Střelba LOS se zapůjčenou zbraní?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#1 » čtv 18. dub 2013, 07:17

Přátelé, mám jeden, možná trochu hloupý dotaz. Jsem čerstvý držitel ZP a rád bych se v budoucnu zúčastnil nějaké soutěže LOS. Vzhledem k tomu, že zatím nemám žádnou zbraň, se chci zeptat: Je možné absolvovat závod LOS se zapůjčenou zbraní? (Zapůjčenou buď na střelnici, nebo od někoho ze střelců)? V pravidlech jsem našel pouze, že soutěžící je před soutěží povinen předložit zbraň a doklady, což je předpokládám především k ověření legálnosti, o tom, že střelec musí být zároveň vlastníkem zbraně jsem tam nic nezahlédl.
Předem dík za jakoukoli odpověď.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#2 » čtv 18. dub 2013, 11:31

Ano, je to mozne (tak na kazdem 2. a 3. zavode se to dela)
Nektere strelnice, kde poradame, pujcuji (pokud budes mit ZP, tak bez dohledu).
Pokud si budes pujcovat od strelce, funguje to tak, ze pujde strilet on, pak někdo další pak třeba ty - prijdete oba na startovni caru. před rozhodcim bezpecne prohodite zbrane a pujdes strilet ty. Po dostrileni bud zase ještě na situaci pod dohledem rozhodčího prohodite, nebo na další situaci pujdete v obracenem poradi.
Ještě je moznost odbihat do bezpecne zony na prohozeni zbrani, ale to by byl celkem opruz.

Blby je, pokud nemás ani pouzdro (staci obcejna opaskova Dasta). To se pak musí menit i s pouzdrem a pokud by to bylo něco pruvlekoveho, ze se musí sundávat opasek, je to opruz z zdrzovani všech.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#3 » čtv 18. dub 2013, 11:47

Dík, to jsem potřeboval slyšet :-)
S pouzdrem není problém, to si seženu nebo koupím. Spíš mi šlo o to jestli to není proti pravidlům LOS nebo proti "dobrým mravům" soutěžit se zbraní, která není má.
Jak jsem psal, ZP mám (od včerejška), s koupí zbraně ale nespěchám, napřed musím zjistit, co vlastně chci...

A ještě mám jeden hloupý dotaz (no, ono jich časem asi bude víc), co znamená termím "udělit proceduru"? Je to časová penalizace? Trestné body? Opakování nějakého úkonu (procedury) => zdržení?
Sorry jestli vám připadám jako lama, ale soutěže jsem nikdy nestřílel a v pravidlech jsem nic o "udělení procedury" neobjevil.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 18. dub 2013, 12:02

Procedura = časová penalizace za chybný postup řešení (nekrytí, špatné pořadí terčů atd).

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#5 » čtv 18. dub 2013, 13:16

Aha, takže penalizace za chybný postup (proceduru). Už to chápu, díky :-)

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#6 » čtv 18. dub 2013, 15:12

Zdravím , první LOS se zapůjčenou zbraní...myslím , že to není dobrý nápad. Se zbraní se máš nejlépe doma v klidu dobře seznámit , vyzkoušet si tasení , nabíjení , přebíjení...atd. Aby se Ti nestalo nějaké nepříjmné až nebezpečné zazmatkování se zbraní , kterou držíš poprvé v ruce , a kde ještě k tomu střílíš na čas . Pro začátek bych si radši koupil svoji zbraň , nemusí být nová , tak 3000-4000 kč by mělo stačit...



Mack
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » pát 19. dub 2013, 09:13

Myslím, že je naprosto jedno, jestli je pistle tvoje, nebo není.
Nejdůležitějsí je, naučit se na začátku s pistolí dobře manipulovat - hlavně bezpečně.
Skoro všechny pistole jsou jedno a to samé. Mají stejné nebo skoro stejné ovládací prvky.
Takže když jsi čerstvej držitel ZP, bejt tebou nejdřív hodně chodím na střelnici a naučím se pořádně střílet - tedy pokud to již neumíš a jen jsi si nedodělával zbroják.
Až budeš mít vystříleno pár tisíc ran, uvidíš, že pistoli budeš zvládat dobře a bude ti jedno, co
dostaneš do ruky. Takže pak můžeš i s vypůjčenou zbraní skvěle nastřílet.
Hlavně nekupuj ty klumpry za 3000-4000tis. Zkoušej, půjčuj si na střelnicích, kamarádi jistě taky rádi půjčí na vyzkoušení. Uvidíš, že něco najdeš :D
Přeju přesnou mušku 8-) Mack

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#8 » pát 19. dub 2013, 09:35

Maribor, Mack: Díky za názory. Jasně že nepůjdu střílet LOS s ještě "mokrým" zbrojákem. Pistoli jsem párkrát už v ruce držel, ale určitě mím v plánu napřed chodit na střelnici a osvojit si a zažít bezpečnostní návyky. Šlo mi o to, kdyby se naskytla příležitost zúčastnit se nějakého LOSu v blízkosti mého bydliště (klidně za několik měsíců) a já ještě neměl koupenou vlastní zbraň. Taky bych si nepůjčoval žádnou exotiku, ale něco, co už mám vyzkoušené, u čeho znám mířidla a vím jak chodí spoušť.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti