Skrytí jmen účastníků

Moderátor: LOS vedení



norbert
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » čtv 3. led 2013, 17:56

Zdravím všechny,
příjde mi velice nevhodné mít seznam účastníků pod občanskými jmény na webu viditelné pro kohokoliv. Rozhodně neoceňuju, že mám po vyhledání mého jména na google na prvních pozicích odkaz na "Lidovou obranou střelbu" (už ten název může lidem znít fakt nebezpečně).
Jsem si naprosto jistý, že by mě přítomnost mého jména na tomhle webu poškodila jak v profesním, tak osobním životě.
Je možné to skrýt, například až po loginu? Nemůžu být přece jediný, který na to narazil!
Naposledy upravil(a) norbert dne čtv 3. led 2013, 18:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » čtv 3. led 2013, 18:14

:shock: :shock: Teda jestli tě to nějak poškozuje i v osobním životě tak proč vlastně střílíš? A obranná střelba zní nebezpečně? Tak se dej asi radši na šachy, ikdyž to je v principu taky simulace boje. :roll:



norbert
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » čtv 3. led 2013, 18:33

Nejde o to, proč střílím. Jde mi o to, že se to někomu jinému (propranému Novou a články o šílených střelcích) nemusí líbit. A ten někdo může zrovna rozhodovat jestli mě příjme do práce, pronajme mi byt apod.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#4 » čtv 3. led 2013, 18:47

Když já kopnu své jméno, tj. Ondřej Soukup, na google, tak mi zase vyjede spousta bulváru. A mám snad důvod si stěžovat?! Doufám, že je všem jasný, proč a jak mi příjde námitka tohoto typu zcestná...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 3. led 2013, 19:12

Tak primárně citace z registračního formuláře:
Odesláním formuláře uložíte své registrační informace na tomto serveru. Po ukončení registrací budou odeslána pořadateli.
Berete na vědomí, že se přihlašujete k závodu, znáte pravidla a souhlasíte s nimi, jakož i s propozicemi závodu.
Vaše jméno bude zobrazeno v seznamu squadů a později ve výsledkové listině.
Pořadatel Vám zaručuje, že se všemi zaslanými informacemi bude nakládat dle zákona o ochraně osobních údajů.
Pokud s podmínkami nesouhlasíte, registrujte se, prosím, přímo na místě před začátkem závodu.
(druhak, pokud se nepletu, jméno a příjmení není osobním údajem ve smyslu zákona na ochranu osobních údajů, protože neumožňuje jednoznačnou identifikaci)

Dle pravidel LOS jsou na webu LOSu zveřejňovány výsledky (minimálně pohárových) závodů a průběžné pořadí Poháru LOS. Obojí jde bez jmen docela těžko...

Schovávat výsledkovou listinu za nějaké heslo, jako bychom se za náš sport styděli, mi přijde kontraproduktivní, jen to zhoršuje obraz střelecké komunity.

Je to samozřejmě otevřené diskusi, ale nenapadá mě takhle hned ideální řešení. Neznám snad žádný sport, kde by byl problém s vyvěšením výsledků otevřeného závodu.



norbert
Příspěvky: 8

Příspěvek#6 » čtv 3. led 2013, 19:34

Ano, vím o tom že to tam při registraci bylo, bohužel jsem tehdy nečekal, že se výsledek zobrazí na čelní pozici na Google. Také mě nenapadlo, že není možnost se z těch výsledků sám odebrat.

Mě osobně přijde LOS vyjmečný právě tou svojí "praktičností" a spojením se střelnými zbraněmi. A jsem si relativně jistý, že se to někomu nemusí líbit.
Jako jiné varianty výsledků mě momentálně z hlavy napadá přezdívka, mail, nebo vygenerovat anonymní přezdívku například ve formě Jméno a první dva znaky z příjmení nebo část zaregistrovaného mailu.
Pro zobrazení mailu a nebo vygenerování přezdívky není potřeba nijak doplnit současná data o registracích.

Nejlepší varianta mi přijde vytvořit přezdívku z jména a části mailu + doplnění.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 3. led 2013, 19:40

MarKu, dá se ze statistik webu vytáhnout, kolik lidí přišlo přímo na stránky závodů z vyhledávače?
Teoreticky by šlo nasatvit pro los.zbranekvalitne.cz robots.txt tak, aby vyhledávače indexovaly kořen, kde žádný jména nejsou, ale neindexovaly žádný další stránky pod tím...



norbert
Příspěvky: 8

Příspěvek#8 » čtv 3. led 2013, 19:51

To by také mohla být varianta, ale robots.txt jsou pro daný vyhledávač pouze "dobrovolné" omezení, tákže to imho není finální řešení.

K těm osobním údajům, to je složitější, ale podle mého chápání je to osobní údaj. Třeba při příjmačkách na VŠ na již nedávají na web a ani na tabule jméno, ale jenom přidělené číslo. Resp. se k výsledkům dostaneš již jen po vyplnění loginu a hesla.
Třeba já mám jméno, které je jedinečné :-/

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 3. led 2013, 20:20

Tak přes google samozřejmě chodí mnoho lidí, takže blokovat to není vhodné. Ale přes obecná vyhledávání ("loslex", "závody ve střelbě" atd.), ne přes jméno.

Vytvořit zkratku z mailu není úplně možné, protože ne všichni závodníci se registrují přes web, ale třeba až na místě. Ty registrace také nejsou přímo provázány s výsledky (mimo jiné aby se daly posléze vymazat).

A jen zopakuji, že to je otázka nejen technického řešení, ale i pravidel LOS.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#10 » čtv 3. led 2013, 20:37

Ja bych to neresil. Pokud chce byt nekdo inkognito, musi mit falesne doklady a vystupovat pod cizim jmenem :lol:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#11 » čtv 3. led 2013, 20:44

Vážený přispivateli fóra - norberte. Jestliže Vám vadí zveřejňování Vašeho jména na výsledkových listinách střeleckých soutěží a to i přesto, že jste před samotným závodem podepsal souhlas se zveřejněním, je bohužel asi jediná možnost se těchto soutěží nezúčastňovat. Pokud chcete řešit takovou věc veřejně zde na tomto fóru, tak věřte tomu, že to nijak nevyřešíte, neboť toto fórum není určeno k takovýmto "reklamacím". Možnost, jak tuto věc vyřešit je začít od začátku - při přihlášení do soutěže a domluva s pořadateli, nikoliv od konce, až když je dávno po závodech (dalo by se to přirovnat s přineseným kýblem vody k uhašenému požáru). Tím spíše, že jste "si naprosto jistý, že by mě přítomnost mého jména na tomhle webu poškodila jak v profesním, tak osobním životě."
Já osobně také, jako osoba veřejně činná nemám moc zájem na zveřejňování svého jména kdykoliv to jde, ale čím víc o tom budete všude psát a dávat to všem najevo - přičemž např. v mém případě po zadání mého jména do vyhledávače lze o mne zjistit informace, které by šly lehce zneužít - tím více na sebe upozorníte.
Je tedy s podivem, že se účastníte veřejné střelecké soutěže a pak máte obavy o poškození svého jména v soukromém i profesním životě. Vaše obava mi připadá až přehnaně panická.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » čtv 3. led 2013, 21:13

PaF píše:Ja bych to neresil. Pokud chce byt nekdo inkognito, musi mit falesne doklady a vystupovat pod cizim jmenem :lol:

On by asi nebyl problém zaregistrovat se a všude být uveden od nějakým nenápadným tuctovým cizím jménem. Všichni agenti tajných služeb (například Joe :lol: ) to tak dělají.



norbert
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » čtv 3. led 2013, 21:28

V Robots.txt by šlo zablokovat následující: http://los.zbranekvalitne.cz/pohar a http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/
To by mělo způsobit že z Google ten link časem zmizí.

Zkratka lze vytvořit například formou X+5písmen z jména+několik z mailu (pokud je) + několik z příjmení. V pravidlech, které jsem procházel (2012) není způsob uveřejnění nijak zmíněn, proto by zde neměl být problém.

Nebo přidat možnost se registrovat pro ty, kteří mají zájem a mají vyplněný mail s možností změny vypsaného jména na přezdívku. Nebo dát možnost (to mi příjde nejjednodušší) se nechat zmizet z pořadníku a do výpisu pouze uvést anonym.

Je zde velká škála možností, většinou jde pouze o technické, poměrně jednoduché řešení (přidání jedné stránky pro změnu jména za přezdívku při výpisu na webu, změna způsobu výpisu na webu).

Někteří zde uvádíte, že je to přehnané.
Je třeba si uvědomit, že v současné době se stává, že dostanete vyhazov, nebo vás nevezmou do práce, pokud máte na internetu moc fotek s alkoholickým nápojem, na facebooku máte "divné" kamarády, máte na fotkách (i třeba několik let starých) podivný účes (např. dredy) nebo viditelné tetování.
Představa že nikoho nezajímá účast na střeleckých soutěžích je nereálná.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » čtv 3. led 2013, 21:56

"Jednoduché" je relativní. Kdo to bude kontrolovat, jestli je ten někdo na emailu oprávněný měnit jméno závodníka v seznamu? A jak? Navíc by se to muselo řešit po každém závodu. V registraci není možné mít jen přezdívku, protože většina střelnic musí mít seznam střelců (jméno, #ZP, podpis).

Já bych to do budoucna rád měl tak, že pro účast v poháru by byla povinná nějaká forma registrace (právě proto, že jméno už dávno není vhodný unikátní identifikátor, ani mezi těmi pouze pár stovkami závodníků, které v LOSu máme). Ale takové věci nemohu rozhodnout sám, navíc to chvíli potrvá.

Snad nejsnazší řešení by mi přišlo zobrazit z příjmení jen první dvě písmena, ale to by se zase mohlo nelíbit jiným. Navíc by se jen zhoršila nepřehlednost...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » čtv 3. led 2013, 22:00

norbert píše:.....
Někteří zde uvádíte, že je to přehnané.
Je třeba si uvědomit, že v současné době se stává, že dostanete vyhazov, nebo vás nevezmou do práce, pokud máte na internetu moc fotek s alkoholickým nápojem, na facebooku máte "divné" kamarády, máte na fotkách (i třeba několik let starých) podivný účes (např. dredy) nebo viditelné tetování.
Představa že nikoho nezajímá účast na střeleckých soutěžích je nereálná.


No pokud není problém se veřejně na internetu ukazovat na fotkách s alkoholem, veřejně se vystavovat na fejsbůku s "divnými" kamarády a vystavovat na odiv několik let staré fotky s dredy a tetováním, tak není problém vystoupit na veřejné střelecké soutěži. Tato je totiž daleko méně veřejná a přístupná (oproti sezení u internetu) široké veřejnosti. Na tu se totiž dostanou jen držitelé ZP, což značně, ale značně zužuje okruh lidí, narozdíl od internetu. Silně pochybuju, že by někdo někdy někoho vyhodil z práce nebo jej nezaměstnal jen proto, že se zúčastnil nějaké střelecké soutěže.

Ano je to přehnané a možná až moc. A nějaká nereálná představa zájmu o účasti na střeleckých soutěžích ? Těch představ se dá pro vyhlášení paniky vymyslet milióny. Pár jsme jich všichni na světě zažili - např. konkrétně nedávný konec světa, že ?

Když už tady vymýšlíte ptákoviny s komolením jména a emailové adrsy a přezdívky a podobně, není lepší napsat výsledkovou listinu jen podle startovních čísel bez jmen ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů