Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#46 » pát 30. kvě 2014, 07:53

ladaj píše:George, nezapomeň napsat, že už před prvním losem jsi nebyl zrovna střelecký nováček......

Ano, přiznávám, že tomu tak je, ale na druhou stranu zas píšu, že každý "závod" je vždy poprvé. Tím "závodem" v uvozovkách myslím to, že jsem střílel IPSC (s tím jsem víceméně začal). Jezdil jsem jednu dobu do policejní školy v Holešově na "Zimní závody" (už popravdě ani nevím jak se ty závody jmenovaly - jsou už zrušené). Účastnil jsem se taky i mířenkářských závodů pro širší veřejnost (cca 3-4) a to nejsem žádný mířenkář (a to jak z Glocku, přičemž sám střílím z CZ 75B a Makarova, Glocka nevlastním, tak mířenka i z revolveru (!), který taktéž nevlastním a ani nemám nijak možnost z něj střílet), zkusil jsem si doslova pár závodů něco jako "malou odstřelovačku" v malorážkovém provedení s klubovými úpravami pravidel. Pokaždé byl ten "závod" jednou poprvé.
LOS nestřílím dlouho, ikdyž ten samotný je tu již několik let. Když jsem poprvé přijel do Otrokovic a postavil se na první stage, po pípnutí timeru jsem byl dost nejistý, jestli můžu střílet do prostoru, kam nevidím (zadní dopadovou stěnu jsem díky světelným podmínkám neviděl). Navíc mne ve střelišti trochu mátly sloupy. A vůbec, svůj první LOSí závod jsem původně ani neměl střílet. Jel jsem se tam jen na čumendu. Podíval jsem se na netu na nějaká videa (tehdy jsem jich moc nenašel, dnes už je to lepší :D ), napsal, jestli můžu přijet a bylo mi doporučeno, ať si vezmu i "železo" a pak se uvidí, jak se rozmyslím ....
Takže má rada je nebát se, mrknout na pravidla, videa, vzít "železo" nebo "petku" a jet to zkusit.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#47 » stř 23. črc 2014, 20:43

Nevím jestli jsem trefil dobré vlákno, pokud ne, předem se omlouvám. Chtěl bych si zkusit nějaký klubový závod LOS, docela by mě lákal nějaký s kombinací pistole+puška. A teď k jádru věci, s pistolí není problém, ale kategorii puška bych chtěl zkusit, ať se to leckomu může zdát neuvážené a na hlavu, s kulovnicí SKS. Nevíte jestli by mě s ní pustili, pravidla jsem pročetl a podle nich mi jsem pochopil že by v tom neměl být problém. Spíše jestli by s tím neměli nějaký problém pořadatelé. Nemám moc ambice na umístění, spíš mi jde o zábavu a zábavně strávený den.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#48 » stř 23. črc 2014, 21:47

Jasně že s SKS můžeš na závod, jen počítej s tím, že od začátku budeš mít značný hendikep. SKS s desetirannou pevnou nábojovou schránkou se bohužel těžko vyrovná vytuněným M4 s kompenzátory, s kolimátory a optikami. Ale zábava to bude určitě. :-) A ještě něco, moc bych nedoporučoval vojenskou munici, někteří správci střelnice, to neradi vidí...:-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#49 » čtv 24. črc 2014, 20:22

Tak beru to jako zábavu :-) o tom to přeci je ;-) neříkám, že bych s tím šel třeba deset závodů, ale chtěl bych si to s tím zkusit :-) A myslím že pokud se nacvičí rychlé přebíjení s rámečkem, tak by to zase tak velké zdržení být nemuselo :-D Akorát by si všichni asi ťukali na hlavu, na co si tam hraju :-D Tak byl to jenom takový nápad, ale rád bych si někde zkusil normální pistolový LOS, už jsem toho tady hodně přečetl, ale pořád nějak nevím. Nechci někam přijet a pak třeba zdržovat z nevědomosti nebo být na obtíž. Nejblíže mám asi LOSy teplických KVZ.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#50 » čtv 24. črc 2014, 21:08

neboj sks je jeste dobry... jeden strili los s vinetuovkou :D nevim jak se to jmenuje...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#51 » pát 25. črc 2014, 14:29

Ale starou belu, Vinetou mel stribrnou rucnici - kulovy dvojak a tim nikdo nestrili. Myslis asi winchestrovku - pakovou kulovnici :).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#52 » pát 25. črc 2014, 16:44

no to myslim :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#53 » pát 25. črc 2014, 17:13

Různí exoti se na LOSí pušce najdou, pár lidí s pákovkama, Vlčák s dlouhým Mosinem i s bodákem, SinCity s K31. S SKSkem nebudeš ani moc vyčnívat ;) .



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#54 » pát 25. črc 2014, 22:39

A ja bych zase misto M 4 nejradeji strilel tou podivnou puškou, co ma Old Shaterhand ve filmu a ma symbolizovat. Henryovku. S temi dvemi krabickami od zapalek na zaveru a se zpetnym razem mensim nez kompenzovana 223 rem. :-) Jen tam dat kolimator...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#55 » pát 25. črc 2014, 22:43

Tak s tím SKS to byl jen nápad, vím že bych byl za exota :-) ale na jedno vyzkoušení by to snad nemuselo být tak hrozné.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#56 » sob 26. črc 2014, 15:14

Za. exota fakt nebudes. Stril se to nejruznejsich zbrani. Jen budes znevyhodnen proti modernejsim zbranim, ktery jsou navic vybaveny jako sportovni special. Takze asi nevyhrajes, to je vse, takze v klidu...:-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#57 » sob 26. črc 2014, 15:15

Ok, o to mi vážně nejde, teď jen najít něco v okolí. Což bude ten větší problém



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#58 » sob 26. črc 2014, 20:53

No, budes muset cestovat, moc puskovych zavodu LOS není. Ale klidne prijed se svoji pololadovackou, budes zpestrenim...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#59 » ned 27. črc 2014, 00:14

No ono ani tech klasickych pistolovych v okoli Rakovnika, Kladna nebo Prahy zapad moc neni :-(

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#60 » ned 27. črc 2014, 01:28

zapad je na to na ****

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů