je dělaná v Ostravě a Brně. V letošní sezoně už žádný nebude mimochodem. Ale je škoda že není nic třeba u Prahy. Nebo v rozumné dostupnosti.
Čelákovice, Květnice, Vražkov třeba v kalendáři už vůbec nejsou..
Jo střelecký kurz je v plánu.
Každopádně díky za reakci.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#171 » pon 4. led 2016, 20:23

Coffee: Prosímtě, počítá se letos s akcí "zpátky ke kořenům" v Čelákovicích? Díky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#172 » úte 5. led 2016, 10:05

A pořádají se i LOS, kde to nejsou závody, ale spíše seznámení s problematikou ?

Nejlépe na sever od Prahy ...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#173 » úte 5. led 2016, 12:13

"Seznámit se s problematikou" není problém na jakémkoli LOSu třeba jako nezůčastněný divák - pozorovatel.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#174 » úte 5. led 2016, 12:42

Nebo by neměl být problém po dohodě s pořadateli si to střelit mimo závod.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#175 » úte 5. led 2016, 12:58

corwin
a co takhle vyvinou nějakou aktivitu sám
nemyslím od klávesnice ale od lopaty a timeru, čili vymysli termín, domluv střelnici a hoď jsem výzvu
ono se stopro pár ochotných najde (ikdyž jich nebudou zástupy) co poskytnou know-how

btw. jsou začátečníci a jsou i věční začátečníci :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#176 » úte 5. led 2016, 13:55

Koukám, že nejblíže se to střílí v Čelákovicích, což sice je na sever od Prahy, ale docela dost na jih od Liberce :-(



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#177 » úte 5. led 2016, 14:50

Myslím, že nějaké klubovky ještě přibydou. Alespoň za Spálené Poříčí určitě. Zatím není úplně schválen kalendář klubu, pak to sem prsknu.
Jenom malé pošťouchnutí: jednou jsem si na zapsání nařizoval budík, abych to dal minutu po otevření termínu. (už tam bylo 6 lidí :-)
A jestli řešíš, zda je to daleko z Liberce do Prahy, tak třeba do Poříčí (Plzeň) jezdí střelci z Brna, do Žalan nebo do Loun jezdíme celkem pravidelně - 300 km žádná vzdálenost - je třeba domluvit spolujízdu... ;)
A s bezpečnou manipulací tě může seznámit člověk, který třeba na LOS jezdí u vás na střelnici.



corwin22
Příspěvky: 18

Příspěvek#178 » úte 5. led 2016, 16:58

@4mike
Chytám se za nos. A slibuji že popřemýšlím.

@Tak kdyby mi šlo vysloveně o termín tak do GunCentra ještě lístky jsou, a vím o člověku co tam jezdí(jezdil) z Prahy stabilně. Ovšem střelba ve tmě na "útočící netopýry" není pro nováčka. Tímto zdravím pány do Otrokovic. :mrgreen:



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#179 » úte 5. led 2016, 17:02

donovanstangiano píše:A jestli řešíš, zda je to daleko z Liberce do Prahy, tak třeba do Poříčí (Plzeň) jezdí střelci z Brna, do Žalan nebo do Loun jezdíme celkem pravidelně - 300 km žádná vzdálenost - je třeba domluvit spolujízdu... ;)
A s bezpečnou manipulací tě může seznámit člověk, který třeba na LOS jezdí u vás na střelnici.


Přesně tak, do Spáleného Poříčí (Plzeň) jezdí střelci od Mikulova, stejně tak jako do Žalan (vím o čem mluvím ;)
Jediný co chtělo opravdu "střelecké srdce" byl ten "nekřesťanský" čas registrace...když jsem vstával ve 4 ráno, abych tam po 8mé byl na registraci, tak jsem si chvílema říkal, jestli mi už nehrabe :D

Osobně musím poděkovat oběma novým střelnicím ve Sp.Poříčí a v Pelhřimově, LOSy tam byly naprosto kouzelné, obzvlášť noční závod v Pelhřimově se mi asi nesmazatelně zapíše do paměti. Perfektní lidé s neuvěřitelným nadšením pro věc...každý nováček co má jen trošku obav ať je hodí za hlavu a jede do Pelhřimova...protože jak jeden klasik řekl...."ať ví do čeho jde", lepší ochutnávku o čem LOS je snad neznám ;-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#180 » úte 5. led 2016, 18:32

Ona je otázka, kdo je ještě nováček.
Já sám byl na 3 závodech, z toho jeden pohárový a za začátečníka se považuji stále. Pro někoho je nováček ten, co nemá za sebou ani jeden LOS.

Na moje první LOSí drilly jsem jezdil z Prahy vlakem do Brna a někdy tam i přespal, když byly dva dny za sebou. Naposled jsem jel na LOS Pendolínem od Olomouce, za dva týdny mě čekají moje první Otrokovice (na ty se těšim moc, protože ani zkušení matadoři tam netuší, co je čeká :D).

Stejně jsem začátečník. Jenže pak tu jsou začátečníci, se kterými se setkávám, kteří nejsou ochotni si před závodem pročíst ani pravidla a chtějí se zúčastnit s tím, že se umístí. Ideálně v top5 a takovému člověku tam samozřejmě mazáci nevyhovují, protože se od nich učit nechce a akorát ho odsunou v pořadí.

Bohužel to je z mého pohledu špatný přístup (logicky) a jak už tu padlo, bez zkušených borců je jakýkoliv závod pro začínajícího LOSáka bez přínosu/progressu, je to vlastně pouze honění trika a doufání, že ostatní to umí ještě hůř, než já.

Mimochodem můj kamarád, který jede na LOS úplně poprvé se zúčastní právě nyní se mnou do Pelhřimova, po tom co už ho půl roku přemlouvám. Sám by v životě nejel (ne každý je tak skvělý jako já :D) a především se bál, že bude poslední. Což bude podle mě stejně, protože nechodí trénovat, drillovat nic, ale výsledky chce. Typická česká povaha :-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů