Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#271 » sob 30. črc 2016, 18:19

Uvedená cvičení nejsou střelecké situace LOS, ale jsou určeny pro zdokonalení, které může pomoci právě pro závodech LOS. Opakovaně se ukazuje, že přesnou střelbu potřebují nejen začínající střelci procvičovat. Proto nejsou v pravidlech. V pravidlech je pouze standardní cvičení LOSÍK, jež výsledky mohou být poměřitelné napříč střelnicemi.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#272 » ned 31. črc 2016, 12:01

Těch cvičení je spousta a buď je můžeš googlovat nebo se zúčastnit cvičení. Rozhodně doporučují cvičení, pohled z zvenku od instruktora a upozornění na chyby je něco co sám nikdy nenasušíš.

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk




dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#274 » pon 3. říj 2016, 14:56

Zdravím, jsem tu nový. Láká mě LOS a po přečtení tohoto vlákna mám dotaz jestli se ještě dělají nějaké pravidelné drilly v Praze a okolí?
Mám starou cz 85 a břízu sks, rád bych zkusil oboje jentak ze srandy. Nemám žádné ambice, spíš strávený čas se zbraní.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#275 » pon 3. říj 2016, 15:01

Ahoj, děláme pravidelně na střelnici v Čimicích.

Momentálně je vypsán Úvod do LOSu na příští pondělí. Poslední volné místo. Ale budou časem i další začátečnické termíny.

http://hecklerkoch.cz/kalendar-akci



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#276 » pon 3. říj 2016, 15:18

Díky, to byl fofr. V pondělí je velká pravděpodobnost, že mě povolají do práce, tže to asi nebudu zbytečně blokovat.



satanius
Příspěvky: 4

Příspěvek#277 » stř 12. říj 2016, 15:37

Zdar. Čtu jak začít s LOS a hrozně mě to láká. Zbroják mám krátce,ale zkušenosti s dlouhou i krátkou zbraní mám. Nějaký LOSík nebo drill v Severních Čechách?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#278 » stř 12. říj 2016, 17:28

Ona je vždycky varianta složit se na nájem nějaké venkovní střelnice a udělat si nesoutěžní akci, ale chtělo by to alespoň jednoho až dva lidi, co už něco takového dělali a dokázali by to odborně zastřešit.

A bylo by prima, kdyby jste měli v profilu napsané město, kde zpravidla jste.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#279 » stř 19. říj 2016, 09:23

Prosim vás - rychlý dotaz: Je možné se na LOS dojet jen podívat a kuknout na to? Jak to vlastně celé probíhá a funguje? Chtěl bych se později i účastnit takových srand, ale pro teď jen hodit očko.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#280 » stř 19. říj 2016, 09:42

Ano !!! Nejsi první ani poslední kdo se na LOS přijede podívat. Jediná podmínka je ochrana zraku a sluchu, což je ale jasná věc na střelnici i v případě že se nejedná o závody LOS... Další pravidlo je vstup s vybitou zbraní. Takže jestli nosíš, bez ohledu na to jestli se závodu účastníš aktivně nebo jen jako divák, je třeba mít zbraň vybitou, se spuštěným bicím mechanizmem a bez zásobníku.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#281 » stř 19. říj 2016, 09:48

Děkuji!

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1151

Příspěvek#282 » stř 19. říj 2016, 09:50

Byt tebou tak rovno skocim do "bazenu so zralokmi". Na LOSe som este nebol ale na prvom vacsom westerne toho aj po par absolvovanych malych bolo pre mna tolko noveho a frmol (vyslo to tak ze som ledva stihol nabit a zrazu som bol na ciare) ze som zle pobral situaciu a v zasobniku mi zostali 3 rany. Tak som to vyhadzal na zem, mal prvu stage totalne skonenu ale potom uz to slo v pohode :).
Pokial si schopny nastudovat a dodrzat bezpecnostne predpisy a umiestnenie ti je jedno, ja by som to byt tebou skusil. Nahlasis ze si zaciatocnik - ostatne nema to byt o cviceni strelby pod tlakom ? ;).



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#283 » stř 19. říj 2016, 10:00

O samotné střílení se nebojím. Jde mi spíš o to nasátí atmosféry, zjistit, jací jsou tam lidi atd. Prostě jen kukanec :)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#284 » stř 19. říj 2016, 10:28

Já byl prvně rovnou na poharovce a jsem rád, že jsem začal takto. Ono tu atmosféru lépe nasaješ právě z pozice závodníka. Pokud dodržíš zásady bezpečné manipulace, nebudeš jančit a závod v klidu odstrilis klidně is nějakou procedurou a na posledním místě, dá ti to si myslím více než koukání.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#285 » stř 19. říj 2016, 10:39

No...asi máte i pravdu :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů