Jakou zbraň pro LOS , ale i pro mířenku?

Moderátor: LOS vedení



jenda76
Příspěvky: 39

Příspěvek#46 » pát 4. zář 2015, 13:57

Jak moc je na LOS omezující pistole s malým zásobníkem? Mám na mysli různé klony 1911 s jednořadým zásobníkem jako třeba STI Trojan (9 nábojů 9mm Luger) nebo Ruger SR1911 (8 nábojů .45 ACP). Plyne z častější výměny zásobníků nějaká významnější nevýhoda/penalizace?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pát 4. zář 2015, 14:08

Na většině situací budeš muset přebít. Je to nějaká vteřina navíc, ale pokud nemáš ambice na bednu, neřeš to. Případně můžeš se startovat s prodlouženým zásobníkem (11+1), pak jde většinu situací odstřílet bez přebití. Situace mají být do 12 ran (pokud se nepoužijí tzv. škodiče).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#48 » pát 4. zář 2015, 14:22

Je to max jedno přebití, než tě to začne brzdit tak to budeš tak zvládat že tě to brzdit nebude. Dlouhé zásobníky nebývají z nejspolehlivějších a navíc nesmíš minout. Miss (5s) je daleko větší zdržení než přebití.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » pát 4. zář 2015, 14:39

S 11 ranným mec-gar jsem neměl problém se spolehlivostí, ale jednu dobu byly zcela nedostupné. Ale jinak jo, většinu losů s 1911 jsem měl jen krátké.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#50 » ned 20. pro 2015, 17:32

Bude mi hodně vadit na LOS Glock 43 - kapacita zásobníku 6 nábojů? +1 v komoře eventuelně. Znamená to min jednou přebít a to se musím pokaždé trefit, ne? U kategorie záložní zbraň je méně zásahů?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » ned 20. pro 2015, 18:04

G43 spadá do kategorie malá pistole pokud se nepletu.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#52 » ned 20. pro 2015, 19:02

tifik: V malé pistoli je stejně ran jako ve velké, tzn. max12. Žádný velký problém s G43 nebude, všechny zásobníky jsou letos omezeny na max. 7nábojů, ale rozhodně by to chtělo zásobníky 3.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#53 » ned 20. pro 2015, 20:07

Ok, dík :-)



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#54 » pát 25. pro 2015, 20:07

Jaké pistole na LOS používají ti nejlepší? A co revolvery, tam je např jen 5 vcelek. Popř jakou ráži? Diky



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#55 » pát 25. pro 2015, 22:43

V losu se používá kde co, ale v IPSC jedou vsichni dobří střelci na SW v 45. Myslim že je to typ 625. Ráže 45 sice není moc revolverová, ale má dobrý zpětný ráz a skvěle se s ní manipuluje. ( Náboje jsou krátké, široké do zbraně se vkládají ve věnečcích po šesti) Navíc i cena nábojů či komponentů je velmi příjemná. Teď díky změně pravidel se situace změní a do hry významně vstoupí i ráže 9 mm, protože v minoru bude patrně dovoleno 8 ran před přebitím)



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#56 » pát 25. pro 2015, 23:46

A pistole na LOS? Zvažuji co pořídit nebo z toho co mám bude nejvhodnější. Popř když jiná ráže než 9mm Luger, tak jak to tam pak sbírat či řešit, když člověk přebíjí.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#57 » sob 26. pro 2015, 00:12

Vzhledem k tomu že v losu neni rozděleni na minor a major, tak skiro všichni střílí devítkou Lugerem. Je to absolutne nejlevnejší ráže a pro přebíjení seženeš nábojnice kdekoliv a nemusíš je trapně vyzobávat na stage a hádat se s rozhodčíma... :-) Zbraň je otázkou subjektivního rozhodnutí. Každému vyhovuje něco jiného. Nejrozšířenější zbraně v losu, divize velká pistole jsou podle mě: Cz 75 Shadow, Tactical sport, Glock 17 a 19, STI, sem tam někdo K 100, SW MP atd. Chce to vyzkoušet a vybrat co ti vyhovuje...



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#58 » pon 28. pro 2015, 19:42

Odpověď byla podána ne zcela správně. Ona i otázka byla položena ne docela vhodně.
Zbraň na LOS je vhodná ta, kterou zvažuješ, že budeš nosit na svoji ochranu. Zjednodušeně řečeno. Tak aby bylo dobře skrytě nositelná a vyhovovala po uživatelské stránce. Každému vyhovuje jiná zbraň - pistole či revolver. O výběru lze najít spousty diskuzí. Pokud je důležitější sportovní faktor, pak je nevhodnější zbraň, která je "laděná" na závody.
Co se týká ráže, tak na závodech LOS se rozhodčí se střelci u sbírání nábojnic nehádají, to bývají jiné závody nebo tím jsou specifické některé střelnice. Posbírání nábojnic je naopak vítáno, je méně uklízení na konci závodu.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#59 » pon 28. pro 2015, 21:15

Nošení měním dle situace a ročního období a tak vybírám z více možností. A tak si rád nechám poradit a pak se na tuto zbraň soustředit. Mám menší ruce a tak spíš preferuji menší zbraně ale nechci být ve větší nevyhode s malým počtem nábojů. Shadow v 9mm Luger mám i tactical sport v 40S&W. Pak nějaké v 45acp a proto se ptám na zdržování a sbírání. Primárně na nošení mám 45acp.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#60 » úte 29. pro 2015, 21:24

Tak neřeš, jestli koupit formuli jedna a používej, co nosíš. Se sbíráním "popelnic" taky není problém, vždycky říkám, že nechci, aby po mně střelci zakopávali. :-) Z pohledu typické situace se téměř vždy najde prostor pro přebití, takže kapacita není tolik limitující. Navíc druhý zásobník můžeš mít s větší kapacitou. Pokud máš ambice hlavně vyhrávat, tak Ti LOS bude brzy "malý", protože si to na počet ran neužiješ a pak se kritérium pro výběr zbraně bude asi ovlivněno jinými pravidly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů