Los - účast policistů, případně členů jiných ozbrojených složek

Moderátor: LOS vedení



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#16 » ned 3. bře 2013, 23:28

Jo možná se to týkalo měšťáků. Zeptám se kamaráda příslušníka :oops:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#17 » ned 3. bře 2013, 23:33

Já co jsem byl s tím kamarádem, poldou, tak ten teda ZP neměl. A to je aktivní pořádkovej... nebo jak se tomu říká...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » pon 4. bře 2013, 00:39




jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 4. bře 2013, 10:15

chlapci chlapci :-)

nerad ale přeci !!

ozbrojené složky jako jsou Policie CR, Armáda CR, celní správa, Justice,Vězenská služba a bankovní Policie CNB mají ze zákona vyjímku a ta zní pokud je člen ozbrojených složek v aktivní službě a jeho nadřízený souhlasí s tím aby měl služební zbraň mimo službu k zdokonalování se ve střelbě popřípadě aby mohl potírat zločin i mimo uniformu jak mu nařizuje jeho přísaha a dokonce i občanský zákoník jako každému plnoletému občanovi může nosit zbraň na základě služebního poměru a práva držet/prokazovat se příslušností sl.odznakem...

tudíž všechny tyto složky mají plné právo po předložení odznaku + průkazu příslušnosti nejen nosit zbraň skrytě jako každý jiný držitel Z.P ale dokonce mohou svojí účastí být na kterémkoliv závodě a dokonce i na střelnici mohou přijít vyplývá to ze služebního zákona daných ozbrojených složek...

P.S pepíčku ty by jsi to měl jekož to předseda vědět že na tomto základě mohou nejen navštěvovat střelnici ve svém volnu ale také mohou střílet ... viz los, VPu atd... proč si myslíš že do kolonky Z.P píšeme PCR číslo ::::: a nebo ACR číslo ::::: páč je to ze zákona povolené on pokud by nedostal svolení nadřízeného tak by mu dozorčí služba na to či onom utvaru ani nevydala služební zbraň do civilu proto to je takto v zákoně jasně definováno..


a co se týká městské nebo obecní policie tak ty nejdou ve služebním poměru ale v pracovním poměru k dané obci kde vykonávají tuto službu a tudíž musí mít Z.P a příslušnou skupinu D pro výkon povolání tak aby mohli ve službě a to pouze ve službě jak hovoří zákon nosit služební zbran která je majetkem provozovatele MP/OP tak hovoří zákon a pokud se to náhodou někde dělá jinak je to jen a jen jejich problém....

nic méně na LOS do Čekanic a na vstup na střelnici za účelem soukromé návštěvy mají všechny ozbrojené složky stále přístup jak jim to vyplývá ze služebního poměru..

milí zlatí, když už o něčem chcete psát nejde o to kolik toho napíšete ale jde o to jaké informace poskytujete.. a jako majitelé ZP by jste toto měli vědět páč jínak děláte akorád ostudu všem střelcům.



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pon 4. bře 2013, 18:01

tak pro informaci všem čenům ozbrojených sil :

Váš nadřízený vám na základě Vaší zádosti může povolit nosit zbraň i mimo službu " důvody jsou Vaše osobní záležitost" s průkazem-příslošnosti k ozbrojené složce + vyfasovanou zbraní kdy je vlastníkem subekt ministerstvo V,O,J a jiné můžete chodit na střelnici a samozdřejmě navštěvovat závody tipu LOS atd... dokonce i IPSC nic méně nafasované střelivo k dané zbrani by jste neměli používat, ale měli by jste si koupit své střelivo dle platného zákona o zbraních a střelivu.

pro Pepíka :

pepčo prosím nešířit bludy a své doměnky je to bráno jako součást daného policisty nebo vojáka jako forma sebezdokonalování a pokud jim to povolí jejich nadřízený ze zákona MAJÍ možnost se účastnit po předložení průkazu příslušnosti daného závodu.. stačí se podívat do registrace a uvidíš minimálně 5x střelce který se prokazuje legálně příslušností k dané ozbrojené složce a střílí ze služební zbraní !!! oprvdu toto záleží na nadřízeném jestli povolí či nepovolí nosit zbran mimo službu..


a pro pány z ozbrojených sil :

pánové vzheldem ktomu že jste pošli nějakou přípravou a jejím završením byla zkouška kdy jste se stali součástí ozbrojených složek a dostali jste průkazy příslušnosti tak v hodinách byla i příprava stejná jako pro civilisty na získání Z.P a po jejím uspěšném složení jste dostali průkazy a tudíž pokud vám to dovolí váš nadřízený nosit zbran mimo službu ano můžete chosit na střelnici ze služební zbraní a účastnit se závodů tipu LOS a IPSC do určitého levelu...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#21 » pon 4. bře 2013, 18:05

opět zdravim,
než jsem stačil reagovat na ten zbroják (mimochodem jsem dnes zjistil, že ho stejně má a všechny skupiny, kromě C - lovecké účely), tak to jk-stengan hezky vysvětlil. Mezi policajtama jsou ti, co zbroják mají (a různé skupiny) a nemají. Co je opravdu spojuje, tak to, že to na výkon služby nemá žádný vliv - není to žádná povinnost ani podmínka.
Nicméně děkuji jk-stenganovi za vysvětlení, jak je to v Čekanicích. My by jsme chtěli střílet v Otrokovicích, kde jsem už střílel (a je to pro mne asi nejblíž a navíc tam velmi dobře znám cestu). Jednou už jsem tam střílel a zmínil jsem se mu o tom závodě. A on, že by si to taky rád vyzkoušel. Teda pokud nebude mít službu a nadřízený mu povolí zbraň "do civilu" :D . Ten známý totiž svou soukromou zbraň nemá, proto by musel střílet služební. Navrhl jsem mu sice svou (CZ 75 B, přebíjené střelivo), ale odmítl s tím, že je zvyklý na služební. No ještě uvidíme, jak mu to dopadne v práci :D
P.S. ještě mi řekl, že průkaz zbraně sice ta pistol (a všechny ostatní služební) nemá, ale doklady ke zbrani jsou. Jen to není ten PZ. Takže by to vlastně bylo v souladu s pravidly LOSu. Ale tím už vás nebudu zatěžovat :D Ještě jednou dík jk-stenganovi za objasnění.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#22 » pon 4. bře 2013, 18:23

jk-stengan píše:... P.S pepíčku ty by jsi to měl jekož to předseda vědět že na tomto základě mohou nejen navštěvovat střelnici ve svém volnu ale také mohou střílet ... viz los, VPu atd... proč si myslíš že do kolonky Z.P píšeme PCR číslo ::::: a nebo ACR číslo ::::: páč je to ze zákona povolené on pokud by nedostal svolení nadřízeného tak by mu dozorčí služba na to či onom utvaru ani nevydala služební zbraň do civilu proto to je takto v zákoně jasně definováno..
...
nic méně na LOS do Čekanic a na vstup na střelnici za účelem soukromé návštěvy mají všechny ozbrojené složky stále přístup jak jim to vyplývá ze služebního poměru..

Jasne, kdyz si prijdou soukrome zastrilet, take tam pisu jejich sluzebni cislo, neb predpokladam, ze to maji povolene. Nemaji-li a budou-li pristizeni, je to jejich pruser.

Na zavodech jsem nikdy nikoho se sluzebnim prukazem nevidel. Napr. kdyz si jeden strelec/policajt z Tyna neobnovil vcas ZP, strilel na zavodech za "dozoru" kolegy, ne se sluzebnim prukazem. Takze nevim, treba se mu nechtelo otravovat nadrizeneho.

V tom, co jsem napsal, jsem nespolehal jen na vlastni "postrehy", ale take na informace od kamarada/policajta z kriminalky, ktery mi to vysvetlil tak, jak jsem napsal. Takze opravdu nevim, jeden z vas ma spatne info. ;)



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 4. bře 2013, 19:31

pepíku vyřid tomu pánovi z kriminálky, že by měl vrátit odznak, páč asi díky jeho výkladu zákona sedí spoustu nevyných lidí.

zákon o zbraních a střelivu včetně, zákona o služebním poměru hovoří jednoznačně.....

a když jsme u toho abych nejmenoval podívej de do registrace utvat ACR 1825 a poté PCR a navíc Mirek Zapletal když střílel LOS vždy pouze služební zbraní a na odznak a to je už hodně hodně dlouho pak si pro svoje aktivity v IPSC udělal svůj Z.P a to nemluvím o mnoha klukách z LOSu který nechci umyslně jmenovat a pokaždé jezdí na LOS

nic méně vy jakož to zástupci LEXu by jste v tomto mohli mýt jasno nejen že LOS je výkladní skříní LEXu ale taky se mnoho let nekteří členové aktivně podílí na úpravách zákona o Z.P

poptej se prosím tě Míli Jančíka jako právník ti to vysvětlí když mi neveříš a nebo se poptej Zděnka Malánika který je na to odborníkem v LEXu..

kurva drát to mi to dá práce najít slušná slova :-)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#24 » pon 4. bře 2013, 20:05

Pokud si chce nekdo strelit LOS v GC a nema ZP, ale zakladni bezpecnostni navyky manipulace se zbrani zvlada, doporucuji se dotazat organizatoru (reditel Hungry, hlavni rozhodci Gastly) a jsem si jist, ze to nejak pujde. ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#25 » pon 4. bře 2013, 21:42

Jasne, ze to nejak pujde. Vezme si ho "pod kridlo" drzitel ZP. ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#26 » pon 4. bře 2013, 21:55

jomekabi: nevím, jestli jsi četl můj poslední příspěvek, ale v ZP není problém. Ten on vlastní.
Hlavní důvod, proč jsem se ptal a zakládal další diskuzi je ten, že jsem se doposud s tímto nesetkal a nikdy to neřešil. Ale dík všem za přínosné odpovědi :D

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#27 » pon 4. bře 2013, 22:50

jk-stengan píše:pepíku vyřid tomu pánovi z kriminálky, že by měl vrátit odznak, páč asi díky jeho výkladu zákona sedí spoustu nevyných lidí. ...

.... a nebo se poptej Zděnka Malánika který je na to odborníkem v LEXu..

Jirko, tak se mi zda, ze ten pan z kriminalky si svuj odznak muze s klidem ponechat. ;)

Jelikoz ses odvolaval na Zdenka Malanika, zde je jeho vyjadreni:

ZM píše:Tuto věc jsem sám před lety řešil. Všichni příslušníci, na které neplatí zákon o zbraních, mají tyto věci vysvětleny ve svém zákoně. Zákon o zbraních se v souvislosti se střelbou o nikom takovém nezmiňuje. Tedy, co není zakázáno, je povoleno. Zákon o zbraních však naopak přesně stanovuje, kdo, kdy, s čím a kde může střílet. Takže žádný služební odznak ani průkaz oficiálně nefunguje. Profesní sbory, služby a složky si musí výcvik zajistit sami, obvykle na svém nebo pronajatém, zařízení.

S mnohými příslušníky - střelci, jsme vyvolali jednání s hlavními funkcionáři a závěr byl, viz. výše, včetně právního posouzení. Tedy:

- nemají ZP, jejich zbraň není registrovaná
- prý se "mění - kazí" bezpečnostní návyky profesních příslušníků směrem ke sportovním návykům
- kdo to na komerční střelnici povolí, dopouští se přestupku na úseku ... Citace klidně dodám a proberu
- smí střílet jenom "za dozoru" dle zákona a ze zapůjčené zbraně

Pochopitelně se to příčí zdravému rozumu, mě tedy určitě. Na mém názoru však v tomto případě nezáleží. Když se nic nestane, vše je OK a všichni jsou spokojení. Až to někdo "doloží" (např. ze závisti), případně, až se něco stane, pak se vytáhne zákon a je jasné, kdo u toho bude "trouba".

Co z jednání vyplynulo, jaké byly problémy a jak na to?

- oficiálně střelba jen "za dozoru" a ze zapůjčené zbraně
- vše však záleží na lidech a právě objasnění "střelby za dozoru" v zákoně o zbraních umožňuje např. střílet soutěž i bez ZP (neřeší se co se střílí, ale jen střelba), ovšem výhradně z registrované zbraně, tedy zapůjčené
- vše však záleží na lidech a vyhodnocené riziko musí být přiměřené
- pokud někdo může střílet v rozporu ze zákonem o zbraních z neregistrované zbraně dle tohoto zákona, pravděpodobně pro něj není problém mít ze zákona o zbraních nějaký druh výjimky (když se chce, všechno jde), týká se to např. soutěžních střelců v profesních disciplínách, atd.
Naposledy upravil(a) jomekabi dne pon 4. bře 2013, 23:17, celkem upraveno 1 x.



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 4. bře 2013, 23:07

oprvdu by mě zajímalo jestli někteří jedinci píšou potoo aby se ukájeli a nebo prostě nečtou

jasně bylo psáno přeci že v ZP onen jedinec problém nemá páč vlastní Z.P

tak opravdu nechápu duchaplné příspěvky vem si ho pod křídlo držitel Z.P


co to je kurva za sračku :

- nemají ZP, jejich zbraň není registrovaná .. každá zbran v PCR je registrovaná :-)

- prý se "mění - kazí" bezpečnostní návyky profesních příslušníků směrem ke sportovním návykům
jejich boj nikoliv střelnice proto mu to povoluje jeho nadřízený :-)

- kdo to na komerční střelnici povolí, dopouští se přestupku na úseku ... Citace klidně dodám a proberu
- smí střílet jenom "za dozoru" dle zákona a ze zapůjčené zbraně ... sračky sračky sračky

nevím nevím kde co kdo sebral, ale tohle je naprostý nesmysl já jakož to provozovatel se ničeho nedopouštím :-) zbraň je registrována na PCR drží ji příslušník PCR který se prokázal a jde si zastřílet :-) docela rád bych na toto znal stanovisko páč to co jsi pepíku vyplodil za podpory Zdenka je naprostý blud a snůška sraček ...



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pon 4. bře 2013, 23:15

nemají ZP a jejich zbraně nejsou registované :-) :-) :-) :-) :-) :-) co to je za výkald !!!
co je to za sračky

každá zbran v ozbrojených složkách je evidovaná a je přidělená konkretnímu jedincovi který se oni stará atd...

do píči co to je kurva za sračky do ted jsem aspon trochu měl zato že v LEXu jsou normální lidi ale tohle už je fakt moc

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#30 » pon 4. bře 2013, 23:24

jk-stengan píše:jasně bylo psáno přeci že v ZP onen jedinec problém nemá páč vlastní Z.P

tak opravdu nechápu duchaplné příspěvky vem si ho pod křídlo držitel Z.P

Precti si prispevek, na ktery jsem odpovidal a snad pochopis! :roll:

jk-stengan píše: ... páč to co jsi pepíku vyplodil za podpory Zdenka je naprostý blud a snůška sraček ...

Jiricku muj milej, ja nic nevyplodil. Poradil jsi mi, abych se na Zdenka obratil? Poradil. Tak se ted necerti, ze jeho nazor je jiny, nez Tvuj. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů